Головна » 2010 » Березень » 14 » 28 тур, Наполі заклинило - сім матчів без перемог
16:38
28 тур, Наполі заклинило - сім матчів без перемог
футбол, Фіорентина, Серія А, Наполі, чемпіонат Італії з футболу«Наполі» - «Фіорентина» - 1:3
Неаполь. 16,000 глядачів
«Наполі»: Де Санктіс, Кампаньяро, Рінаудо, Ароніка, Маджіо, Пацьенца (Чігаріні, 65), Гаргано, Суніга (Больячіно, 88), Хамшік, Лавессі, Денис (Квальярелла, 75)
«Фіорентина»: Фрей, Комотто (Де Сільвестрі, 57), Кролдруп, Феліпе, Паскуаль (Бабакар, 57), Сантана, Болатті (Монтоліво, 64), Донадель, Гоббі, Йоветич, Джилардіно
Голи: Лавессі. 47 (1:0). Джилардіно, 60 (1:1). Джилардіно, 87 (1:2). Йоветич, 90 (1:3)
Попередження: Пацьенца, 5, Лавессі, 48 - Феліпе, 19, Комотто, 44
Роздирають внутрішні чутками «Фіорентина» відправлялася в непростій Неаполь з неясним настроєм. Після вильоту клубу з Ліги Чемпіонів на декількох гравців команди поклали око провідні континентальні суперники. Себастьян Фрей, Стефан Йоветич і Альберто Джилардіно сподобалися англійською членам Прем'єр-Ліги. Плітки з приводу переходу в «Ювентус» Чезаре Пранделлі не додавали єдності колективу. Щоправда, перед матчем неаполітанським Пранделлі заявив, що готовий продовжити угоду на більш тривалий термін, а футболісти домовилися обговорювати своє майбутнє тільки після завершення сезону. «Наполі» не перемагав протягом шість зустрічей, але Вальтер Маццарі разом з Ауреліо Ді Лаурентіс не роблять трагедії з тимчасового спаду.
У стартовий склад господарів не потрапив Фабіо Квальярелла, що залишився в запасі. Останні промахи Квальярелли (востаннє нападник відзначався на початку січня) украй роздратували Вальтера Маццарі. За схемою 3 +4 +2 +1 висунутим нападаючим був Ерман Денис, а ззаду йому допомагали Марек Хамшік і Есекьелль Лавессі. У «фіалок» атакуюча лінія була скопійована: два відтягнутим нападників, один чистий форвард. Марко, Донадель, Маріо Болатті і Мануель Паскуаль з-за величезної кількості травмованих гравців вийшли одночасно в центрі поля. Відзначимо, що в резерві у «фіалок» не було жодного чистого центрального захисника, тому у Флоренції всі молилися лише про те, щоб Кролдруп і Феліпе не отримали пошкодження. Резерв «Наполі» включав в себе двох представників молодіжного складу - Майелло і Ліккардо.
«Фіорентина» була трохи краще в першій половині тайму, а господарі почали насідати на ворота Себастьяна Фрея вже до перерви. Альберто Джилардіно, який відійшов у тінь в останніх зустрічах, поступився право небезпечного удару Стефану Йоветич, перегородила м'ячу шлях до воріт рука захисника «Наполі», але суддя, який мав моральне право поставити пенальті, не звернув уваги на цей епізод.
Для господарів цей момент був поворотним. Неаполітанці заграли веселіше. На тридцять першій хвилині Ерман Денис після кутового удару з лівого краю поля пробив головою в дальній кут. Себастьян Фрей швидко витягнув руку і відбив м'яч. У наступному моменті Фрей вже міг не врятувати гостей. Неаполітанці заробили штрафний удар, послідувала подача в штрафний майданчик гостей, захисники «фіалок» знову відпустили Ермана Дениса, який замість удару з п'яти метрів головою вирішив скинути м'яч набігаючого Мареку Хамшіку. Останній не чекав подарунка, упустив момент. Претензії треба пред'являти не Хамшіку, а Денису, який просто злякався сам завдавати удару.
Під завісу першого тайму сталося страшне зіткнення з участю Альберто Джилардіно й Моргана Де Санктіс. Нападаючий відкривався на передачу з лівого краю, не бачачи, що до нього на всіх порах мчить Де Санктіс. М'яч йшов по високій траєкторії, тому «Джила» витягнув вперед свою ногу, намагаючись дістати «снаряд». Морган Де Санктіс зіграв самовіддано, але отримав шипами бутс Джилардіно в область свого рота. Медики хвилини дві надавали йому допомогу, де-не-як прибравши кров з обличчя, інакше де Санктіс довелося б залишати поле. Дженнаро Йеццо почав розминатися, але двадцять шостий номер «адзурри» залишився у полі. У час перерви всі зусилля лікарів «Наполі» були направлені на відновлення Де Санктіс. Арбітр Лука Бант спеціально особисто оглядав воротаря у роздягальні, поки всі інші учасники матчу чекали двох героїв на полі.
Втім, про травму Моргана Де Санктіс всі забули в самому дебюті другого тайму. Крістіан Маджо з правого флангу навісив у воротарський «Фіорентини», Лавессі випередив у повітряній боротьбі Кролдруп (залишив всі сили в матчі з «Баварією») і з кількох метрів відкрив рахунок, після чого почав настільки бурхливо розмахувати якимсь блакитним хусточкою, що отримав від Луки Бант «гірчичник». Неаполітанці, підганяли своїми уболівальниками, понеслися вперед, не звертаючи уваги на середню лінію гостей. На п'ятидесятих хвилині Суніга продерся до центру штрафного майданчика, пробив з самої лінії володінь Себастьяна Фрея, але французький голкіпер діяв вдало.
Потім флорентійці дружно «позіхнули» Лавессі, вискочив один на один з Фреєм. Аргентинець занадто довго скорочував відстань до воріт і ногу підбирав, що Феліпе встиг прибігти і звалити з ніг Лавессі. Арбітр знову не помітив порушення правил, але в цілому, він виявив послідовність, не призначивши по одному чистому пенальті у ворота кожної команди. Марнотратство Лавессі призвела до того, що «Фіорентина», провівши одну осмислену атаку, зрівняла рахунок. Подвійна заміна «Фіорентини» спрацювала в гольовий комбінації. Бабакар, що вийшов на поле замість Паскуаля, лежачи на полі, викотив м'яч Стефану Йоветич, який у стилі свого одноклубника Варгаса, нині травмованого, пробіг до лицьової і виконав подачу точно на голову Альберто Джилардіно. «Скрипаль» блискуче зіграв на випередження, перевівши м'яч у ворота.
Чезаре Пранделлі випустив на поле для стабілізації середньої лінії Ріккардо Монтоліво. Коли півзахисник в строю, багато критикують нинішнього капітана «фіалок», але варто лише йому сісти у резерв для відпочинку, всю центральну лінію «Фіорентини» можна обігрувати одним дотиком. Така доля останніх капітанів «скуадри віоли». До Монтоліво пов'язку носив центральний захисник Даріо Дайнеллі, якого критикували навіть бездомні собаки у Флоренції, але догляд Дайнеллі в «Дженоа» спричинив величезні проблеми в центрі оборони підопічних Чезаре Пранделлі. За п'ятнадцять хвилин до фінального свистка Вальтер Маццарі випустив на поле Фабіо Квальярелла. Форвард вийшов на поле з таким сумним обличчям через свою «сухих», що навіть найбільш оптимістично налаштованим тіффозі «адзурри» стало якось не по собі.
Поганого настрою від Квальярелли набрався і Лавессі, який ледь не забрав у журналіста його власний ноутбук. Куди більш успішний ККД був у Альберто Джилардіно. За три хвилини до кінця Альберто вчасно вийшов з офсайдної пастки, відгукнувся на верхову подачу і випередив Де Санктіс. Господарі намагалися відігратися завдяки воротарю, який прибіг на подачу останнього корнера, але Де Санктіс втратив м'яч на лінії чужого штрафного майданчика, флорентійці почали атаку на порожні ворота. Бабакар спробував з центру поля уразити ціль, але Стефан Йоветич, вигравши забіг у захисників, став автором третього м'яча. До двох своїм гольовим передачам чорногорець додав і власне авторство. «Наполі» у сьомій грі поспіль не може здобути перемогу. Більш того, «адзурри» вперше в чемпіонаті поступилися на своєму полі.
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 347 | Додав: Roland | Теги: Футбол, фіорентина, чемпіонат Італії з футболу, Серія А, Наполі | Рейтинг: 0.0/0