Головна » 2012 » Червень » 20 » Англія 1:0 Україна. Збірна залишає Євро-2012
10:34
Англія 1:0 Україна. Збірна залишає Євро-2012
Уейн Руні, збірна Україна з футболу, збірна Англії з футболу, Євро-012Євро не прощається з Україною, але збірна Україна сьогодні попрощалася з футбольним чемпіонатом. Наші футболісти поступилися англійцям в рівній боротьбі, з достатньою кількістю гольових моментів і навіть одним реалізованим, але не зарахованим бригадою суддів на чолі з угорцем Віктором Кашшаі. Цей епізод і висуває образу на перше місце в переліку післяматчевих відчуттів. Попереду гордості за збірну, яка змусила англійців захищатися більшу частину гри, яка показала не тільки бойовий дух, а й просто вміння грати у футбол. Збірна Україна довела, що в мотивованій стані вона поступиться не такому великій кількості європейських збірних (до французів можна додати кілька команд з компанії чвертьфіналістів) і, наприклад, збірна Англії необов'язково входить в їх число. Як мінімум, нічию господарі сьогодні заслуговували, а хто знає, як би пішла справа за рахунку 1:1? Але все суддівське достаток очей не встигло зробити стоп-кадр, коли м'яч виносився за лінії англійських воріт. І раз так, вирішило, що гола і не було.
Після Франції Олег Блохін зробив кілька змін в стартовому складі - в цілому, в бік його омолодження. Нарешті, в захисті з'явився Ракицький, замість небездоганно відіграв минулий матч Михалика. У центрі поля в допомогу Тимощуку вийшов працездатний Гармаш. Ну і в атаці замість Шевченка і Вороніна вийшли Девіч і Мілевський. Шевченко не міг грати весь матч через ушкодження, це було зрозуміло. Воронін таки не в кращій формі підійшов до турніру.
Одне зміна була у Англії, але важливе. Уейн Руні відбув дискваліфікацію і вийшов у старті замість Керролла. Вийшов, щоб забити єдиний м'яч у цій грі. Адже спочатку Уейн повинен був пропустити 3 матчі.
З перших хвилин було ясно, якій команді потрібна перемога, а яку влаштує і нічия. Найдосвідченішим англійцям було зручно зіграти від оборони, благо вона наполовину була з «Челсі», який саме в такому ключі виграв останню Лігу чемпіонів. А в контратаки тікали б Руні, Уельбек, Янг і т.д.
Проте, з перших хвилин натиск збірної Україні, здається, не надто вписався в англійські плани. Вони збиралися підсушувати гру, а наші футболісти цього активно опиралися. Звичайно, пробиватися дрібним пасом в англійську штрафну було нелегкою справою, вішати туди ж, враховуючи майстерність Террі та його колег на другому поверсі - теж не дуже перспективно. Наші футболісти зробили ставку на удари з-за штрафної, тим більше, що було кому їх наносити. Ударів було багато. перший пристрілювальний Коноплянки, потім Гармаш вже набагато ближче - над поперечиною. Потім Коноплянка вже спокійно, усвідомлено змістився, готуючи свій удар і пробив добре - але захисник знову зреагував ще до воротаря. Гусєв пробив метрів з 20-ти - знову вище. І знову близько до мети.
Природно, наші футболісти не тільки лупили по воротах при першій же можливості. Намагалися діяти різноманітно. Один раз м'яч правильно відлетів в штрафну до Ярмоленко, але того випередив Террі. Ще раз після прострілу зліва транзитом через Мілевського м'яч прийшов до Девіча і послідував удар з лінії штрафного - знову блокування захисника.
Англія тільки в середині тайму стала якось огризатися. Стандартам гості приділяли особливу увагу. Досить було подивитися на вираз обличчя Джеррарда перед подачею і Руні, після того, як він не встиг на перший перспективний навіс в штрафну. Уейн став справжнім наконечником атак і дивним чином форвард «МЮ» всю гру опинявся практично один в нашому штрафному при стандартах. У першому таймі Руні пробачив нас після навісу Янга - головою бив з лінії воротарського майданчика і підрізав м'яч неточно.
В кінці тайму двома хорошими моментами відзначився Ярмоленко. Один раз після пасу Мілевського Андрій спробував повторити фокус Менеза з минулої гри, але пробив не в ближній кут і не поставив нерозв'язну задачу перед Хартом. У другому випадку Ярмоленко накрутив Паркера перед штрафною, але Скотт і в розібраному стані, тобто, на четвереньках став перепоною для динамівця, який насилу це англійське тіло обігнув і проник в штрафну, де його прорив і зупинили.
Хороший бойової перший тайм з нашою перевагою і не ефемерним, позбавленим усілякої гостроти, а значить, контрольованим англійцями, а нормальним перевагою команди, яка не тільки хоче, а й може. Але, на жаль, пропустити на контратаці або після стандарту по такій грі з таким суперником було цілком реальним сценарієм. І так і сталося вже на самому початку другого тайму. Гол, як завжди, здається нелогічним, дійсно, після навісу Джеррарда з флангу м'яч, як зачарований, рикошетить від Селіна, вислизає від ноги Хачеріді, пірнає під Пятовим і виринає на дальній штанзі, куди вже прискакав чующіе свій момент Руні. Образливий гол, але ... Важко було очікувати, що Англія на стандартах нічого не заб'є.
Набагато цікавіше те, що було далі. Деякий час наша збірна переживала пропущений гол і в цей момент мало не втік один на один Руні. Але не втік, причому від Ярмоленко. А потім наша команда так навалилася, що створила два повноцінних гольові моменти. Спочатку Мілевський, якого взагалі за цей матч можна тільки хвалити, пробив головою з лінії воротарської - над поперечиною. От якщо б потрапив, тоді точно тільки хвалити. А потім трапився цей злощасний момент компенсації Англії незарахованому гола Френка Лемпарда на ЧС-2010. Швидка контратака, Мілевський відмінно виводить в штрафну Девіча, Марко не менш здорово прибирає захисника і б'є, від воротаря м'яч все одно летить у ворота і лише старий боєць Террі до останнього біжить за ним і вибиває його з-за лінії воріт. На всякий випадок - авось не зарахують. Так і є. За тим, як Террі виносить м'яч в упор дивиться четвертий-п'ятий суддя, на повторі навіть по його спині видно, з яким зусиллям він витріщає свої очі. Трохи далі, у боковий, тим же зайнятий лайнсмен. Головний, Віктор Кашшаі, теж уже підбіг ближче до штрафної і може що-небудь побачити. Але, як мовиться, було б бажання. Воно явно полягало в тому, щоб не побачити.
У цей момент гра могла обернутися не гіршим безумством, ніж у матчі тих же англійців проти шведів. Але судді намічається хардкор зупинили. І засушили гру куди краще, ніж це вийшло у самій Англії. З кожною хвилиною усвідомлення того, що забивати англійцям треба не один, а два, росло, давило і розчавлювали. Вийшов для чуда Андрій Шевченко - не вийшло, але нам ніщо не заважає вірити, що здоровим він це чудо знову б зробив.
Чудо могли зробити молоді, Коноплянка і Ярмоленко, які продовжували бити і це ставало все небезпечніше. Але Харт відбив удар Коноплянки і ніхто не встиг добити. Ярмоленко на останніх хвилинах не влучив по воротах. Назаренко теж приклався здалеку і йому також не вдалося потрапити. Пятову під час англійських контрвипадів теж довелось попрацювати.
Але очевидно, що це була вже зовсім інша гра. Україна не отримала на цьому Євро ніяких привілеїв, ні у вигляді групи, як у Польщі, ні у вигляді суддівства. Навіть чесного. Вираз «господарів тягнуть» в нашому випадку ніяк не стосується. Не тягнули, виштовхували. Де ви, чіпи в м'ячах, де відеоповтори і система hawk eye? Невже футбольним уболівальникам не про що буде говорити (як турбуються УЄФА та ФІФА) в той чудовий час, коли матчі будуть закінчуватися зі своїми істинними результатами? Упевнений, вони знайдуть безліч цікавих тем. А ось тягнути і виштовхувати буде складніше.
Гаразд. Цілком можливо, що і з цим голом наша збірна не перемогла б Англію. Це все-таки більш високий клас, яким би «Фулхемом» цю команду не називав емоційний коментатор. І тим не менш, думаю, що зовсім трохи захочеться дорікнути збірну Україну після цієї гри та й чемпіонату в цілому. Олег Блохін обіцяв, що будуть битися - у нього це налагоджено. Билися. І старий, і малий, ніхто не був байдужий. Одне це дуже важливо вболівальнику. Але наші футболісти не тільки гризли зелені газони вітчизняних стадіонів. Вимальовується зовсім непогана команда на майбутнє, з уже набрав такої суперопита Коноплянкою, Ярмоленко, Ракицьким, Хачеріді, Селіним. Не всім досвідченим зубрам відразу бачиться заміна, але, як показує приклад Андрія Шевченка, далеко не завжди потрібно починати списувати кожного 30-річного футболіста.
Але це буде потім, а зараз починається найважча частина Євро - без нашої збірної. Але зате у нас в країні. Що ж, нехай побільше історичних моментів дістанеться тим стадіонів, на яких зовсім скоро ми будемо дивитися матчі чергового чемпіонату України.

Англія 1:0 Україна
Гол: Руні (48).
Англія: Джо Харт, Глен Джонсон, Ешлі Коул, Джон Террі, Джолеон Лескотт, Стівен Джеррард, Ешлі Янг, Джеймс Мілнер (Тео Уолкот, 70), Скотт Паркер, Уейн Руні (Алекс Окслейд-Чемберлен, 87), Даніель Уелбек (Ендрю Керролл, 82).
Україна: Андрій Пятов, Євген Селін, Євгеній Хачеріді, Ярослав Ракицький, Анатолій Тимощук, Денис Гармаш (Сергій Назаренко, 78), Олег Гусєв, Євген Коноплянка, Андрій Ярмоленко, Артем Мілевський (Богдан Бутко, 77), Марко Девич (Андрій Шевченко, 70).
Попередження: Джеррард (73), Коул (78)-Тимощук (63), Ракицький (74), Шевченко (87).
Категорія: Євро-2012 | Переглядів: 620 | Додав: Roland | Теги: збірна Англії з футболу, збірна Україна з футболу, Уейн Руні, Євро-012 | Рейтинг: 0.0/0