Головна » 2010 » Січень » 20 » Азербайджанці засмутили господарів
09:18
Азербайджанці засмутили господарів
Азербайджан, венгррія, збірніЗбірна Азербайджану завдяки голам трьох натуралізованих бразильців і натхненній грі голкіпера Андрія Тверянкіна в матчі відкриття чемпіонату Європи перемогла команду Угорщини.
Угорці зустріли гостей банером "Ми не програємо через гостинності", але азербайджанці приголомшили своїх суперників на першій же хвилині. У нешкідливій ситуації Феліпе ввів м'яч з ауту, а Біро жадеїт дальнім ударом пробив Золтана Болажа. Відповідь послідувала досить скоро - Сержан сфолив, а Жолт Юрчані ударом зі штрафного вразив ворота Тверянкіна. Причому по дорозі в сітку м'яч знайшов ногу Томаша Лоуден, який і став автором гола.
Після жвавого старту гра трохи заспокоїлася, хоча і проходила з перевагою Азербайджану, у складі якого тон задавали натуралізований бразильці. Кілька разів воріт суперника реально загрожував Тьяго, а у інших воріт шанс розбудувати Тверянкіна ударом головою отримав Янош Модорас, але голкіпер зайняв правильну позицію і ліквідував загрозу. По-справжньому угорцям пощастило на 8-й хвилині, коли після передачі все того ж Тьяго голкіпера перекидав Віталій Борисов - м'яч, на жаль для азербайджанців, розминувся зі штангой.К середині тайму увагу глядачів повністю захопив повний, але напрочуд спритний форвард збірної Азербайджану Сержан . Спочатку він вчасно повернувся в оборону і зняв м'яч з ноги у Ондраша Ондьялоша після пасу Юрчані на 11-й хвилині, а потім змусив Болажа зробити запаморочливий сейв, розвернувшись і пробив з 5 метрів. Ну і нарешті на 13-й хвилині Сержан добив м'яч у сітку після того, як Біро жадеїт розібрався зі своїм опікуном і потужно вистрілив здалеку - 2:1.
Шанси забити наступний м'яч мали обидві команди - у азербайджанців воротам загрожували Тьяго і Алвес, а Тверянкін виручив партнерів після небезпечного удару Золтана дроту. У наступній атаці гостям не допоміг би навіть воротар - Лоуден бив напевно і глядачі вже почали святкувати гол, але виявилося, що м'яч потрапив у сітку із зовнішнього боку. Замість того, щоб забити, підопічні Міхая Козма в підсумку пропустили. На 17-й хвилині Алвес прийняв дальній пас від Борисова, попутно залишивши не у справ свого опікуна, і відправив м'яч між ніг Болажу.Начало другого тайму видався багатим на події. Вже в дебюті команди обмінялися гострими випадами, але воротарі не дали відзначитися у вигідних ситуаціях спочатку Лоуден, а потім Різвану Фарзаліеву. Трохи пізніше черговий гольовий момент втратив кращий бомбардир збірної Угорщини Модорас, знову програвши дуель Тверянкіну. По ходу гри стало очевидно, що азербайджанці отримали завдання тримати м'яч якомога більше і по можливості ловити господарів на контратаках, причому і те, і інше у них виходило з блиском. Крім усього іншого, свою роботу на п'ятірку робив голкіпер Тверянкін, який не раз впевнено розряджали обстановку у своїх ворот.В кінцівці малюнок гри почав змінюватися - угорці проводили в атаці практично весь час, однак нічого не могли вдіяти з зонної захистом Азерабайджана і Тверянкіним. Тим часом підопічні Алесії не забували жалити суперника на контратаках, в ході яких гольові шанси випадали Борисову і Тьяго. Більше того, після розіграшу стандартного положення Феліпе вистрілив у поперечину. Цікаво, що майже відразу ж каркас протилежних воріт струсонув Дрот - щоправда, у його випадку удар ішов у створ воріт, і азербайджанців в який уже раз врятував воротар. У підсумку завдяки атакуючої мощі бразильців і відмінній грі голкіпера команда Алесії початку турнір з керівником победи.
uefa.com
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 448 | Додав: Roland | Теги: збірні, венгррія, азербайджан | Рейтинг: 0.0/0