Головна » 2010 » Квітень » 1 » Барселона втрачає перемогу, Арсенал не здається, а Ібра переписує історію
09:11
Барселона втрачає перемогу, Арсенал не здається, а Ібра переписує історію
Арсенал Лондон, Ліга чемпіонів, Барселона, футболАндрій Аршавін в недавньому інтерв'ю порівняв футбол з театром. Мовляв, на відміну від театру, коли глядач заздалегідь знає жанр твору, на футболі ніколи не вгадаєш, куди саме потрапив - на комедію, трагедію або навіть на «кіношний» трилер. Можна сказати, що сьогоднішнім увечері ми побачили всі жанри в одному матчі. Плавно змінюючи один одного, комедія перетворювалася на трилер, трилер - в трагедію і так далі. Гра дійсно вийшла прекрасною.
Суперники підійшли до поєдинку не без кадрових втрат, але все ж таки змогли виставити боєздатні склади. У «Арсеналу» під питанням довгий час знаходився Фабрегас, який отримав травму на минулих вихідних. Звістка про те, що його все-таки поставили на ноги, рознеслася всього за кілька годин до зустрічі. Сеск, що вийшла на гру проти своєї колишньої команди (Фабрегас - вихованець молодіжної школи «Барселони») з капітанською пов'язкою, став справжнім героєм матчу.
А починалося все для «канонірів» дуже похмуро. Якби «блаугранас» реалізували половину своїх моментів у перші 20 хвилин зустрічі, у відповідь гра не знадобилася б зовсім. Альмунія виручив після удару Мессі, Ібрагімовіч з метра не потрапив у ворота, знову Ібрагімович бив в упор, але блискуче зіграв голкіпер «Арсеналу», кілька потенційно небезпечних пострілів заблокували захисники ... На команду Арсена Венгера налетіли смерч, тайфун і цунамі! Перші півгодини господарі виглядали абсолютно розгубленими, а статистика ударів красномовніше будь-яких описів: «Арсенал» 1 удар (0 в створ), «Барселона» 12 ударів (6 у створ). Як гості не використовували ні один зі своїх численних шансів - загадка. Господарі теж разок огризнувся - Насрі небезпечно бив з-за штрафної - але на тлі безроздільного володіння ініціативою «блаугранас» епізод виглядав блідо.
А тут ще й Аршавін зашкутильгав, на 27-й хвилині замінив росіянина Ебуе. Атакуючий порив «Барси» до цього моменту злегка пригасло, гра заспокоїлася. Подумалося, що раз не забили одні, то, за футбольними канонами, вони ж повинні отримати м'яч в свої ворота. І зусиллями Бендтнера «Арсенал» ледве не забив першим. Данця забули на правому краю штрафного, послідувала довга передача, і Ніклас бив, здавалося, напевно, але Вальдес встиг скоротити кут обстрілу, а добивання все того ж Нікласа довелося в штангу. Втім, бічний зафіксував «поза грою».
Під кінець першого тайму відбулася ще одна подія, яка, поза сумнівом, позначиться на матчі-відповіді. Необов'язкову жовту картку за не такий вже грубий фол в центрі поля отримав Сеск Фабрегас. Все б нічого, але для провідного гравця «канонірів» вона стала четвертою, і тепер Сеск не зможе взяти участь у наступному матчі. Величезна і навряд чи восполнімая втрата для команди Венгера. Якийсь мор напав у цій грі на «Арсенал», адже ще до перерви французькому наставнику довелося використовувати другу заміну, Денілсон вийшов замість отримав пошкодження Галласа. На тому команди і відправилися відпочивати, так і не забивши жодного м'яча.
«Барса» бадьоренько вискочила з роздягальні, і вже на 46-й хвилині рахунок був відкритий. Ібрагімович на правому фланзі отримав довгу передачу, трохи просунувся вперед і з досить отсрого кута перекинув який вийшов з воріт Алмунія. Скільки мотузочці НЕ витися ... 0:1. Але й «каноніри» не були схожі на себе зразка першої половини зустрічі. «Арсенал» одразу став діяти жорстко, агресивно, і це, хоч і не відразу, принесло плоди. Бендтнер головою розстрілював Вальдеса, але воротар не здригнувся і врятував свою команду. «Барса», виглядаючи злегка розслабленої після довгоочікуваного гола, все-таки зуміла відзначитися ще раз. Ібрагімович, використавши крихітний розрив між захисниками, за місцем правого інсайда увійшов в штрафну і потужно випалив у ближній верхній кут, Алмунія тільки на спину завалився. 0:2, здавалося б, гра зроблена?
Ан ні! Другий пропущений м'яч ще сильніше підхльоснув господарів, та й Венгер зрозумів, що справа пахне гасом і пора іти ва-банк. Тут же на полі з'явився Уолкотт, а ще через кілька хвилин молодий талант скоротив розрив в рахунку до мінімуму, отримавши передачу Бендтнера на правому фланзі атаки і низом пробивши в дальній кут. 1:2, м'яч, проскользнувшій під рукавичками Віктора Вальдеса, подарував фанатам «Арсеналу» надію. Тут же піднялися духом «каноніри» отримали можливість пробити штрафний прямо по центру, метрах в 22-х від лінії воріт. Виконувати удар взявся Сеск, але промахнувся повз прикритого стінкою кута воріт. Для «Барси» це були ще квіточки.
З першого тайму було цікаво, чому Мессі, звичайно грає праворуч, в цьому матчі перемістився на лівий фланг барселонській атаки? З одного боку, простір на правому фланзі було необхідно для ривків Алвеша, та й Златан обидва м'ячі провів з позиції, більш характерною для Лео. Швидше за все, така була задумка тренера, але чому Мессі не повернувся на «законне» місце, коли Златана змінив Анрі? Тим більше, що роль лівого захисника грав далеко не в усьому останнім часом Кліші. «Емірейтс», до речі, зустрів свого легендарного гравця оплесками і плакатом «Welcome home Thierry Henry». Напевно, нападаючому було скажено приємно. А у покидає поле Ібрагімовіча намалювалася така статистика: 6 ударів, 3 з них у створ, 2 голи. Непогано.
«Барселона» після пропущеного гола намагалася зосередитися на контролі м'яча, «Арсенал» же всіма силами хотів відігратися, от і почалася подібна неузгодженість поглядів цілим розсипом «гірчичників», а закінчилася сумнівним пенальті у ворота «блаугранас» на останніх хвилинах матчу. По м'ячу, що завис над штрафний, намагався потрапити Фабрегас, ззаду набіг Пуйоль ... Арбітр дістав червону картку і вказав на «точку», проте, можливо, що фол був якраз з боку Сеска, на замаху зачепившись захисника «Барси», та й до м'ячі гравця «Арсеналу» в будь-якому випадку важкувато було дотягнутися.
Пенальті виконав сам постраждалий. Розбіг, удар, 2:2. Ось так і розбазарюється здавалося непорушним перевагу. Подібний матч - живе підтвердження того, що потрібно грати і боротися до останньої секунди, навіть якщо не йде гра і в суперниках сама «Барселона». Команда Венгера заслужила цю нічию. А Сеск, забивши вирішальний пенальті, навіть не зміг до ладу закінчити матч. Капітан «Арсеналу», моторошно шкутильгаючи, нічим вже не допоміг команді, але до фінального свистка дотерпіли. Травми, травми, будь вони невтішні. У тренерів попереду цілий тиждень на те, щоб гарненько подумати і здивувати один одного в наступній зустрічі.
Чесно кажучи, перспективи «Арсеналу» бачаться досить туманними. Без Сеска гра команди Венгера багато втратить перш за все в центрі поля, а програти центр поля в матчі з «Барсою» - програти матч. У Гвардіоли, звичайно, теж чимало проблем, першочергове з яких - видалення Пуйоля, але два забитих на виїзді м'ячі і у відповідь гра будинку дозволяють Пепу з оптимізмом дивитися в майбутнє. Шкода «канонірів», дуже вже симпатичний футбол вони показують. Втім, постривай поки ховати «Арсенал». Чудеса адже у футболі трапляються, вірно?
Михайло ШАПОВАЛОВ, фото d.yimg.com
«Арсенал» - «Барселона» - 2:2
Лондон
«Арсенал»: Алмуніа, Санья, Вермален, Галлас (Денілсон, 44), Кліши, Абу Дьябі, Фабрегас, Насрі (Уолкотт, 67), Сонг, Аршавін (Ебуе, 27), Бендтнер
«Барселона»: Вальдес, Алвеш, Піке, Пуйоль, Хаві, Кейта, Бускетс, Максвелл, Ібрагімович (Анрі, 77), Мессі (Міліто, 86), Педро Родрігес
Суддя: Массімо Бузакка (Швейцарія)
Голи: Уолкотт (69), Фабрегас (85, з пенальті) - Ібрагімович (46), Ібрагімович (59)
Попередження: Аршавін (21), Сонг (40), Фабрегас (44), Дьябі (79) - Піке (72).
Вилучення: Пуйоль (84).
Удари (в ствір): 6 (3) -22 (11).
Кутові: 0 - 4.
Офсайди: 2 - 4.
Категорія: Ліга чемпіонів | Переглядів: 374 | Додав: Roland | Теги: Барселона, Футбол, Ліга чемпіонів, Арсенал Лондон | Рейтинг: 0.0/0