Головна » 2010 » Лютий » 15 » Бордо зберіг одноосібне лідерство
12:38
Бордо зберіг одноосібне лідерство
Ланс, ліга 1, бордо, Сент-Етьєн, ліон, Монако, МарсельЗазвичай боси французької ліги на догоду телевізійникам і для надання додаткового шарму намагаються центральний матч туру винести на вечір неділі. До цього моменту всі інші ігри туру, що проходять в цей же уікенд і не піддалися переносу, вже завершені і ніщо не заважає уболівальникам сконцентруватися на головному страві. У цьому плані черговий 24-ий тур Ліги 1 вийшов трохи аномальним. Віддамо данину минулим заслугам «Сент-Етьєна», але навряд чи візит «зелених» на захід країни в гості до діючого чемпіону та лідеру нинішнього сезону «Бордо» можна було назвати самим захоплюючим, тим більше, що результат зустрічі виглядав цілком очевидним. Якщо подивитися на імена команд, їхні успіхи останнім часом і популярність серед уболівальників не тільки Франції, але і всієї Європи, то жодна з пар не зможе скласти конкуренцію південному дербі, в якому «Монако» приймав мріє про чемпіонський титул «Марсель».
МОНАКО - Марсель - 1:2 (1:1).
В обох команд перед стартом туру в активі значилося по 39 очок, але «Олімпік» при цьому мав один матч у запасі. Оскільки надія стати чемпіоном вже в цьому році ще не відкладена на полицю, підопічним Дідьє Дешама кров з носу треба було перемагати принципового суперника. Матч першого кола на «Велодромі» завершився перемогою монегаски, коли невдачливі господарі обстучалі всі штанги і перекладини, але так і не змогли зламати опір дружини Гі Лякомб. На своєму рідному стадіоні "Луї II", який добре знайомий європейської футбольної громадськості з традиційним матчу Суперкубка Європи, представникам князівства мало бути легше. З мінусів «Монако», проявилися ще до початку гри, можна відзначити травми провідних гравців Нене і Парк Чу Янга, яким на зворотній стороні можна було протиставити лише відсутності Брандау. Бразильця, як і в його часи в донецькому «Шахтарі», не критикує тільки лінивий, але той при цьому справно виходить у стартовому складі і робить свою справу. Проте в суботу провансальцям довелося розбиратися без нього. І якою важкою була перемога «Монако» в першому колі, настільки ж вимученим вийшов у «Марселя» і реванш.
Поєдинок розпочався зовсім вже в млявому темпі. Матч здебільшого перебував у середині поля, де їм в основному володіли господарі, але гра при цьому розпадалася на епізоди. Розміреність вечора була порушена на 14-ій хвилині, коли загальний спокій підірвав небезпечний епізод у воріт господарів. Після передачі Лучо Гонсалеса з правого флангу з м'ячем у ворожої штрафний зустрівся Матьє Вальбуена. Хавбек бив по цілі метрів з семи, але продемонстрував блискучу реакцію Стефан Руфье відстояв рахунок на табло незмінним. Надалі Марсельці, зустрічаючи суперника жорстким пресингом зуміли придушити активність «Монако» і взяли нитки гри у свої руки. Час від часу у господарських воріт почали виникати небезпечні моменти, але голів до кінця першого тайму глядачі так і не побачили. На 24-й хвилині після передачі Хатема Бен Арфа Вальбуена тікав на рандеву з Руфье, але і на цей раз хорватська страж воріт не дозволив відзначитися хавбеку, якийсь час тому ледь не опинився в складі пітерського «Зеніта». Через 3 хвилини свою можливість упустив і Гонсалес, удару здалеку якого трохи не вистачило точності.
Рахунок в матчі був відкритий лише незадовго до перерви. Лоран Боннар у власному штрафному за допомогою рук поклав на газон Мамаду Ньянга, після чого арбітр призначив одинадцятиметровий удар у бік воріт господарів. Тут уже й Руфье був безсилий, не впоратися з пострілом потерпілого Ньянга - 0:1. Привід призначити пенальті був у арбітра і за хвилину, коли в чужій штрафній упав орендований у московського ЦСКА Мусса Мааз, але до провансальцям рефері зглянувся. Але все одно ще через хвилину монегаски відновили паритет у матчі. Алехандро Алонсо виконав подачу на ближню штангу, і все той же наш Мааз, зігравши на випередження, зрівняв рахунок - 1:1. Після перерви суперники знову повернулися до тоскною грі. Моменти біля воріт обох команд зникли геть-чисто, так що глядачам на компактних трибунах стадіону доводилося розважати себе самим. Лише за 20 хвилин до закінчення основного часу матчу футбол знову ожив. Почалося все з моменту, організованого Вальбуена. Матьє обікрав ще одного нашого «колишнього» Себастьяна Пюйгреньє і викотив м'яч під удар Ньянга. Однак в останній момент м'яч з-під ніг сенегальця виніс захисник. «Монако» відповів нереалізованим Матьє Коутадером виходом сам на сам зі Стівом Манданда. Те ж саме не вийшло в Сулеймана Діавара, шанс якому надав Ньянг. І лише за хвилину до закінчення основного часу матчу бідолаха Ніколас Н'Кулу після навісної передачі Вальбуена в боротьбі з Ньянг зрізав м'яч у власні ворота - 1:2. Все, на що вистачило в час, що залишився монегаски, це видалення Алонсо за неспортивну поведінку. «Марсель» набрав такі потрібні для себе три очка і знаходився в очікуванні відповіді від конкурентів.
МОНПЕЛЬЄ - Гренобль - 1:0 (1:0).
Нансі - ПСЖ - 0:0.
ЛІЛЛЬ - Булонь - 3:1 (3:1).
ЛЕ МАН - Сошо - 0:0.
Валансьєн - Ніцца - 2:1 (0:0).
Проходили паралельним курсом матчі були куди менш рейтинговими. Взагалі, звертає на себе увагу низька результативність у турі, і це у французькій Лізі 1, яка і без того дуже рідко тішить прихильників футболу великою кількістю забитих голів. Лише гра в Ліллі кілька виділяється на тлі інших. Хоча, дивуватися тут нема чому, адже «лілові» - чи не найефектніша команда французької еліти. Привести б ще в порядок оборону, так можна скласти конкуренцію і самому «Бордо» у боротьбі за французький престол. Поки ж «Лілль» розташувався лише на третьому рядку, яка, втім, теж дає право на участь в Лізі чемпіонів. цікава зустріч пройшла і в Монпельє. В гості до одного з лідерів першості приїхав безумовний аутсайдер «Гренобль», який розгромною перемогою над «Осером» в минулому турі серйозно змусила звернути на себе увагу. І на цей раз альпійці трималися гідно, пропустивши лише один раз. Більше «Монпельє» було не треба - завдяки цій перемозі команді вдалося зрівнятися за набраними очками з лідируючим «Бордо», але у підопічних Лорана Блана, що проводили свій матч наступного дня, залишалася при цьому одна гра в запасі.
ЛІОН - ЛАНС - 1:0 (0:0).
Завершилася суботня програма важкої перемоги колись безумовного флагмана французького футболу, а нині лише чинного володаря бронзових нагород «Ліона» над котрий повернувся в еліту лише в нинішньому сезоні «Лансом». Це протистояння було б цілком актуально на початку 2000-х, однак зараз помітний перевагу в силі на боці «левів». Однак на один вечір сіверяни цілком здатні скласти гідну конкуренцію підопічним Клод Пюель, в чому ми з вами і переконалися в суботу. Мало того, що весь перший тайм пройшов без моментів, так у його кінцівці приїжджаючи команда ледь не відкрила рахунок, коли лише ефектний стрибок Уго Ллоріс врятував «ткачів» від неприємностей після удару головою Иссам Жемаа. Однак у другому таймі господарям вдалося створити кілька моментів, з яких був реалізований один. Чималий внесок у перемогу вніс який вийшов на поле лише по ходу другого тайму Лісандро Лопес. Другий форвард «левів» Бафетімбі Гоміс під кінець години гри після подачі з кута поля Міралемом Пьянічем підрізав м'яч у штангу. А ось Сезар Дельгадо просто не міг не забити після дивовижної передачі Лісандро - 1:0. Здобувши перемогу, підопічні Клода Пюель розташувалися на порозі зони Ліги чемпіонів, та й забуксували останнім часом «Бордо» тепер не виглядає таким уже недосяжним. в будь-якому випадку занадто багато чого повинні були вирішити недільні матчі.
Осер - РЕНН - 1:0 (1:0).
Лорьян - Тулуза - 1:1 (0:0).
Після посушливій суботи не стався сплеск результативності і в неділю. «Ренн» частенько видає видовищні матчі, від «Осер» цього дочекатися буде складно. Так що їх особисте протистояння пройшло під знаком господарів, якими виступили Бургундці. всього один забитий м'яч на двох за всі 90 хвилин, і «Осер» дихає в спину лідерам. Розбирання «Лорьян» і «Тулузи» носила виключно локальний характер і цікавила здебільшого лише таких самих мешканців середини турнірної таблиці.
БОРДО - Сент-Етьєн - 3:1 (2:1).
Завершувався тур поєдинком в Бордо, де місцевий однойменний клуб приймав колись славетний «Сент-Етьєн». Золоті роки «зелених» залишилися далеко позаду, і як би не намагалися телевізійники підігріти інтерес до цього матчу, нагадуючи славне минуле опонентів, на даний момент команди представляються боксерами з різних вагових категорій. І якщо на своєму полі «Сент-Етьєн» ще міг би що-небудь протиставити чинному чемпіону, то на «Шабан Дельма» шансів у гостей практично не було. Так все і сталося. Результат поєдинку було вирішено ще в перші півгодини, перед самою перервою гостям на час вдалося відродити інтригу, але третій гол жірондінцев за 10 хвилин до закінчення основного часу матчу розставив все по своїх місцях.
Справжнім героєм вечора став бразильський легіонер «бордових» Мауріціо Вендел. Коли секундомір вів відлік 13-ої хвилини, Вендел точну передачу в ворожу штрафну знайшов голову Маруан Шамаха, який з близької відстані відправив снаряд у сітку - 1:0. Минуло трохи більше 15 хвилин, як бразилець відзначився сам. Красивий удар зі штрафного над стінкою точно в кут не залишив Жеремі Жано жодного шансу - 2:0. Коли наблизилося доданий до першого тайму час, «Сент-Етьєн» зусиллями Бакарі Сако, також відзначився пострілом зі штрафного, скоротив різницю в рахунку (2:1). Але у другому таймі «Бордо» не дав слабкого місця і упевнено довів поєдинок до перемоги. Хоча проблеми у підопічних Лорана Блана могли виникнути за 20 хвилин до кінця, реалізувала Гонсало Бергессіо одинадцятиметровий удар за гру Шамаха рукою. А так на 80-ій хвилині Вендел, який узяв собі в помічники все того ж Шамаха і що прилучився до нього Йоана Гуффран, поставив крапку в поєдинку (3:1), що дозволила його команді знову відірватися від «Монпельє» та інших переслідувачів.
14 лютого (неділя).
Бордо. 40,084 глядачів.
Голи: Шамах, 13 (1:0). Вендел, 29 (2:0). Сако, 45 (2:1). Вендел, 79 (3:1).
Незабитий пенальті: Бергессіо, 71 (Сент-Етьєн).
Попередження: Гуркюфф, 33, Плашил, 65, Шамах, 71, Фернандо, 86 (Бордо), Діакате, 20, Дабо, 27, Перрен, 84 (Сент-Етьєн).
Бордо: Каррассо, Шальме, Сиані, Планюс, Тремулінас, Плашил (Гуффран, 78), Фернандо, Сані, Гуркюфф (Сертік, 74), Вендел, Шамах.
Сент-Етьєн: Жано, Перрен, Діакате, Беналуан (Монсоро, 90), Дабо, Сако (Міраллас, 78), Ндав, Матуіді, Пайє, Рівье, Саного (Бергессіо, 61).
Осер. 15,000 глядачів.
Гол: Єлень, 42 (1:0).
Попереджений: Педретті, 52 (Осер).
Осер: Сорен, Енбар, Гріхтінг (Малага, 62), Міньо, Берто, Оліч (Біршаєм, 66), Педретті, Ндінга, капу, Єлень (Контут, 82), Нікулае.
Ренн: Душес, Фанні, Манганіт, Ханссон, Данза, Бріан (Бангура, 74), Тетті (Соу, 74), Лемойн, Леруа (Мвіла, 46), Марва, Г `ян.
Лорьян. 14,000 глядачів.
Голи: Гамейро, 56 (1:0). Бротен, 78 (1:1).
Лорьян: обдарована, Соса, Бурійон, Косчельни, Морель, Амальфітано, Мвуемба, Мансурі (Дюкасс, 70), Діарра (Монтерюббьо, 87), Гамейро, Ваіруа (Фаншон, 79).
Тулуза: Бачив, Ебондо, Сетте, конгрев, Мбенке (Фофана, 44), Казім-Річардс, капу, Сірье, Сіссоко, Табану, Дюпюї (Бротен, 64).
13 лютого (субота).
Ліон. 33,000 глядачів.
Гол: Дельгадо, 77 (1:0).
Попередження: Тулалан, 31 (Ліон), Бедімо, 27, Ковачевич, 74 (Ланс).
Ліон: Льоріс, Ловро, Бумсонг, Кріс, Сіссоко, Бастос (Дельгадо, 69), Тулалан, Чельстрем (Лісандро, 56), Пьяніч, Гову, Гоміс (Гоналон, 80).
Ланс: Руньє, Демон, Сартр, Шелле, Бедімо, Монне-паку, Ермаш, Ковачевич (Маулід, 84), Руді (Акале, 80), Жемаа (Соу, 68), Едуардо.
Монако. 10,000 глядачів.
Голи: Ньянг, 37-з пенальті (0:1). Мааз, 40 (1:1). Нкулу, 89-автогол (1:2).
Попередження: Нене, 31, Монгонгу, 42, Модесто, 81, Алонсо, 90 (Монако), Ньянг, 31, Мбіа, 33, Діавара, 55 (Марсель).
Вилучений: Алонсо, 90 (Монако).
Монако: Рюффье, Модесто, Монгонгу, Пюйгреньє, Траоре, Алонсо, Перес (Молло, 90), Нкулу, Аруна (Кутадер, 73), Нене, Мааз.
Марсель: Манданда, Боннар (Каборе, 90), Діавара, Мбіа, Тайво, Гонсалес, Сіссе, Шейру, Вальбуена (Абрель, 90), Бен Арфа (Коне, 65), Ньянг.
Монпельє. 14,129 глядачів.
Гол: Монтано, 28 (1:0).
Попередження: Марке, 5, Роман, 29, Робен, 42, Мацуї, 74, Батллес, 80 (Гренобль).
Монпельє: Журден, келих, Спахіч, Ель Каутарі, Янгамбіва, Марва, Піто, Коста (Белханда, 72), Камара (Компан, 83), Фана (Саіхі, 66), Монтано.
Гренобль: Вівіані, Кальве, Пайла, Марке, Робен, Батллес, Дьез (Раві, 64), Роман, Мацуї (Тадік, 79), Акрур, любо.
Нансі. 15,650 глядачів.
Попередження: Макалусо, 40 (Нансі), Макелеле, 56 (ПСЖ).
Нансі: Брасільяно, Макалусо, Андре Луїс, Уадду, Маранж, Ндіайе (Траоре, 70), Беренгер, Фере, Діа (Бакар, 70), Хаджі, Ефулу (Малонга, 61).
ПСЖ: Бете, Жалле, Камара, Сахо, Сеара, Жюлі (Луіндула, 70), Макелеле, Клеман, Шантом, Оро (Санхаре, 71), Ердінг.
Лілль. 14,287 глядачів.
Голи: Обраньяк, 5 (1:0). Рами, 11 (2:0). Олубайо, 28 (2:1). Обраньяк, 43 (3:1).
Попередження: Де Мело, 90 (Лілль), Дюкатель, 12, Марк, 74, Дембеле, 77 (Булонь).
Лілль: Ландро, Дебюші, Рамі, Рікарду Кошта, Берья, Бальмон, Мавуба (Дюмон, 62), Кабайе, Жервіньо (Фро, 74), Обраньяк (Хазар, 84), Де Мело.
Булонь: Беденік, Борн, Марк, Лашор, Дембеле, Олубайо (Лорка, 83), Блаяк, Да Роша, Дюкатель (Ятабаре, 68), Кувілья, Карур.
Ле Ман. 15,000 глядачів.
Попередження: Наррі, 58, Сердан, 90 (Ле Ман), Перкес, 25 (Сошо).
Вилучений: Ван ден, 45 (Сошо).
Ле Ман: Овоно, Корчі (Уалі, 83), Жедер, Сердан, Баал, Доссеві, Наррі, Лорьо (Абді, 60), Томер (Хельстад, 75), Ле Таллек, Майга.
Сошо: Рішар, Дюплюс, Перкес (Жоссе, 33), Бреше, Драмі, Моріс-Белай (Будебуз, 78), Ван ден, Дальма, Браун, Мікара, Мартен.
Валансьєн. 20,000 глядачів.
Голи: Матер, 51 (1:0). Ремі, 75 (1:1). Себо, 90 (2:1).
Попередження: Матер, 9 (Валансьєн), Діака, 32, Поті, 69, Кулібалі, 90 (Ніцца).
Валансьєн: Пеннето, Матер, Бенджамін, Бішевац, Бонга, Санчес, Саес (Кохад, 81), Кадір (Гоміс, 77), Дюкурті (Себо, 85), Бен Хальфаллах, Даник.
Ніцца: віспинами, Кулібалі, Апам, Сівеллі, Песле, Траоре (Бен Саада, 59), Діака (Муньє, 71), Дігар, Фае, Ремі, Поті (Бамого, 71).
Олексій Куліш, Футбол на Куличках
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 407 | Додав: Roland | Теги: Сент-Етьєн, Ланс, ліон, монако, Марсель, бордо, ліга 1 | Рейтинг: 0.0/0