Головна » 2012 » Червень » 22 » Чехія 0:1 Португалія. Криштіану вивів Португалію в півфінал
09:24
Чехія 0:1 Португалія. Криштіану вивів Португалію в півфінал
Євро-2012, збірна Португалії з футболу, збірна Чехії з футболуНокаут-раунд континентального чемпіонату стартував сьогодні з поєдинку чехів з португальцями. Фаворитами вважалися європейські бразильці, але якихось небитких козирів на користь команду Паулу Бенту навіть самі маститі фахівці назвати важко. Одним словом, більшість передматчевих міркувань базувалися на інтуїції, внутрішніх переконаннях і просто пристрастях.
Чеський «локомотив» поєдинок почав без тіні сумнівів і боязкості, комбінації йшли розмашисті, нехай м'яч до адресата доходив і не завжди. Португальці на перших хвилинах діяли скуто, дрібніше і допускали, якщо навіть не більше, браку в передачах. Час минав, а якогось відчутного крену в грі не спостерігалося. Кріштіану Роналдо після чергового неточного пасу партнера явно вилаявся, за що отримав в «нагороду» дружний свист трибун - «зірку» в польській столиці не шанували з перших хвилин.
Після десяти хвилин португальці влаштували облогу чеських воріт, але такому досвідченому і сильному голкіперу, як Чех забити розминкою ударом можна хіба що тренуванні або на дружньому пікніку, але ніяк не в чвертьфіналі чемпіонату Європи. Атакувати в такому шквальному режимі Португалія виявилася не здатна, а тому боротьба швидко повернулася в спокійне русло. Тепер уже чехи активно промацували слабкі місця в обороні супротивника, але до реально гольового моменту справа не дійшла і у них. На такому мінорі команди подолали екватор першого тайму.
Кріштіану Роналдо продовжував очолювати атаку на фортецю, але часто порушував правила, а колишній поліцейський Уебб все бачив і помічав. Португальської команди явно не вистачало швидкостей в позиційних атаках, адже поки футболісти розгорталися, суперник просто стояв у зонах і руйнував без використання максимальних зусиль. Матчу явно не вистачало драматизму. На 33-й хвилині Кріштіану красиво пробив через себе, але мимо цілі. Перед перервою номінальний фаворит впевнено володів м'ячем, але якихось серйозних дивідендів з цього переваги не отримав. На рівному місці «червоно-зелені» втратили Елдер Поштіга, але ж у команді явний дефіцит взагалі нападників.
Перший сплеск стався тільки в компенсований час, коли після удару Кріштіану Роналдо м'яч «поцілував» штангу. Він сам створив момент, знайшов можливість вдарити під опорну ногу воротаря, але після упущеного шансу у справі звернувся до всевишнього - удача від мільйонера відвернулася вкотре на нинішньому турнірі.
Другий тайм почався з випаду Уго Алмейди. Потужний форвард після навісу з флангу бив головою потужно, але в площу воріт (між іншим, майже 18 квадратних метрів) не потрапив. Роналдо продовжував бити зі штрафних, і на 49-й хвилині знову потрапив у стійку (шостий раз для португальців на турнірі). Позбутися від цього гніту чехам було потрібно в терміновому порядку, але як це зробити вони толком не знали. Чехія протрималася до 59-й хвилині, Алмейда гол забив, але судді справедливо його через офсайд не зарахували.
Момент запам'ятався і став сигналом для активізації «народної команди» на флангах. Тут чехи мали помітну перевагу в першому таймі, а тому вирішили контрудар наносити за перевіреними напрямками. Португальці в створ воріт потрапляли рідко, але влучно. Як Жоау Моутінью на 64-й хвилині, коли Чеху довелося діставати м'яч з-під поперечини.
Ігровий штиль явно не подобався публіці, хоча команди не звинуватиш у навмисній «посухи» або надмірному раціоналізмі. Кожен грав настільки добре, наскільки йому дозволяв суперник.
Португалія до перемоги була ближче. Наприклад, на 74-й хвилині після удару Нані м'яч потрапив у ногу обороняється і пішов поверх перекладини, але ж момент був забійний. Смуга невезіння для «червоно-зелених» закінчилася на 79-й хвилині, коли Кріштіану Роналдо забив головою з відскоком від землі після вивіреної передачі Жоау Моутінью з флангу. Комбінація, як здалося з боку, була награна, а втомлені захисники відреагувати на розвиток ситуації не зуміли. Три хвилини потому Жоау Перейра міг ставити крапку в поєдинку, але на його удар Чех (ось до кого претензій бути не може) зреагував.
Грати залишалося не так і багато, а тому португальці постаралися перевести боротьбу в спокійне русло. Контролювати м'яч на чужій половині вони вміють, а нервові спроби тренерського штабу розбуркати (а можливо вже і реанімувати) команду за рахунок замін чехам не допомагали.
Збірна Португалії, яка за всю історію тричі ставала призером чемпіонатів Європи, стала першим півфіналістом Євро-2012. Для десятої команди світового рейтингу це цілком гідний результат, тим паче при такому везіння. Команда Чехії після стартових 1:4 від росіян навряд чи заслужила осуду, і на батьківщину футболісти можуть повернутися без побоювань бути освистали.

Чехія 0:1 Португалія
- Кріштіану Роналду, 79
Чехія: Петро Чех, Давид Лімберскі, Міхал Кадлець, Теодор Гебреселассіє, Томаш Сівок, Вацлав Піларж, Петро Йірачек, Володимир Даріда, (Ян Резек, '61), Ярослав Плашил, Мілан Барош, Томаш Хюбшман, (Томаш Пекгарт, '86)
Португалія: Руй Патрісіу, Бруно Алвеш, Жоау Перейра, Пепе, Рауль Мейрелеш, (Роландо, '88), Фабіу Коентрау, Жоау Моутінью, Нані, (Куштодіу, '84), Мігель Велозу, Кріштіану Роналду, Елдер Поштіга, (Уго Алмейда , '40)
Давид Лімберскі, 90. - Нані, 26. Мігель Велозу, 27.
Категорія: Євро-2012 | Переглядів: 643 | Додав: Roland | Теги: Євро-2012, збірна Чехії з футболу, збірна Португалії з футболу | Рейтинг: 0.0/0