Головна » 2012 » Травень » 20 » Челсі зробив це!
02:05
Челсі зробив це!
Фінал (Мюнхен), Ліга Чемпіонів, 2011/2012, Баварія, Челсі, Томас Мюллер, Дідьє Дрогба, новини футболу, футболЛондонський «Челсі» вперше в історії став переможцем Ліги чемпіонів. У вирішальному матчі англійський клуб в серії пенальті здобув перемогу над господарем фіналу мюнхенською «Баварією».
Перед фіналом головним лейтмотивом цієї зустрічі стали колосальні втрати, що торкнулися обох команд. У першу чергу це стосувалося «Челсі», за який через дискваліфікації не могли зіграти ключові футболісти основного складу: Террі, Іванович, Рамірес і Мейрелеш. На щастя для Роберто Ді Маттео свої болячки зуміли залікувати Давид Луїс і Тім Кехілл, що зайняли місце в центрі оборони. Несподівано для всіх з перших хвилин на поле вийшов молодий хавбек Райан Бертранд, для якого цей матч став дебютним у Лізі чемпіонів! Та й поява в основі Калу прогнозували далеко не все. При цьому на лавці залишилися Ессьєн, Мікель і Малуда. Господарям «Альянс Арени» через перебір карток не могли допомогти Бадштубер, Алаба і Луїс Густаво. Однак Юппу Хайнкес знайшлося, ким їх замінити. Навряд чи вихід Контенто, Тимощука або Мюллера сильно послабив потенціал команди.
Події в першому таймі розвивалися згідно передбачуваному сценарієм. «Челсі» припаркував у своєму штрафному горезвісний «автобус», вважаючи за краще діяти другим номером. Не можна сказати, що досить експериментальна лінія оборони лондонців виглядала бездоганно. Перефразовуючи Фокса Малдера, мюнхенці як би натякали: «гол десь поруч». Ось тільки м'яч у ворота Петра Чеха вперто не хотів йти. З вигідних ситуацій промахувався не тільки відомий вбивця гольових моментів Маріо Гомес, але і його більш зіркові партнери Роббен і Рібері. Так що з відчутного ігрової переваги «Баварія» жодних видимих ​​дивідендів витягти ніяк не могла.
«Сині», звичайно, зрідка намагалися організовувати рейди на володіння Нойєра, однак до серйозних загроз справа практично не доходила. За перші 45 хвилин біля воріт господарів фіналу запам'яталися хіба що два моменти. Спочатку Дрогба зовсім трохи не вистачило для того, щоб обробити м'яч і вийти на забійну позицію. Незадовго до перерви гостям вдалася стрімка контратака, яку завершував Калу. З його ударом Нойер впорався без видимих ​​проблем. В цілому ж, гра в першій половині зустрічі повністю підтверджувала класичні уявлення про вирішальних поєдинках. У таких випадках журналістам зазвичай доводиться пояснювати недолік подій стала вже шаблонною фразою: «неймовірне напруження компенсувала відсутність голів».
У другому таймі картина на полі не сильно змінилася. Однак підопічні Ді Маттео стали все ж частіше ходити вперед. При цьому перевага мюнхенців і раніше було відчутно. Досить сказати, що до 70-й хвилині господарі подали 14 кутових (при нулі у суперника), а кількість ударів по воротах наближалося до двадцяти. Здавалося, що при такому безгольовою футболі додаткового часу уникнути буде важко. І дійсно командам 90 хвилин для з'ясування відносин виявилося недостатньо. Ось тільки в кінцівці основного часу глядачам все ж довелося пережити гаму почуттів. На 83-й хвилині Томас Мюллер підкараулив на дальній штанзі навіс Кроса і головою вколотив м'яч під поперечину. «Альянс Арена» приготувалася відзначати перемогу, але стара гвардія «Челсі» вже вкотре у цій Лізі чемпіонів продемонструвала неймовірну волю. Перший же кутовий гостей у цій зустрічі приніс їм успіх: Дрогба замкнув подачу Мати і перевів гру в овертайм - 1:1.
Правда, вже на самому початку додаткового часу івуарієць ледь не перетворився на антигероя. Нападник прийшов в штрафну «синіх» на допомогу захисникам, але надав команді ведмежу послугу, відверто збивши Рібері. На щастя «Челсі» Арьєн Роббен, як і у вирішальному матчі бундесліги з «Боруссією», пенальті не реалізував. У цьому епізоді у всій красі проявив себе ще один ветеран лондонців Чех, який зумів вивудити м'яч з нижнього кута. У дебюті другого екстратайму господарі створили ще один чудовий момент для взяття воріт: ван Бюйтену не вистачило якогось кроку, щоб замкнути простріл Оліча. «Баварія», незважаючи на неприхильність фортуни, продовжувала йти вперед, ось тільки ключі до володінь Чеха більше так підібрати і не змогла.
Володаря Кубка чемпіонів довелося визначати в серії пенальті, де удача на відміну від московського фіналу 2008 посміхнулася «Челсі». Фатальним для «Баварії» виявився промах Бастіана Швайнштайгера, що попав в штангу. П'ятий вирішальний удар виконував Дрогба, який не повторив помилку Джона Террі чотирирічної давності.Такім чином, виконуючий обов'язки головного тренера лондонського клубу Роберто Ді Маттео завоював уже другий трофей біля керма команди, яку він очолив менше трьох місяців назад!
Цікаво, що перемога «Челсі» позбавила «Тоттенхем» участі в Лізі чемпіонів. Лондонці, як переможці турніру, зіграють в ньому і в наступному сезоні. А ось «шпори», які зайняли четверту сходинку в прем'єр-лізі, позбулися видобутої путівки, так як квота країни не може перевищувати чотирьох місць. «Сині» ж за підсумками національного чемпіонату розташувалися лише на шостій позиції.

Фінал (Мюнхен)
Ліга Чемпіонів 2011/2012

Баварія - Челсі - 1:1 (3:4)
  Томас Мюллер, 83 - Дідьє Дрогба, 88.
«Баварія»: Мануель Нойер, Томас Мюллер, (Даніель Ван Бюйтен, '87), Джером Боатенг, Дієго Контенто, Філіп Лам, Анатолій Тимощук, Бастіан Швайнштайгер, Тоні Крооc, Арьєн Роббен, Франк Рібері, (Івіца Оліч, '96) , Маріо Гомес.
«Челсі»: Петро Чех, Гарі Кахілл, Давид Луїс, Жозе Босінгва, Ешлі Коул, Джон Обі Мікел, Райан Бертранд, (Флорен Малуда, '73), Френк Лемпард, Дідьє Дрогба, Саломон Калу, (Фернандо Торрес, '84) , Хуан Мануель Мата.
   Бастіан Швайнштайгер, 2. - Ешлі Коул, 81. Давид Луїс, 86. Дідьє Дрогба, 93. Фернандо Торрес, 120.

Відео:

Категорія: Ліга чемпіонів | Переглядів: 748 | Додав: Roland | Теги: новини футболу, Футбол, 2011/2012, Ліга чемпіонів, Томас Мюллер, Баварія, Фінал (Мюнхен), челсі, Дідьє Дрогба | Рейтинг: 0.0/0