Головна » 2010 » Березень » 1 » Чемпіонат Франції. 26-й тур
15:56
Чемпіонат Франції. 26-й тур
Марсель, ПСЖ, ліга 1, Бенуа ШейруЯк би не намагалися у Франції роздути інтригу навколо їх найбільшого дербі, розклад сил на даний момент такий, що парижани майже нічого не можуть протиставити який претендує на чемпіонський титул «Марселю». Якщо раніше ПСЖ міг зібратися в одному окремо взятому матчі і забрати очки у жителів півдня, то сьогодні дружина Дідьє Дешама здобула легку перемогу виключно за рахунок більш високого класу виконавців. Парижани так і залишилися борсатися в нижній частині турнірної таблиці, а «Марсель» зробив ще один крок нагору, розташувавшись ближче до лідерів.
Після чергового перенесення поєдинку французької Ліги 1, в якому повинні були зустрічатися що перебуває в зоні вильоту «Ле Ман» та лідер нинішнього сезону, чинний чемпіон країни «Бордо», ситуація в турнірній таблиці заплуталася остаточно. Що йде на другому місці «Монпельє» вдалося дістати лідера, але підопічні Лорана Блана мають при цьому цілих два матчі у запасі, що дозволяє їм почувати себе цілком комфортно. Далі справи йдуть не краще. На третьому місці поки влаштувався колись єдиний гідний представник своєї країни в Лізі чемпіонів «Ліон», але за втраченими очками «левів» випереджав не тільки що розташувався відразу за їх спиною «Лілль», а й третій гранд Франції «Марсель». Провансальців свою зустріч проводили в неділю ввечері і легко могли орієнтуватися на результати всіх зіграних матчів туру. Для того, щоб заскочити в зону Ліги чемпіонів, вихованцям Дідьє Дешама потрібно було здобути перемоги у двох своїх відсутніх поєдинках, що потужним і добре укомплектованим за французькими мірками «південцям» цілком під силу. А от тепер перейдемо до найголовнішого: першим на шляху провансальців в зону Ліги чемпіонів став столичний ПСЖ, а це саме принципове протистояння у всій країні.

Чим би не тішила себе столична публіка, об'єктивно на даний момент «Марсель» помітно сильніше. Але це не виключало можливість перемоги парижан в окремо взятому матчі. У нинішньому сезоні «Парі Сен-Жермен» виглядає чи не найбільшої нестабільною командою країни. Клуб легко може зібратися на поєдинок з самим потужним суперником і заслужено відібрати у нього окуляри, а потім в наступному турі поступитися у себе вдома заштатному аутсайдеру. Щось схоже відбувається і зі складом: травми, оренди, постійні ротації, втрати у зв'язку з Кубком Африки, - все це просто не могло не позначитися на турнірному становищі команди, влаштувався всього лише на дванадцятій сходинці турнірної таблиці.
Навколо гри можна було роздути величезну інтригу, але кілька обставин помітно знижували інтерес до центрального матчу туру. По-перше, ПСЖ і «Марселю» вже давно нема чого ділити, так що з боку приїжджої команди осічка в столиці буде лише образливої втратою таких важливих для чемпіонських перегонів очок, а крах парижан - ще однією констатацією факту повільної деградації команди. По-друге, чим далі йде час, тим менш видовищною стає вся французька Ліга 1. Показовою у цьому плані стала середня результативність матчів, мало не половина з яких завершується мінімальною перемогою однієї з команд. Так що при достатньо широкої варіативності в недільний вечір зустріч ПСЖ і «Марселя» вибрали тільки справжні шанувальники команди або вкрай зацікавлені у французьких справах люди.
Як не намагалися господарі поля, на тлі навіть перебуває в своєму не кращому стані «Марселя» вони виглядали командою мало не з нижчої ліги. Так що досить швидкий гол у ворота Бете Едель нікого не здивував. Хоча началася матч у обережному ключі. Жителі півдня не збиралися летіти вперед стрімголов, спокійно розігруючи м'яч в центрі поля. Парижани теж не особливо відрізнялися конструктивізмом, тим більше, що в діях господарів поля було досить шлюбу. Чи не сприяло гарному футболу і поле стадіону «Парк де Пренс», що знаходився не в кращому стані. М'яч при передачах низом помітно підстрибував на купині, так що найпродуктивнішою тактикою в такій ситуації стала б тактика з занедбаністю і далекими ударами. І вже на 14-ій хвилині вона дала свої плоди. Хатем Бен Арфа отримав м'яч неподалік від ворожої штрафний і точним ударом відправив його ближній нижній кут - 0:1.
А ось тепер провансальців могли спокійно грати від оборони, використовуючи свої швидкості. Благо, швидкісних гравців у складі «Олімпіка» вистачає, та й сама команда любить і, головне, вміє грати на контратаках. На час парижанам вдалося притиснути приїжджих команду до її власної штрафної, але Марсельці оборонялися дуже впевнено, не метушачись, і не дозволяли суперникам вибиратися на ударні позиції. Хоча на 21-ій хвилині «Сен-Жермені» вдалося створити перспективний момент. Почалася довга передача з глибини поля в напрямку Гійома Оро, той зробив знижку на Мевлют Ердінг, але м'яч після пострілу турка пройшов над поперечиною. Через 2 хвилини Оро вже сам ударом головою після подачі кутового погрожував володінням Стіва Манданда, але і на цей раз сфера зрадницьки пішла повз ціль.
Парижани як встановлення дотримувалися тактики занедбаності і дальніх ударів. Іноді вони в цьому явно занадто старалися, але ж і Марсельці дозволяли наносити удари по воротах із зони перед своєю штрафної. Продовжити грати і далі в тому ж дусі, Манданда через деякий час неодмінно поліз би в сітку за своєю спиною. До певного страж воріт не робив жодної помилки, без праці забираючи нехитрі удари господарів. Але на 39-ій хвилині голкіпер збірної Франції подарував хороший шанс Ердінг, не кращим чином зіграв на виході. На його щастя, турків не зумів влучити в порожні ворота. Через 2 хвилини Манданда спокутував свою провину відразу подвійним сейв, зумівши парирувати удар головою Оро після подачі з лівого флангу і добивання Людовика Жюлі. Ну а завершилася перша 45-хвилинка попаданням снаряда в штангу після удару головою Габріеля Хайнце. Тут вже пощастило господарям.
У перерві наставник приїжджої команди Дідьє Дешам зробив одну заміну, знявши з гри нічим себе не проявив Матьє Вальбуена і кинувши в бій Фабріса Абріеля. Другу половину гри жителі півдня почали помітно активніше. Трудитися голкіперу парижан довелося вже на 50-ій хвилині, витягуючи м'яч з нижнього кута після удару зі штрафного Бенуа Шейру, захопленого викликом в збірну Франції. На тлі додали в русі футболістів «Марселя» господарі були абсолютно непомітні. І покаранням за пасивність для столичної команди став другий пропущений гол. На 54-ій хвилині Стефан Мбіа виконав навісну передачу в штрафну з правого флангу, Бете не найкращим чином зіграв на виході, кулаками вибивши м'яч прямо на ногу Лучо Гонсалесу. І аргентинець без видимих проблем переправив снаряд у вже назащіщенние ворота - 0:2.
Намацавши шлях до перемоги, «Марсель» і не збирався звертати зі свого шляху. А ось господарі після перерви виглядали зовсім непереконливо. Щоб переломити хід невдало складалася поєдинку, ПСЖ спробував задавити приїжджих команду пресингом, але провансальців з легкістю уникали активно вступали у відбір столичних футболістів, періодично організовуючи свої швидкісні контратаки. Один з випадів приїжджої команди і розставив всі крапки в питаннях про результат матчу. Послідував дальній закид у штрафну в напрямку Мамаду Ньянга, той скинув на лінію штрафного на новоспеченого збірки Шейру. І Бенуа, по дорозі залишив не у справ захисника, вирвався на рандеву з голкіпером і пострілом в ближню дев'ятку встановив остаточний рахунок на табло - 0:3. Адже йшла всього 71-а хвилина.
Те, що це був вже кінець, підтверджували стрункі струмки потягнули до виходу вболівальників, які з наближенням фінального свистка ставали все більш і більш щільними. Нічого цікавого на полі більше не відбувалося, а все дійство нагадувало швидше товариський поєдинок, вже порядком обридлий обом опонентам. Та й поле в порівнянні з початком матчу стало помітно гірше. Ось тільки раніше покладених 90 хвилин матч завершиться не міг, тож довелося терпіти до самого кінця. Фінальний свисток сповістив про наближення «Марселя» прагне посісти «Бордо» та чергового краху ПСЖ, для якого навіть завдання потрапляння в зону Ліги Європи стає тепер нездійсненним.
Кращий гравець матчу - Бенуа Шейру
Натхнений запрошенням до складу збірної Франції на товариський поєдинок із чемпіонами Європи збірною Іспанією хавбек «Марселя» Бенуа Шейру на виїзді в Парижі видав один з кращих зразків своєї гри. Крім активності протягом всього матчу півзахисник запам'ятався ще й красивим голом, остаточно добівшім столичну команду.
Матч перенесено через негоду
ЛЕ МАН - БОРДО
28 лютого (неділя)
Париж. 14,400 глядачів.
ПСЖ - Марсель - 0:3 (0:1).
Голи: Бен Арфа, 15 (0:1). Гонсалес, 54 (0:2). Шейру, 71 (0:3).
Попередження: Жалле, 17, Траоре, 44, Кежман, 88 (ПСЖ), Сіссе, 63 (Марсель).
ПСЖ: Бете, Сеара, Камара, Траоре (Санхаре, 57), Арман, Жалле, Макелеле (Кежман, 87), Клеман, Жюлі, Ердінг, Оро (Моріс, 84).
Марсель: Манданда, Боннар, Діавара, Мбіа, Хайнце, Гонсалес (Каборе, 76), Сіссе, Шейру, Вальбуена (Абрель, 46), Бен Арфа (Коне, 70), Ньянг.
Лілль. 12,000 глядачів.
Лілль - Осер - 1:2 (1:1).
Голи: Контут, 19 (0:1). Хазар, 34 (1:1). Контут, 72 (1:2).
Попередження: Шеджу, 36, Рікарду Кошта, 53, Рамі, 80 (Лілль), капу, 18, Гріхтінг, 29, Міньо, 59, Берто, 70, Ндінга, 74, Оліч, 87 (Осер).
Лілль: Ландро, Берья, Рамі, Шеджу (Туре, 79), Рікарду Кошта, Кабайе, Мавуба, Бальмон (Емерсон, 87), Хазар, Обраньяк (Аубамеянг, 64), Фро.
Осер: Сорен, Енбар, Кулібалі, Міньо, Гріхтінг (Берто, 62), Оліч, Педретті, Ндінга, Капу (Біршаєм, 53), Нікулае, Контут (Кверсіа, 86).
27 лютого (субота).
Монпельє. 15,726 глядачів.
МОНПЕЛЬЄ - РЕНН - 3:1 (2:0).
Голи: Марва, 25 (1:0). Марва, 36 (2:0). Бріан, 70 (2:1). Камара, 82 (3:1).
Попередження: Манганіт, 84 (Ренн).
Вилучений: Манганіт, 90 (Ренн).
Монпельє: Журден, Янгамбіва, Спахіч, Ель Каутарі (колл, 55), Женешам, Марва (Дернес, 90), Піто, Коста, Камара, Фана (Саіхі, 74), Монтано.
Ренн: Душес, Фанні, Манганіт, Ханссон, Боканегра, Бріан, Мвіла (Лемойн, 89), Тетті, Леруа, Марва, Г `ян.
Ліон. 32,593 глядачів.
ЛІОН - Ніцца - 2:0 (1:0).
Голи: Лісандро, 10 (1:0). Апам, 90-автогол (2:0).
Попередження: Ревейєр, 45, Макун, 72 (Ліон), Апам, 44 (Ніцца).
Ліон: Льоріс, Ревейєр, Кріс, Бумсонг, Сіссоко, Пьяніч (Бодмер, 81), Тулалан, Макун, Гову, Бастос (Едерсон, 70), Лісандро (Гоміс, 88).
Ніцца: віспинами, Мабіала, Апам, Сівеллі, Песле (Кулібалі, 79), Ремі, шаблі (Муньє, 79), Дігар, Фае, Бен Саада, Багайоко (Мулунжі, 46).
Тулуза. 14,666 глядачів.
Тулуза - ЛАНС - 1:0 (0:0).
Гол: Дюпюї, 57 (1:0).
Попередження: капу, 38, Дідо, 79 (Тулуза), Яхья, 21, Соу, 29, Демон, 81 (Ланс).
Тулуза: Пеле, конгрев, Сетте, Нунке, Табану, Бротен (Дюпюї, 46), капу, Машаду (Сірье, 90), Сіссоко, Луан (Дідо, 46), Казім-Річардс.
Ланс: Руньє, Демон, Яхья, Шелле, Бедімо, Монне-паку (Жемаа, 64), Соу, Ковачевич (Рамос, 79), Руді (Акале, 63), Букар, Едуардо.
Валансьєн. 12,197 глядачів.
Валансьєн - Сент-Етьєн - 1:0 (0:0).
Гол: Одяг, 77 (1:0).
Попередження: Пюжоль, 30, Бенджамін, 80 (Валансьєн), Дабо, 43, Ндав, 54, Беналуан, 88 (Сент-Етьєн).
Валансьєн: Пеннето, Матер, Бішевац, Бенджамін, Тьен, Кохад, Санчес, Саес (Гоміс, 69), Бен Хальфаллах, Даник (одяг, 63), Пюжоль (Бонга, 84).
Сент-Етьєн: Жано, Перрен (Монсоро, 85), Діакате, Беналуан, Дабо, Фернандес (Рівье, 56), Матуіді, Ндав, Сако, Саного (Желсон, 69), Бергессіо.
Лорьян. 13,081 глядачів.
Лорьян - Сошо - 1:0 (1:0).
Гол: Діарра, 34 (1:0).
Попередження: Косчельни, 75 (Лорьян), Будебуз, 33 (Сошо).
Лорьян: обдарована, Соса, Маршал, Косчельни (Бурійон, 89), Ле Лан, Амальфітано, Дюкасс, Мвуемба, Дюбарбьер (Сакахува, 66), Фаншон, Діарра.
Сошо: Рішар, Дюплюс, Жоссе, Бреше, Драмі (Бутень, 46), Моріс-Белай, Карлау (Пюжоль, 65), Будебуз, Мартен (Гаванон, 69), Мікара, Браун.
Нансі. 14,667 глядачів.
Нансі - Гренобль - 0:2 (0:1).
Голи: Раві, 14 (0:1). Раві, 78 (0:2).
Попередження: Лематре, 76, Ндіайе, 77 (Нансі), Больяй, 45, Цісар, 64 (Гренобль).
Нансі: Брасільяно, лотье, Уадду, Андре Луїс, Маранж (Лематре, 76), Бакар, Беренгер (Малонга, 59), Ндіайе, Фере, Діа, Ефулу (Айіте, 37).
Гренобль: Вівіані, Кальве, цісаря, Вітакіч, Сожі, Раві (Тадік, 80), Дьез, Батллес, Акрур, Мацуї (Хуан, 86), Больяй (Майнфрой, 90).
Монако. 5,926 глядачів.
МОНАКО - Булонь - 1:0 (1:0).
Гол: Мааз, 41 (1:0).
Попередження: Аруна, 51, Траоре, 65 (Монако), Лекойнт, 67, Левек, 72, Беллаід, 88 (Булонь).
Монако: Рюффье, Модесто, Монгонгу, Пюйгреньє, Траоре, Алонсо, Перес, Нкулу, Аруна (Кутадер, 51), Нене, Мааз (Сагбо, 84).
Булонь: Беденік, Лекойнт, Беллаід, Лашор, Левек, Карур (Дембеле, 90), Да Роша (Муссілу, 76), Агуаззі, Капо (Ramar, 63), Кувілья, Ятабаре.
Олексій Куліш, Футбол на Куличках
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 467 | Додав: Roland | Теги: ПСЖ, Марсель, ліга 1, Бенуа Шейру | Рейтинг: 0.0/0