Головна » 2010 » Травень » 10 » Чемпіонський камбеків "Шахтаря"
06:16
Чемпіонський камбеків "Шахтаря"
футбол, чемпіонат України з футболу, Шахтар Донецьк, Таврія Сімферопольфутбол, чемпіонат України з футболу, Шахтар Донецьк, Таврія СімферопольМатч «Таврії» і «Шахтаря» вже не мав якогось особливого турнірного значення, тому ніякої відповідальності за результат команди не несли. «Гірники» вже відсвяткували чемпіонство, тому Мірча Луческу випустив в Сімферополі напіврезервний склад. Кримчани ж хоч і могли втратити шосту позицію в турнірній таблиці, проте в виїзну перемогу «Арсеналу» вірилося мало. Так воно і вийшло.
Гра ж вийшла на диво. Після першого тайму господарі вигравали з рахунком 2:0, скориставшись грубими помилками центральних захисників «Шахтаря», причому «Таврія» могла спокійно піти у роздягальню і з великим рахунком. Проте після перерви перед нами постала зовсім інший «Шахтар», який швидко зрівняв рахунок, а потім і домігся перемоги. Що ж, чемпіон може дозволити собі розслабитися, але от програвати - це не в його стилі.
Гра почалася без особливої розвідки. «Шахтар» вже на другій хвилині втратив відмінний шанс відкрити рахунок, коли Гладкий зльоту пробивав з лінії штрафного, проте м'яч після його удару пролетів поруч зі штангою. Зате на десятій хвилині «Таврія» втілила в забитий м'яч свій перший же гольовий момент, хоча створили його саме «гірники». Кучер біля своєї штрафної подарував м'яч Фещук, який відпасував Любенович, а Желько без опору з боку захисників з 20-и метрів послав м'яч точно в правий нижній кут.
Ще через дві хвилини міг забивати Ковпак, який вискочив один на один з голкіпером, але удар у форварда не вийшов і м'яч прокотився поруч зі штангою. «Шахтар» намагався відповісти, був активним Тешейра, але його зусиль було замало. А на 20-й хвилині Ковпак упустив ще один відмінний момент, коли Любеновіч закинув м'яч за спини захисникам точно на голову капітану «Таврії», однак Ковпак послав м'яч у руки голкіперу. Через хвилину на ударну позицію вийшов Фещук, але з лінії штрафного послав м'яч вище воріт, хоча і тут йому ніхто не заважав.
А на 25-й хвилині «Таврія» все ж домоглася свого. Олександр Ковпак з пари метрів головою замкнув навіс Джуричич з правого флангу, при цьому кращому бомбардирові кримчан, який записав на свій рахунок восьмий гол у чемпіонаті, знову ніхто не чинив опору.
У що залишилися до перерви, «Шахтар» намагався відігратися, але удари Гладкого і Кравченко мети не досягли. Дуже хотів підсобити гостям і голкіпер кримчан Вадим Деонас, який в черговий раз вкрай невдало зіграв на виході, однак Гладкий не влучив по порожніх воротах.
Однак після перерви «Шахтар» помітно додав у швидкості, змусивши «Таврію» думати виключно про оборону власних воріт. На 54-й хвилині черговий момент не використав Гладкий, який на дальній штанзі замикав простріл Кости з правого флангу, проте з метра примудрився пробити вище воріт. Через дві хвилини міг забивати Левандовські, але після навісу Кобіна праворуч з лінії воротарської послав м'яч вище воріт. «Таврія» відповіла ударом Фещука зі штрафного, проте Худжамов в стрибку зумів відбити м'яч, що летів точно у лівий кут.
Але на 59-й хвилині «Шахтар» все ж розмочив рахунок. Левандовські продерся крізь оборону кримчан, а Костянтин Кравченко з правого кута воротарського послав м'яч у дальній кут. Через три хвилини Кобін на дальній штанзі відгукнувся на навіс Раца з лівого флангу, але з десяти метрів пробив поруч зі штангою. А на 68-й хвилині «гірники» зрівняли рахунок. Рац чудово навісив у штрафну з лівого флангу, Гладкий з лінії воротарського головою замкнув його подання, однак влучив у штангу, благо, першим на добиванні виявився Кравченко, який і оформив дубль.
Після цього гра трохи упокоїлася, причому «Шахтар» навіть дозволив «Таврії» провести парочку атак, однак удари Луценко і Ковпака не внесли змін у хід поєдинку. А ось блискучий «постріл» Дугласа Кости на 80-й хвилині став вирішальним у цій зустрічі. Бразилець різаним ударом з лівого флангу відправив м'яч точно в «дев'ятку» воріт «Таврії», а Вадим Деонас, як не старався, проте дотягнутися до м'яча не зміг. Зростання не вистачило.
На останніх хвилинах «Шахтар» мав можливість забити і четвертий м'яч, коли Разван Рац вискочив один на один з голкіпером кримчан, перекинув м'яч через Деонаса, але по воротах не влучив. Але й без цього «гірники» резервним складом розібралися з «Таврією», якій через тиждень належить зіграти у фіналі Кубка України з донецьким «Металургом», що розбився в заключному турі «Оболонь» з рахунком 5:0. Але в Харкові буде зовсім інша гра, тому що на кону коштує путівка в Лігу Європи. А це вже не жарти.
Матеріали: Андрій Басіна
«Таврія» - «Шахтар Д» - 2:3
Желько Любенович, 10, Олександр Ковпак, 25 - Костянтин Кравченко, 59, 67, Дуглас Коста, 80
«Таврія»: Олександр Ковпак, Антон Монахов, Вадим Деонас, Ілля Галюза (Васил Гігіадзе, 66), Денис Голайдо, Андрій Корнєв (Євген Луценко, 46), Желько Любенович, Іван Матяж, Максим Фещук (Руслан Платон, 82), Саша Джурічіч, Слободан Маркович
«Шахтар Д»: Олександр Гладкий, Ігор Дуляй (Олексій Гай, 50), Василь Кобін, Дуглас Коста, Костянтин Кравченко, Маріуш Левандовські, Микола Іщенко, Разван Рац, Алекс Тейшейра (Руслан Фомін, 61), Рустам Худжамов, Олександр Кучер ( Ярослав Ракицький, 27)
- Василь Кобін, 41. Ярослав Ракицький, 58. Костянтин Кравченко, 90. Маріуш Левандовські, 71.
Глядачів: 13.250
Оцінка поля: 5
Чесна гра: 7,750 - 7,250
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 556 | Додав: Roland | Теги: Футбол, шахтар донецьк, чемпіонат України з футболу, Таврія Сімферополь | Рейтинг: 0.0/0