Головна » 2010 » Червень » 29 » Марадона здає іспит завдяки «шпаргалці» від Розетті
09:54
Марадона здає іспит завдяки «шпаргалці» від Розетті
збірна Мексики з футболу, збірна Аргентини з футболу, ЧС-2010, футболХочеться писати про футбол. Про тактичних вишукуваннях тренерів і турнірної стратегії команд, про фантастичні сейва і красивих ігрових комбінаціях, про впертій боротьбі і радість за боєм видобутої перемоги. А замість цього доводиться говорити про чергові суддівські помилки. Не встиг пролунати фінальний свисток у матчі Німеччина - Англія, де уругваєць Ларіонда не зарахував чистий гол Лемпарда, як накрутив італієць Роберто Розетті, зламавши своєю помилкою гру збірної Мексики.
Матч між Аргентиною і Мексикою розпочався настільки неспішно, що спочатку навіть не вірилося, що надворі у нас вже стадія плей-офф. Команди по черзі контролювали м'яч у центрі поля і не прагнули атакувати. Мексика в перші хвилини виглядала нітрохи не гірше Аргентини, і не випадково саме мексиканцям вдалося створити по-справжньому небезпечні моменти біля аргентинських воріт. І які моменти! Спочатку Карлос Салсідо потужним ударом з-за штрафної струсонув поперечину воріт Серхіо Ромеро, і тут же постріл Андреса Гуардадо на сантиметри розминувся зі штангою. Аргентинці зрозуміли, що мексиканці налаштовані рішуче, і відсунули гру від своїх воріт. У наступні п'ятнадцять хвилин хлопці Марадони досить активно атакували, гравці ж у зеленій формі цілком стерпно оборонялися. Звичайний футбол, абсолютно нічим не примітний і не дуже цікавий. І тут на сцену вийшли арбітри.
Справа була так: на 26-й хвилині Мессі передачею по центру виводив Карлоса Тевеса один на один з воротарем, Перес опинився біля м'яча на секунду раніше і вибив круглого прямо в набігаючого гравця «Барселони». Ліонель одним дотиком спробував переправити м'яч у ворота, по дорозі сферу головою підправив Тевес, і гол був забитий. Тільки маленьке «але» - у момент спроби удару Мессі Тевес знаходився в метровому офсайді. Розетті бігав радитися з боковим, довго розмірковував над ухваленням рішення і ... вказав на центр поля. Фініта ля комедія, пані та панове, якщо вже Аргентині робити такі «подарунки», на що тоді сподіватися менш іменитим збірним?
Чи не відійшли від шоку мексиканці швидко пропустили другий гол. Провалив гру Рікардо Осоріо примудрився у своїй штрафній подарувати м'яч Ігуаїн, а вже кращий бомбардир мундіалю таку помилку не пробачив - технічний обіграш воротаря, удар по порожніх воротах, 2:0. Йшла лише 35-а хвилина, а матч можна було закінчувати вже, мало хто вірив у здатність Мексики відігратися. Підопічні Дієго Армандовіча спокійно догравали тайм, а засмучені мексиканці все ніяк не могли прийти до тями. Салсідо, хіба що, досить небезпечно приклався видали, але Ромеро спокійно впорався з ударом. Свисток на перерву повинен був дати команді Агірре час зібратися з думками.
Аргентинці практично весь матч грали в щось, що нагадує схему 4 - 3 - 1 - 2, але при атаках крайні захисники йшли далеко вперед, і виходило 2 - 5 - 1 - 2. «Одиниця» - Мессі, якого легко можна назвати справжнім «вільним художником» тяжіють, втім, до правого флангу або центру. Мексика початку за схемою 4 - 4 - 2, яка з виходом все нових нападників ледь не трансформувалася в пам'ятну 4 - 2 - 4. Втім, це була гра помилок, а не тактичних побудов.
На самому початку другого тайму Тевес поставив жирну крапку в питанні про переможця зустрічі. Підкараулив м'яч метрах в 25 від воріт, гравець «Манчестер Сіті» вистрілив так, що в пам'яті залишилися всього дві картинки - м'яч до удару і м'яч у сітці. Незрозуміло, куди поділося саме мить польоту м'яча. Ось це силища! Як би там не було, гарматний удар ледь не порвав сітку в «дев'ятці» воріт Переса, а глядачі побачили один з найкрасивіших м'ячів чемпіонату. Звичайно, ті, хто встиг встежити за м'ячем, який летів зі швидкістю сверхсветовой.
А далі аргентинцям набридло грати, і команда в біло-блакитних футболках просто почала чекати фінального свистка. Хав'єр Агірре підсилив гру усіма, хто міг щось створити попереду, але допомогло це мало. Запам'яталися нескінченні удари Салсідо і постійні помилки в передачах. Справедливості заради, аргентинці помилялися у пасах анітрохи не рідше, а все разом це виглядало так, ніби грали на льоду повітряною кулькою. І це сверхтехнічние аргентинці. Ні, не залишилося від цього матчу відчуття цілісного футболу, одні епізоди.
Мексиці навіть вдалося забити, і зробив це Хав'єр Ернандес. Молодий форвард класно крутнув Дімекеліса (цікаво, скільки ще м'ячів у свої ворота «привезе» захисник «Баварії»?) І відмінно пробив у ближній верхній кут метрів з восьми. Ромеро навіть не смикнувся. До речі, на чемпіонаті світу в ПАР це далеко не перший м'яч, який залетів у ближній кут. Воротарі винні? Або майстерність голеадорів різко зросла? Може, в усьому винен «Jabulani»? Трохи раніше Ернандес міг забивати головою, але м'яч просвистів над поперечиною воріт Аргентини. Гравці в біло-блакитних футболках чомусь геть-чисто ігнорували власні спроби атакувати, і телеглядачі під кінець тайму встигли забути, як виглядає Перес. Нагадав всім зовнішність воротаря Мексики Ліонель Мессі, однак, з його фірмовим ударом після зміщення праворуч в центр голкіпер впорався. Ну не дано Мессі забити на цьому чемпіонаті світу, хоч до африканської чаклунку на уклін йди! Зате ассистів хоч відбавляй.
Радість Дієго Марадони після фінального свистка була щирою та непідробною, як і у всіх гравців і фанатів збірної Аргентини. Питання в іншому - що далі? Попереду Німеччина, якій аргентинці вже програвали у 2006, та й зараз навряд чи «альбіселесте» будуть фаворитами в сутичці з німецькою машиною. Шкода, що сьогоднішній матч був зіпсований бездарно розрахований голом, але нічого не вдієш - містер Блаттер і далі продовжить віщати про те, що «відеоповтори нам не потрібні», не звертаючи уваги на відверті суддівські ляпи. Сумно, але що поробиш - інтереси ФІФА понад футбольної справедливості.
За матеріалами: Михайло ШАПОВАЛОВ, Sport.ua
Аргентина - Мексика - 3:1
Йоганнесбург. Стадіон «Соккер сіті»
Аргентина: Ромеро, Ді Марія (Гутьеррез, 79), Хайнце, М. Родрігес (Пасторе, 87), Демікеліс, Бурдіссо, Отаменді, Маскерано, Ігуаїн, Тевес (Верон, 69), Мессі
Мексика: Перес, Баутіста (Баррера, 46), Гуардадо (Франко, 62), Дос Сантос, Салсідо, Маркес, Осоріо, Ф. Родрігес, Ернандес, Торрадо, Хуарес
Арбітр: Роберто Розетті (Італія)
Тевес (26, 52), Ігуаїн (33) - Ернандес (71)
Маркес (28)
Удари (в ствір): 8 (6) - 13 (6)
Кутові: 2 - 5
Офсайди: 1 - 0
Категорія: ЧС - 2010 | Переглядів: 571 | Додав: Жека(Goalissimo) | Рейтинг: 0.0/0