Головна » 2012 » Жовтень » 22 » Цікаві факти протистоянь київського «Динамо» і «Порту»
12:39
Цікаві факти протистоянь київського «Динамо» і «Порту»
порту, Ліга чемпіонів, Динамо Київ24 жовтня динамівці Києва зустрінуться в Порто на стадіоні «Драгау» в третьому матчі групового турніру нинішньої Ліги чемпіонів з місцевим «Порту».
Португальці впевнено стартували у найпрестижнішому футбольному клубному турнірі на континенті, вигравши обидві стартові зустрічі. Однак і «біло-сині», що називається, не ликом шиті, адже досвід перемоги над нинішнім суперником, та ще в його лігві у динамівців є ...

Попередні зустрічі
• Суперники билися на груповому етапі ЛЧ-2008/09, і тоді кожна команда виграла гостьовий матч. У Португалії динамівці перемогли з результатом 1:0 завдяки точному удару Олександра Алієва на 27-й хвилині. У другому поєдинку в Києві господарі вийшли вперед після гола Артема Мілевського (21), на що «Порту» відповів влучними пострілами Роланду (69) і Лучо Гонсалеса (90 +2).
• У матчі на «Драгау» 21 жовтня 2008 року команда грали в таких складах:
«Порту»: Нуну, Бруну Алвеш, Родрігес (Сектіуі 62), Маріано Гонсалес (Томас Коста 68), Роланду, Ліно, Раул Мейрелеш, Сапунару, Лучо, Лісандро, Фернандо (Халк 46).
«Динамо» Київ: Богуш, Бетао, Гіоане (Єременко 60), Вукоєвич, Алієв, Бангура (Мілевський 46), Дьякате, Михалик, Несмачний, Ель-Каддурі, Нінкович (Асатіані 83).
• У домашньому матчі 1/2 фіналу Кубка європейських чемпіонов-1986/87 «Порту» обіграв «Динамо» з результатом 2:1. В "основі" киян в обох зустрічах з "драконами" тоді з'явився нинішній тренер команди Олег Блохін. У Португалії у складі господарів відзначилися Паулу футром і Антоніу Андре, на що динамівці відповіли лише голом Павла Яковенка. До десятій хвилині поєдинку в Києві «Порту» вів з різницею в два м'ячі зусиллями Селсу і Луїса Адріано. Олексій Михайличенко один гол відквитав, але більшого кияни домогтися не змогли. У фіналі турніру у Відні «Порту» обіграв «Баварію» і завоював свій перший Кубок чемпіонів.
• На груповому етапі минулої Ліги чемпіонів «Порту» зустрічався з донецьким «Шахтарем», здобувши дві перемоги над гірниками: 2:1 вдома і 2:0 в гостях. Всього у восьми матчах з представниками України "дракони" відсвяткували шість перемог при одній нічиїй і одній поразці. Удома «Порту» виграв тричі при одній поразці.
• У чвертьфіналі Ліги Європи УЕФА-2011/12 «Динамо» за правилом виїзного гола поступилося «Бразі»: 1:1 вдома і 0:0 в гостях. Всього ж кияни провели 12 матчів з португальськими клубами, в яких виграли тричі при двох нічиїх і семи поразках. У Португалії динамівці перемогли лише одного разу, один раз зігравши внічию і чотири рази поступившись. Перші чотири поєдинки у Португалії закінчилися для біло-синіх ураженнями при загальній різниці забитих і пропущених м'ячів 2:13. Чорна серія перервалася в жовтні 2008-го в вищезгаданій зустрічі з «Порту».

Історія протистояння

• «Порту» в 17-й раз грає на груповому етапі найпрестижнішого єврокубку. У минулому розіграші турніру "дракони" жодного разу не поступилися вдома: перемога над «Шахтарем» (2:1), а також нічиї з АПОЕЛом (1:1) і "Зенітом" (0:0). Втім, команда все одно фінішувала третьою в групі G.
• «Динамо» в 14-й раз бере участь в Лізі чемпіонів. В останній раз кияни грали на груповому етапі в кампанії 2009/10, коли вони на виїзді поділили очки з «Інтернаціонале» (2:2) і "Рубіном" (0:0), а також поступилися «Барселоні» (0:2) .
• У кваліфікації поточного турніру «Динамо» виграло обидва виїзних матчі, здолавши «Фейеноорд» (1:0) і менхенгладбахську «Боруссію» (3:1).

Зв'язки між командами

• Хавбек «Динамо» Мігел Велозу грає за збірну Португалії разом з футболістами «Порту» Жоау Моутінью, Роланду, Мігель Лопешем і Сілвестр Варела.
• Велозу і Моутінью є випускниками юнацької академії лісабонського «Спортинга», за який вони разом грали в протягом декількох сезонів. У складі «левів» Велозу і Моутінью завоювали два Кубки Португалії.
• У період з 2005 по 2008 рік одноклубником Велозу по «Спортінгу» був Варела, правда, велику частину цього часу форвард провів в інших командах на правах оренди.
• Марко Рубен, Лучо Гонcалес і Ніколас Отаменді разом грають за збірну Аргентини.
• Майкон і Дуду в період з 2003 по 2007 рік разом грали за юнацькі команди «Крузейро». Клебер і Леандро Алмейда в 2009-му були одноклубниками по «Мінейро».
Категорія: Ліга чемпіонів | Переглядів: 463 | Додав: Roland | Теги: Ліга чемпіонів, Порту, Динамо Київ | Рейтинг: 0.0/0