футбол, тоттенхем, арсенал, новини, 34-й тур, чемпіонат англії34-й тур
Тоттенхем: Гомес, Бейл, Кабул, Доусон, Кінг, Ассу-Екотто, Хаддлстоун, Модріч, Роуз (Бентлі, 46), Павлюченко (Крауч, 89), Дефо (Гудьонссен, 68)
Арсенал: Альмунія, Санья (Уолкотт, 53), Вермален (Сильвестр, 20), Кліши, Ебуе, Кемпбелл, Діабі, Росіцкі, Насрі, Денілсон (ван Персі, 68), Бендтнер
Попередження: Модріч, 33; Кабул, 36; Доусон, 84 - Денілсон, 35
Суддя: Клаттенбург
Лондон. "Уайт Харт Лейн"
«Тоттенхем» вперше за десять років обіграв самого принципового суперника «Арсенал» у прем'єр-лізі. «Каноніри» вибули з чемпіонської гонки, а «шпори», за яких практично весь матч провів Роман Павлюченко, всерйоз вступили в боротьбу за четверте місце. Перший м'яч фантастичним ударом забив 19-річний дебютант «Тоттенхема» Денні Роуз.
Мало того, що матч між «Тоттенхемом» і «Арсеналом» - лондонське дербі двох люто ненавидять одне одного суперників, так це ще й важливий з турнірної точки зору зустріч. Перемога над «канонірами» стала б для «Тоттенхема», який не вигравав у заклятого ворога в останніх 20 матчах прем'єр-ліги, кращими ліками від поразки в півфіналі Кубка Англії від «Портсмута». «Шпори», обстрілявши всі штанги воріт суперника, програли в додатковий час з рахунком 0:2.
Перемога потрібна була «Тоттенхему», щоб закріпитись на п'ятому місці і зачепитися за що йде на четвертій позиції «Манчестер Сіті». У разі ж поразки у спину дихала б «Астон Вілла», та й «Ліверпуль» не так далеко.
Гаррі Реднапп зміг, нарешті, розраховувати на свого капітана Ледлі Кінга, який повернувся в стрій після семи тижнів лікування від травми стегна.
Але поза складом був дискваліфікований на два матчі Уілсон Паласіос і травмований Ніко Кранчар. Було цікаво, кого вважатиме за краще Реднапп в атаці - все-таки Пітер Крауч занапастив масу моментів у грі з «Портсмутом». І дійсно, довготелесий англієць почав зустріч у запасі, а атакуючий дует склали Роман Павлюченко і Джермейн Дефо. Повноцінний дебют в прем'єр-лізі здійснив 18-річний Денні Роуз, який повернувся з оренди з «Вотфорда». Варто визнати, досить сміливе рішення Реднаппа, який у таких речах ризикувати не звик. «Ледлі з'явився в основі, тому що він украй важливий гравець, - сказав за 15 хвилин до стартового свистка Реднапп в ефірі BBC. - На мою думку, він фантастичний футболіст і благотворно впливає на оточуючих його партнерів. Денні Роуз з'явився, тому що відмінно проявив себе на тренуваннях. Подивимося, що з цього вийде ».
За кілька днів до матчу Арсен Венгер говорив, що Робін ван Персі повернувся до бойової готовності, однак дербі він почав на лавці запасних.
Зате в основі вийшов Сол Кемпбелл, який записав на свій перший гольовий момент у матчі. Після подачі кутового колишній капітан «Тоттенхема» з двох метрів ледь не переправив м'яч у ворота свого колишнього клубу.
Команди почали під стати вивісці, дуже жорстко, чіпко, часом грубувато. Але на порядок енергійніше виглядали все-таки «шпори». У перші десять хвилин «каноніри» потрапили під танк, що не забарилося вилитися в гол. Перший небезпечний момент біля воріт Альмунії на рахунку Павлюченко, удар якого з п'яти метрів у кут в останній момент накрили відразу два захисники. Послідував кутовий, з якого «Тоттенхем» неймовірним чином відкрив рахунок. Зіграв джокер Реднаппа - забив той самий юний Роуз. Та як! Після навісу з кутового Альмунія вибив м'яч за межі штрафного, і Роуз, не давши м'ячу опуститися, у дотик зльоту увігнав м'яч під поперечину.
До всіх нещасть «Арсеналу» додалася швидка травма Вермалена, зашкутильгав на рівному місці. Вже на 20-й хвилині його змінив Сильвестр. В іншому ж у господарів гра в атаці зовсім не клеїлася. Ставка на контратаки явно не працювала, та й занадто пасивно стали вести себе «шпори» у відборі. Гра кілька поскучнела. «Арсенал» забрав м'яч собі, проводив багато позиційних атак, але майже всі без гостроти. Зате під кінець тайму активізувався «Тоттенхем», і обидва рази небезпека виходила від Павлюченко. Спочатку росіянин добре поборовся у штрафному, після чого Роуз пробив у ближній кут, а потім після проникаючого пасу Романа Модріч вирвався один на один, але в ближньому бою переграти Альмунію не зміг. В актив гостей можна записати хіба що удар Кліші в ближній кут, коли м'яч тривожно похитнув зовнішню сторону сітки воріт.
На другий тайм Реднапп вирішив Роуза не випускати. 19-річний хлопець і так зробив дуже багато, настала пора старших товаришів - на поле вийшов Девід Бентлі. І майже відразу «Тоттенхем» забив другий м'яч.
«Арсенал» явно не очікував такої спритності від суперника, і хвилин 20 приходив до тями. Тільки після цього непоганий момент був у Бендтнера - данець пробив поруч зі штангою з гострого кута. І тут же на полі з'явився ван Персі, який замінив Денілсон. А Реднапп замість Дефо випустив Гудьонсен.
За десять хвилин до кінця зустрічі ван Персі ефектно пробив «ножицями», Росіцкі мав непоганий момент, Кемпбелл пробив у поперечину, і велика кількість гольових шансів вилилося-таки в гол. Бендтнер замкнув простріл з правого флангу, за п'ять хвилин до кінця зустрічі відродивши в матчі інтригу. Варто визнати, що з виходом ван Персі гра «Арсеналу» заграла новими барвами. І саме він міг зрівняти рахунок, проте на висоті виявився Гомес. Кінцівка вийшла спекотною, але рахунок так і не змінився.
«Тоттенхем» здобув історичну перемогу. «Каноніри» ж вибули з чемпіонської гонки, а «шпори» всерйоз вступили в боротьбу за четверте місце. П'яте місце можна вважати у них в кишені - «Астон Вілла» не змогла виграти у «Евертона», зігравши внічию - 2:2.
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 395 | Додав: Roland | Теги: Чемпіонат англії, Футбол, Тоттенхем, арсенал, 34-й тур, новини | Рейтинг: 0.0/0