Головна » 2010 » Березень » 21 » Довгоочікувана перемога...
09:09
Довгоочікувана перемога...
Дмитро Льопа, Андрій Варанков, Кривбас, ІллічівецьПоєдинок у Маріуполі місцевого «Іллічівця» та криворізького «Кривбасу» розчарував фахівців і букмекерів, які, грунтуючись на «сухий» статистикою нинішньої першості, передрікали переконливу перемогу господарів. Гостям ж відводилася роль «зломленого» невдачами колективу перебуває однією ногою в першій лізі. Однак команда Юрія Максимова, проявивши характер і перевершивши азовців в індивідуальній майстерності і класі, зуміла здобути для себе життєво важливі очки. Хоча на старті матчу в це, відверто кажучи, не вірилося.
Приазов'ї зустріло кріроворжцев сонячної по-весняному теплою погодою. До того ж, радував смарагдовим блиском газон стадіону «Іллічівець». Словом, умови для яскравого цікавого футболу були близькі до оптимальних. Але до середини першого тайму команди діяли на полі так, наче все було в точності до навпаки. Гра в основному проходила у вкрай низькому темпі. М'яч був рідкісним гостем у штрафних майданчиках, а головні події розгорталися в районі центрального кола. Іноді на тлі повного «штилю» проскакували невеликі сплески. То «іллічівці» зображали активність шляхом невиразних передач і неточних дальніх ударів Івана Кривошеєнко та Олександра Яценка, то «крівбассовци» за допомогою курсувати на лівому фланзі Олександра Кобахідзе і бороздящего праву брівку Миколи Морозюка намагалися створити напруженість у володіннях Всеволода Романенка.
У першій половині перших 45-ти хвилин можна відзначити лише дальній удар по центру воріт Дмитра Льопи. В цілому, підопічні Максимова виглядали трохи краще, тільки от їх наступальним діям не вистачає, гостроти, до того ж, переважна кількість атак гостей закінчувалася на підступах штрафній господарів. Далі ситуація трохи пожвавилася.
Після навісу справа Морозюка про себе заявив Андрій Варанков, правда, з його ударом головою без зусиль впорався воротар пріазовцев. Потім маріупольці організували першу більш-менш виразну атаку. Кривошеєнко відпасував Костянтину Ярошенко - той переправив м'яч в район воротарського на Вадима Мельника, але у капітана «Іллічівця» удар не вийшов. Команда Іллі Близнюка спробувала скористатися невеликим підйомом. Микола Кашевський навішував з лівого краю в надії знайти передачею Олександра Касьяна, але Іллічівський форвард був у цей день не в ударі і м'яч не дістав.
Не встигли криворіжці ввести м'яч в гру, як Мельник поборовся на лінії штрафної суперника, відпасував на Кривошеєнко, Іван наблизився до воріт і прицільно пробив у ближню «дев'ятку». Антон Каніболоцький в красивому стрибку ліквідував загрозу перевівши «плямистого» на кутовий. «Іллічівці» подали один раз з кутового прапорця, потім ще раз, і на довершення Мельник неточно пробив поблизу воріт. На цьому хазяйський запал в першому таймі вичерпався.
«Кривбас» з відповіддю не забарився. Швидкий Кобахідзе позбувся опонентів на лівому фланзі, видав пас на верхи Варанкова. Андрій пробив головою, м'яч ковзнув під Романенко і повільно закотився у сітку.
Через хвилин п'ять доля подарувала «іллічівцям» шанс. Захисники гостей метушливо намагалися вибити м'яч біля своєї штрафної і ледь не вивели Ярошенка на побачення з Каніболоцьким, але знову ж таки якщо б у Костянтина була належна швидкість і майстерність, то напевно рахунок міг стати нічийним.
Тим часом, поки головні ударні сили маріупольців у нападі, Ярошенко і Кривошеєнко, намагалися хоч якось виконувати свої функції, Касян повністю випав з гри, і Близнюк його замінив на Георгія Габедаву. А перед самим свистком на перерву гості відправили і без того розгублений «Іллічівець» у нокдаун. Заробивши кутовий праворуч, Анатолій Кіцута виконав точну подачу, а всюдисущий Варанков перестрибнувши кількох захисників суперника, забив другий гол.
Друга половина почалася з атак програє команди. Схоже, після непоганий накачування в роздягальні маріупольці забігали швидше, і бити стали частіше. Проте, відправивши кілька «пострілів» в «молоко», азовці пропустили контрвипад разючою, який дивом не завершився взяттям воріт. Після багатоходівки за участю Кіцута і Морозюка, на ударній позиції опинився Варанков, на жаль, для «Кривбаса» прикластися як слід по м'ячу у нього не вийшло, та й Романенко своєчасно у падінні перевів м'яч на кутовий.
Близнюк кинув у бій нові сили. Замість Кашевського в гру увійшов герой недавнього щогла з київським «Динамо» Ігор Тищенко. Але в цій грі він, як і його партнери по команді, нічим не запам'ятався. Як і раніше боязкі потуги «Іллічівця» закінчувалися на лінії штрафної площі суперника, або ж за бічною лінією. Щоправда, був епізод, коли азовці таки прорвалися в штрафну площу. Станіслав Микицей подолав заповітну смугу і очевидно статут, в «знемозі» впав, в надії, що головний арбітр поставив пенальті, але за такі падіння 11 метрів не дають! Тут же «імпровізатор» було замінено на Артема Савіна.
Час минав, а ситуація на полі не змінювалася. «Кривбас» чітко оборонявся і шукав своє щастя в контратаках. При нагоді гості користувалися можливостями трохи полежати на полі. Благо «іллічівці» не раз їм надавали такі можливості. Після жорстких зіткнень в допомозі медиків потребували Морозюк і Даниловський. І все ж таки головним компонентом успіху криворіжців стало перевагу в індивідуальній майстерності і бажання перемогти. Після чергового провалу маріупольського в центрі поля Льопа підхопив м'яч, і, обігравши попутно п'ятьох суперників на високій швидкості безперешкодно увірвався в штрафну, і, не зближуючись з Романенко, точно пробив у дальній кут - 3:0! Гості - радіють, господарі - у прострації! Це був уже глибокий нокаут, від якого вже «Іллічівець» в себе не прийшов. Від такого розвитку подій на полі місцевий вболівальник «проголосував ногами», і матч догравали при практично порожніх трибунах.
В останні хвилини Юрій Максимов дав відпочити Морозюку і Кобахідзе. Темп впав до гранично низького. Правда, за п'ять хвилин до закінчення основного часу Кривошеєнко постарався «розмочити» рахунок. Форвард азовців нарешті опинився в штрафній, обіграв Каніболоцького і, пробиваючи по порожнім воротам, влучив у штангу. Тільки ось до цього суддя на лінії зафіксував офсайд, а завершився азовський ганьба вельми символічно. Габедава і Кривошеєнко своїми потужними і дуже неточними «пострілами» підписали остаточну капітуляцію «Іллічівця», який ось уже п'ятий раз поспіль не зумів перемогти.
Євген НОВІКОВ
«Іллічівець» - «Кривбас» - 0:3
- Андрій Варанков, 36, 45, Дмитро Льопа, 75
«Іллічівець»: Всеволод Романенко, Станіслав Микицей (Артем Савін, 68), Мантас Самусіовас, Ігор Чучман, Гедімінас Пауляускас, Олександр Яценко, Вадим Мельник, Олександр Касьян (Георгій Габедава, 41), Іван Кривошеєнко, Микола Кашевський (Ігор Тищенко, 62 ), Костянтин Ярошенко,
«Кривбас»: Антон Каніболоцький, Олександр Жданов, Олександр Максимов, Анатолій Кіцута, Андрій Варанков, Віталій Лисицький, В'ячеслав Сердюк, Микола Морозюк (Денис Андрієнко, 79), Дмитро Льопа, Олександр Кобахідзе (Младен Бартуловіч, 86), Сергій Даниловський (Руслан Костишин, 74)
Глядачів: 5.500
Оцінка поля: 5
Чесна гра: 8,000 - 8,250.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 433 | Додав: Roland | Теги: Андрій Варанков, Кривбас, іллічівець, Дмитро Льопа | Рейтинг: 0.0/0