Головна » 2010 » Березень » 14 » Галушки - не сталь, розкусити можна
16:49
Галушки - не сталь, розкусити можна
чемпіонат України з футболу, Маграо, Ворскла Полтава, Динамо Київ, Андрій Шевченко, футболДинамо - Ворскла - 1:0
Ні, все-таки, мабуть, існує якась потойбічна зв'язок предметів, назв, міст, регіонів з різного роду явищами, науками. Щодо останнього, то хочеш не хочеш, а пригадується шкільний курс географії. Як фізичної та економічної.
Це я до того, з якими труднощами добувалися динамівцями очки в перших двох весняних турах у «Кривбасу» з «Іллічівцем», тобто в Кривого Рогу з Маріуполем. Для тих, у кого з географією були проблеми або хто хворів пару уроків, нагадую, що це два центри важкої промисловості. Зокрема металургійної. Але милосердний Бог з допомогою календаря у 20-му турі вирішив полегшити проблеми важко входять в сезон киянам і зробити варіант посмачніша, призначивши побачення з полтавською «Ворсклою». Чому посмачніша, думаю, всі вже зрозуміли. Знамените полтавське страва - галушки - друге, з чим асоціюється проміжний між першим і другим столицями обласний центр після подій 1709 року. Хоча ні, для гурманів воно на першому місці.
У підсумку, «з'їсти» делікатес (він же «Ворскла») вдалося, але «пережовували» і «перетравлювати» він аж ніяк не без зусиль. Якщо відкинути алегорію, то не даремно в післяматчевому коментарі президент «Динамо» Ігор Суркіс сказав, що у полтавчан тренер, який чітко знає, чого хоче від своїх підопічних. Я б ще додав, чітко знає, що вони можуть на даний момент. А можуть ворскляни у своєму нинішньому вигляді не так вже й багато, але й не так уже й мало. Проблема наявності як мінімум двох забивних нападників нікуди не поділася і в матчі з киянами нагадувала про себе постійно, гостроти на «передовій» не те, що не вистачало - фактично не було. А тандему Маркоскі - Янузі явно не достатньо, щоб серйозно турбувати динамівську оборону. Нехай далеко не бездоганну в своєму нинішньому стані, але все ж таки.
Проблеми у біло-синіх виникали тільки тоді, коли захист сама расщедрівалась на подарунки. Так було на 54-й хвилині другого тайму після обрізки Хачеріді у лінії штрафної. Підхопив м'яч Маркоскі прострілив у район «точки» на абсолютно вільного Янузі, але великодушність форварда гостей в цей момент просто не знало меж: Ахмед запустив м'яч значно вище перекладини.
Описаний вище момент виявився найбільш гострим у полтавців у матчі. А взагалі гра проходила за повної ігрової і територіальної переваги динамівців зі стартових хвилин. Валерій Газзаєв в цьому матчі повернувся до своєї улюбленої схемою 4-4-3, компанію Вукоєвичу і Нінковичу справа склав Єременко, на своїй рідній позиції цього разу виявився Шевченка, вогневу підтримку якому постійно надавали Мілевський та Ярмоленко. Все б нічого, але футбол складається з забитих м'ячів, тобто з реалізованих моментів. А ось з останнім в цей день у «Динамо» було не те, що неважливо - просто жахливо. 16-а хвилина - Ярмоленко, отримавши з глибини поля відмінну передачу, хотів чи то навісити в штрафну, чи забити в стилі Ван Бастена. Як би там не було, в кінцевому підсумку м'яч відлетів в аут.
Але це виявився далеко не межа марнотратства динамівців у цій грі. Разом з тим і «Ворскла» не закрилася в обороні, не виглядала командою, яка тремтить і молиться, як би їй у ворота не відвантажили цілий самоскид м'ячів. Оборонялися підопічні Павлова грамотно і дисципліновано, постійно маневруючи, перекриваючи підходи до штрафної (це до того, що можуть не так уже й мало). Де не встигали захисники, чітко і холоднокровно спрацьовував «страхувальний трос» Сергій Долганський. Як було, наприклад, на 25-й хвилині, коли кіпер зняв м'яч з голови Шевченко після ювелірного навісу справа Єременко.
Але, як я вже казав, динамівці розтринькували свої моменти з лишком. 32-а хвилина - Мілевський у штрафній п'ятою робить просто ювелірний пас на Шевченка. Маневр Андрій зрозумів, та ось продовження було, м'яко кажучи, не краще - м'яч був запущений по горобцях. Вдруге відзначився Шева через дві хвилини, після класної передачі розрізної Нінковича вийшовши один на один з Долганський, але пробив украй слабо і передбачувано - вартовий полтавських воріт без проблем накрив м'яч. В активі полтавчан в першому таймі найгострішою можна назвати хіба що 27-у хвилину, коли Янузі небезпечно пробивав головою після навісу Кулакова справа - м'яч пролетів в сантиметрах від стійки воріт Шовковського.
Другий тайм проходив за аналогічним сценарієм. Кульмінація настала на 54-й хвилині, момент якої описаний вище. Але, як відомо, жодна добра справа не повинно залишитися безкарним. Перекладаючи на футбольний мову, не забиваєш ти ... Далі всі знають. 55-а хвилина. Шевченко обігрався з Маграо, вийшов один на один з Долганський і цього разу вже був точний, холоднокровно низом відправивши м'яч у ворота полтавчан. Цей гол став для Андрія 100-м у футболці динамівського клубу.
Шанс відзначитися вдруге з'явився у Шеви через 7 хвилин. Про виконання останнім часом штрафних Андрієм сказано чимало, але цього разу динамівець пробив дуже навіть пристойно. А ось обвідним стінку удар виявився далеко не сильним, що вибрав правильну позицію Долганський без проблем заволодів м'ячем. 68-а хвилина - вже Мілевський змусив трибуни і лаву запасних «Динамо» схопитися за голови: після відмінної передачі ліворуч Артем з лінії воротарського не зумів як слід влучити по м'ячу, і Долганський без проблем заволодів круглим.
Кияни продовжували володіти перевагою і мали до кінця зустрічі ще два реальних моменту збільшити рахунок. Спочатку Єременко зі штрафного на 76-й хвилині пробив дуже сильно, але неточно: м'яч пролетів в сантиметрах від правої стійки. А на 89-й хвилині марнотратом виявився вже Маграо, який, отримавши від Нінковича передачу в район 11-метрової позначки і будучи при цьому в гордій самоті, відправив м'яч у ноги Долганський.
Остаточний рахунок 1:0, і доля одноосібного лідерства динамівців тепер повністю в руках харківського «Металіста», який завтра спробує глибоко шокувати аудиторію «Донбас Арени».
Євген САВЧУК
«Динамо» - «Ворскла» - 1:0
«Динамо»: Шовковський, Сілва, Хачеріді, Алмейда, Вукоєвич, Єременко (Зозуля, 92), Маграо, Нінкович, Шевченко, Ярмоленко (Ель Каддурі, 38), Мілевський (Михалик, 83).
«Ворскла": Долганський, Даллку, Матвєєв, Цуррі, Чеснаков, Маркоскі, Кулаков, Оніко (Чичиков, 78), Медведєв, Єсін (Тимченко, 85), Янузі.
Гол: Шевченко (55).
Попередження: Маграо (92) - Матвєєв (60).
Удари (в створ): 8 (3) - 2 (0).
Кутові: 8 - 1.
Офсайди: 1 - 0.
Глядачів: 12.700
Оцінка поля: 4
Чесна гра: 8,000 - 7,750.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 375 | Додав: Roland | Теги: Футбол, Андрій Шевченко, чемпіонат України з футболу, Маграо, Ворскла Полтава, Динамо Київ | Рейтинг: 0.0/0