Головна » 2010 » Червень » 22 » Іспанія перемогла легко і невимушено
09:09
Іспанія перемогла легко і невимушено
збірна Гондурасу з футболу, збірна Іспанії з футболу, чемпіонат світу 2010, ЧС-2010Іспанія в першому турі начудили, програвши Швейцарії. З іншого боку, підопічні Хітцфельда співслужили іспанцям хорошу службу, сходу давши зрозуміти, що на прохідні матчі в цій стадії турніру краще не розраховувати. Тим більше що часу на розгойдування зовсім немає, втрата очок потенційно загрожує невиходом в 1 / 8 фіналу. От і доводиться тепер Іспанії изгаляться і, по-перше, якомога більше забивати, по-друге, ні на секунду не забувати про результати паралельних матчів. Самі винні, нічого було швейцарцям програвати, нехай тепер нервують гравці і вболівальники.
Гондурас встиг перетнутися з іспанцями на чемпіонаті світу 1982 року, тоді представники двох континентів зіграли з рахунком 1:1. Та й взагалі, за всі чотири матчі, які Гондурас провів на двох мундіалях (не рахуючи звітної зустрічі), команда жодного разу не пропускала більше одного гола за гру! 1:1, 0:1, 1:1 в 1982 році і поразка 0:1 від Чилі в 2010. Ось тільки продовжити славну традицію команді було не судилося, ніхто не будував ілюзій з приводу співвідношення сил збірних. Іспанія зобов'язана була, незважаючи на всю повагу, з піснями винести Гондурас ногами вперед. Але хлопцям Дель Боске це вдалося лише частково, рахунок міг бути набагато більшими.
Іспанський тренер вирішив одразу взяти бика за роги, а тому відрядив вперед відразу трьох - Хесуса Наваса, Фернандо Торреса і Давида Вілью. Підтримували цю трійцю Хаві, Хаві Алонсо і Серхіо Бускетс, лінію оборони склали Серхіо Рамос, Херард Піке, Карлес Пуйоль і Капдевілья, керував захистом свіжовиголений Касільяс. Ця схема 4 - 3 - 3 вийшла. Гондурас грав у щось, що нагадує 4 - 2 - 3 - 1 з самотнім Суасо на вістрі. Незрозуміло, за рахунок чого Суасо повинен був зламувати захисні порядки іспанців за задумом головного тренера.
У перші хвилини у номінальних господарів було забагато обрізок і неточних передач, нервували злегка іспанці, а може просто звикали до поля. Не встигли хлопці Вісенте дель Боске першу осмислену атаку провести, як почали дружно просити пенальті - на думку іспанців, хтось із захисників Гондурасу зіграв рукою у своєму штрафному майданчику. Японський суддя дав команду продовжувати гру і, здається мені, був правий. Тут же послідував перший осмислений удар Торреса, який став легкою здобиччю голкіпера, і прийшла впевненість, що Іспанія свого не упустить. На 6-й хвилині Давид Вілья найпотужнішим дальнім ударом ледь не зігнув поперечину воріт Вальядареса, кіпер навіть злякатися толком не встиг. До 15-ї хвилині гра заспокоїлася, але, як виявилося, це було всього лише невеликим затишшям перед бурею.
Своє вагоме слово сказав Давид Вілья. Розмістившись на початку цієї зустрічі на лівому фланзі атаки, Давид вже в дебюті поєдинку замучили захисників своїми постійними зміщеннями в центр штрафного, обігруючи при цьому по кілька опонентів за один раз. Ось і на 17-й хвилині він стрімким ривком пішов від двох захисників, різким рухом корпусу перехитрив третього і, вже падаючи, відправив м'яч у «дев'ятку» воріт Гондурасу. Красивий гол! Справедливості заради варто додати, що Вальядарес мав шанси взяти цей м'яч, чудово зреагував на постріл і навіть торкнувся м'яча рукою, але врятувати свою команду все-таки не зміг. 39-й м `яч забив Вілья у футболці збірної Іспанії з 2005 року. Фантастика.
Після жаданого голи іспанська збірна перебувала в благодушному настрої й відчутно зменшила оберти. Ні, іспанці атакували практично весь час, але гостроти частенько не вистачало, Гондурас ж відбивався з усіх сил. Зате Хаві ледь не забив головою після класного навісу Хесуса Наваса. Не вистачило трохи зростання, або ж просто півзахисник «Барселони» не чекав націленої верхової передачі. У самому кінці першого тайму дісталося Піке - м'яч після прострілу гравця гостей потрапив бідоласі прямо в пах. Мільйони чоловіків у всьому світі щиро поспівчували бідному Херард.
Ледве почався другий тайм, як Іспанія забила другий м'яч. І знову Вілья! Отримавши можливість пробити метрів з 25, Давид відразу ж їй скористався. Рикошет від коліна захисника дезорієнтував голкіпера, і сфера влетіла під поперечину майже по центру воріт. 40 голів у збірній - ювілей! Практично всі атаки збірної Іспанії завершувалися ударами по воротах, ось тільки збільшити перевагу все ніяк не вдавалося. Невезучі в цьому поєдинку Піке розбили бутсою обличчя так, що довелося натолкать йому повний рот спеціальних тамопонов. Щоб остаточно добити Гондурас, суддя поставив пенальті за фол в штрафній на невтомного Наваса. Схоже, арбітр мав усі підстави для такого рішення. До м'яча підійшов Вілья, але хет-трик у цей день йому не посміхнувся, м'яч після удару низом пройшов повз лівої від воротаря штанги. Шкода, у Гонсало Ігуаїна цілком міг з'явитися гідний конкурент. З середини другого тайму тренери почали активно використовувати заміни, але забитих м'ячів глядачі так більше і не побачили. Хіба що удар Бускетса винесли з самої лінії воріт. 2:0 - впевнена перемога Іспанії, але чи не замало рахунок?
Іспанія перемогла, питання залишилися. Це ще не зовсім та Іспанія, яку ми знаємо і яка в блискучому стилі виграла ЄВРО-2008. Цілком можливо, що команда важко втягується в турнір, але розкочегарити до раунду плей-офф. Тільки до цього раунду ще потрібно якось доповзти, в останньому турі іспанцям чекає гра з сильними чилійцями, легкого життя у підопічних дель Боске не передбачається. Що ж, тим цікавіше буде заключний тур групового етапу.
P.S. Гондурас, говорите ви? Так, була на полі така команда. Часом. Пару разів навіть по воротах Касільяса вдарила, разок голкіперу господарів довелося на випередження у власному штрафному зіграти. Ось і все. Чи зможе Гондурас забити хоча б один м'яч на цьому мундіалі? Раніше їм це цілком вдавалося, тільки оборона збірної Швейцарії навряд чи сильна в історії.
За матеріалами: Михайло ШАПОВАЛОВ, Sport.ua
Іспанія - Гондурас - 2:0
Давид Вілья, 17, 51
Іспанія: Ікер Касільяс, Жерар Піке, Карлес Пуйоль, Хуан Капдевілья, Серхіо Рамос (Альваро Арбелоа, 77), Хабі Алонсо, Серхіо Бускетс, Хесус Навас, Хаві (Сеск Фабрегас, 65), Давид Вілья, Фернандо Торрес (Хуан Мануель Мата, 71)
Гондурас: Ноель Вальядарес, Осман Чавес, Мейнор Фігероа, Еміліо Ісагуірре, Серхіо Мендоса, Вілсон Паласіос, Амадо Гевара, Данило Турціос (Рамон Нуньєс, 63), Давид Суазо (Джеррі Паласіос, 85), Вальтер Мартінес, Роджер Еспіноза (Джорджі Велкам, 46),
- Данило Турціос, 8. Еміліо Ісагуірре, 38.
Категорія: ЧС - 2010 | Переглядів: 598 | Додав: Roland | Теги: збірна Іспанії з футболу, ЧС-2010, збірна Гондурасу з футболу, Чемпіонат світу 2010 | Рейтинг: 0.0/0