Головна » 2010 » Лютий » 3 » Як Яшин Лобановського
06:01
Як Яшин Лобановського
Марк Левицький, Костянтин Бєсков, Лев Яшин, Валерій Лобановський, Олег Базилевич, Динамо Москва, Шахтар, Кубок СРСР, ЗМІЄвген ЯСЕН
Офіційний сайт УЄФА розкрутив Ікера Касільса на складання рейтингу кращих воротарів усіх часів. І Касільяс не підкачав. На перше місце він поставив Льва Івановича Яшина, красу і гордість радянського футболу.
Людей, на власні очі бачили гру Яшина, залишилося вже дуже мало. Один з них - корифей донецької журналістики Марк Левицький. В одному з липневих номерів «Соціалістичної Донбасу» за 1967 рік є його звіт про матч 1 / 8 фіналу Кубка СРСР. «Шахтар» приймав «Динамо». Чи не київське - московський. За оцінкою Левицького, це був кращий матч «Шахтаря» за останні роки. «Динамо» було «на ходу» - в тому сезоні столичні «менти» посіли друге місце в чемпіонаті, а влітку взагалі очолювали таблицю. Склад стабілізувався, робота нового тренера Костянтина Бєскова починала давати плоди. Коротше, команда була - що треба!
«Шахтар», втім, теж. У тому чемпіонаті донеччани посіли шосте місце, і лише на три очки відстали від бронзового призера. А головне - у команді з'явилися справжні зірки - Лобановський і Базилевич. За Донецьк вони спочатку грали з великим задоволенням. Хотіли довести Віктору Маслову, вижив їх з «Динамо» київського, що він глибоко неправий. Ну, той-то не сильно звертав на уваги на їхні старання. Справи в «Динамо» йшли добре, команда рухалася до чергового титулу. З чого б йому згадувати про відпрацьований матеріал?
Але «Шахтар» з Лобановським і Базилевичем був гарний. «Динамо» Бескова відчуло це на своїй шкурі. Не в перший і далеко не в останній раз Лобановський буде перекидати задуми Бескова ...
За свідченням Марка Левицького, Яшин в цьому матчі працював, не покладаючи рук. І, швидше за все, саме йому столичні гості були зобов'язані перемогою. Але спочатку ... Спочатку гірники відкрили рахунок - після кутового, поданого Лобановським. «Динамо» відразу ж відігралися. Після 90 хвилин - нічия 1:1. Призначається додатковий час. І відразу ж Базилевич примудряється перехитрити Яшина. Мабуть, «Шахтар» тут же розслабився, бо негайно Анічкін рахунок зрівняв. А на 115-й хвилині стався епізод, який повною мірою характеризує Яшина.
Як би він не провалювався, які б ляпи допускав ні - але завжди швидко брав себе в руки. Багато разів в його кар'єрі так бувало ... Ось і в цьому матчі, незважаючи на дві серйозні помилки, у вирішальний момент Яшин зіграв, як Яшин. На 115-й хвилині Лобановський після навісу Базилевича опинився в трьох метрах від воріт. Як Яшин зреагував, ніхто не зрозумів. Але Лобановський - хитрий Лобановський! - Великого переграти голкіпера не зміг. А на останній хвилині, коли нерви у всіх були на межі, центральний захисник москвичів Маслов залишив Лобановського, якого з різним успіхом опікувався весь матч, пішов вперед, отримав м'яч, продерся крізь оборону «Шахтаря» і відправив м'яч у сітку. «Динамо» виграло і пройшло до чвертьфіналу. У роздягальні Яшин розцілував Маслова. Льву Івановичу йшов 38-й рік ...
Касільяс, віддаючи пальму першості радянському воротареві, зазначив, що дивився відео з його участю. Але хіба ролик може передати весь масштаб цієї грандіозної особистості? «Коли до нас приїжджав Яшин - це було, як якби Гагарін завітав. Тільки що вздовж доріг натовпу не шикувалися », - згадує один ветеран-уболівальник. Донецьк Яшина пам'ятає. Касільяс - ні. Але все одно приємно, коли дізнаєшся, що молодий іспанець ставить на вершину свого персонального рейтингу саме Лева Івановича, а не свого "рідного" Рікардо замором.
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 456 | Додав: Roland | Теги: Валерій Лобановський, динамо москва, Олег Базилевич, Марк Левицький, Костянтин Бєсков, Лев Яшин, Шахтар, ЗМІ, Кубок СРСР | Рейтинг: 0.0/0