Манчестер Юнайтед: Кущак, Невілл, Браун, Еванс, Фабіо, Гібсон, Андерсон (Оуен, 69), Бербатов, Руні, Обертан (Валенсія, 58), Уелбек (Гіггз, 59)
Лідс: Анкергрен, Кроув, Нейлор, Кіснорбо, Хьюз (Уайт, 90), Дойл, Кілкенні, Джонсон, Хоусон (Снодграсс, 77), Бекка (Михалик, 88), Бекфорд
Попередження: Гібсон, 52 - Браун, 36; Нейлор, 53
Суддя: Тоі
Манчестер. "Олд Траффорд"
Граючий в третьому за силою дивізіоні «Лідс» вибив з Кубка Англії «Манчестер Юнайтед», вигравши на «Олд Траффорд» з рахунком 1:0. Це протистояння є найбільш принциповим для фанатів обох команд.
Недільний день Кубка Англії розпочався поєдинком на «Олд Траффорд», де зустрічалися «Манчестер Юнайтед» і «Лідс». Незважаючи на те, що нині «Лідс» мешкає в Лізі 1, що за статусом рівнозначно російському другого дивізіону, протистояння з МЮ вважається головним для гостей. Востаннє суперники зустрічалися в 2004-му році, коли з-за фінансових проблем чемпіон Англії 1991-го року і півфіналіст Ліги чемпіонов-2000/01 вилетів до Чемпионшип, а потім і зовсім до Ліги 1. Однак останнім часом ситуація стала виправлятися і на даний момент «Лідс» лідирує в турнірній таблиці, зазнавши в цьому сезоні лише дві поразки. Перед грою футболісти «білих» обіцяли дати більш іменитому суперникові бій. Причому назвати безпідставними такі заяви можна лише з натяжкою - з пам'яті ще не стерся вересневий матч «Лідса» з «Ліверпулем» в Кубку англійської ліги, що завершився внічию (1:1). «Мерсісайдці» тільки в переграванні змогли здолати суперника.
У Манчестер прибули майже 10 тисяч уболівальників «Лідса».
Напередодні зустрічі вся поліція міста була приведена у бойову готовність, тому що ймовірність виникнення безладів була більш ніж серйозна.
Алекс Фергюсон вніс серйозні зміни у стартовий склад, в порівнянні з матчем з «Уїганом» (5:0) зробивши цілих сім перестановок. Місце у воротах зайняв Томаш Кущак, пару в атаці склали Уейн Руні і Дімітар Бербатов, приєднався до яких Денні Уеллбек. Захисну лінію утворили Неманья Відіч, Джонні Еванс, Гарі Невілл і Фабіо да Сілва. Півзахист виглядала експериментальної: Габріель Обертан, Даррон Гібсон і Андерсон.
Матч почався в дуже і дуже хорошому темпі. МЮ явно націлився на швидкий гол. Свого мало не домігся спочатку Гібсон, чий далекий удар зовсім трохи розминувся зі штангою, а потім Бербатов, трохи не дістався до м'яча після навісу Руні. Багато рухався і Обертан. У гостей найактивнішим був Жермейн Бекфорд, і саме він несподівано відкрив рахунок у матчі.
Після довгої передачі зі своєї половини поля Бекфорд втік від Еванса, увійшов до штрафної по лівому краю і тихенько катнул м'яч повз Кущака - м'яч, ледь-ледь котячись,-таки перетнув лінію воріт.
Багатотисячна армія фанатів «Лідса», і без того не садівшаяся, забушевала ще голосніше, а ще через хвилину мало не померла від серцевого нападу, коли той же Бекфорд зобов'язаний був робити рахунок 2:0, пробив головою з шести метрів над поперечиною. Гостей ледь не покарав за марнотратство Руні, але після його удару захисник виніс м'яч вже з порожніх воріт.
Всю другу половину тайму «МЮ» провели, наседая на ворота Анкергрена. Фактично, на половину поля МЮ футболісти «Лідса» вибралися один-два рази, та й то без особливого успіху. А ось господарі могли і зрівняти рахунок, якщо б прибрали зі своїх дій величезна кількість метушні. Не дивно, що до перерви рахунок так і не змінився.
Другий тайм господарі почали очікувано активніше і гостріше. Явно виділявся Уеллбек, який спочатку ледве не заробив пенальті, а потім, вийшовши один на один, промазав по воротах. Пристрасті на полі накалялися - підкат на підкаті, мало не виникла бійка за участю Еванса і Бекфорда, все більше заводиться публіка. У другому таймі цікавіше виглядав і «Лідс».
Два непоганих моменту були у Джонсона, два удари якого парирував Кущак.
Час йшов, а МЮ все ніяк не міг забити. Для посилення атакуючої лінії Фергюсон випустив на поле Майкла Оуена, який замінив Андерсона. Тут же господарі суть не зрівняли рахунок, але після серії рикошетів Руні послав м'яч на трибуну з району 11-метрової позначки. Ще один схожий шанс Уейн не використовував через шість хвилин. Тут же Бекфорд зобов'язаний був забивати другий гол, але після провалу оборони МЮ форвард пробив поруч зі штангою. А вже в наступній атаці Снодграсс потряс хрестовину воріт Кущака, потужно пробивши зі штрафного.
Важко передати словами, що в ці хвилини творилося на «Олд Траффорд».
Понурі вболівальники МЮ з ненавистю поглядали на трибуну, де біснувалися фанати «Лідса». Ще невідомо, коли наступного разу доля зведе найбільш затятих ворогів, а саме цей результат садять скалкою буде сидіти в одних і багато вечора радувати інших.
У додані суддею п'ять хвилин «МЮ» мали дві стовідсоткові можливості відзначитися, але двічі Руні та Оуен одного разу свої шанси не реалізували, в результаті чого «Лідс» здобув сенсаційну перемогу над «Манчестер Юнайтед» і вийшов до четвертого раунду Кубка Англії.
Востаннє «Лідс» вигравав на «Олд Траффорд» у лютому 1981-го року. Фергюсон ж вперше за кар'єру в МЮ, тобто починаючи з 1986-го року, програв у третьому раунді Кубка Англії.
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 437 | Додав: Roland | Теги: лідс, мю | Рейтинг: 0.0/0