Головна » 2010 » Квітень » 15 » Матч виграв Коноплянка
05:49
Матч виграв Коноплянка
Дніпро Дніпропетровськ, чемпіонат України з футболу, Металург Запоріжжя, футбол, новиниПам'ятаєте «Пригоди Електроніка» і епохальної звідти фразу «Матч виграв Сироежкін!»? Ось її цілком можна було б застосувати, лише помінявши прізвище, і до чергового дніпровському дербі.
Ваш покірний слуга практично вгадав складу, виставлений на гру Володимиром Безсоновим. Виняток - відсутність на позиції опорника Чеберячко, якого у старті замінив Назаренко. Чесно скажу, рішення Володимира Васильовича був несподіваний, адже за весь поточний сезон Євген, який є безпосередньою креатурою Безсонова, пропустив лише дві гри (по одній в чемпіонаті і Кубку країни). А тут ще й досить вдалий матч на «Донбас Арені», де команда стала першою в історії, яка не пропустила від господарів (навіть «Фулхем» собі цього не дозволив). А, крім того, вгадали ми і з фотографією до матчу, і, практично, рахунок.
Традиційно для «Дніпра» матч розбився на два тайми. Вже давно підмічено, що дніпряни грають вдало лише один 45-хвилинний відрізок, причому визначити, в якому саме з таймів дніпропетровці будуть феєрія, важко. Втім, пояснення на поверхні. Наприклад, дніпряни рвуть і метають до перерви (так було восени в Запоріжжі) і добиваються результату, але вже в другому таймі команда підсвідомо підсаджується, намагаючись зберегти потрібний рахунок. Або навпаки, полоботряснічав до перерви, хлопці в роздягальні отримують втик, і виходять на другий тайм з пропелером в одному місці.
Другий випадок і спостерігався у звітному матчі. Вся перша половина гри пройшла, як мінімум, в абсолютно рівній грі. Більш того, гостріше діяли гості. Вперше господарям довелося похвилюватися на 18-й хвилині, коли Степаненко ледь не повторив подвиг Калініченко, закрутивши м'яч у ближній кут з кутового - Лаштувка не без зусиль м'яч відбив. Через 10 хвилин Алозі виходить на побачення з воротарем «Дніпра» і перекидає через нього м'яч - голкіпера підстрахували захисники. Ще через 10 хвилин Мандзюк вирішив перевірити свого кіпера, скинувши йому м'яч за комір - Лаштувка дістав сферу з-під поперечини. Як виявилося, це були єдині удари в створ воріт «Дніпра» у всьому матчі, якщо це можна так назвати.
Ну а що ж господарі? У перші 45 хвилин у «Дніпра» запам'ятався постріл Коноплянки в кутовій прапорець, та зіткнення в повітрі Селезньова і Калініченко, які не поділили навіс з лівого флангу. Весь креатив дніпрян у першому таймі зводився до удару Коноплянки на 44-й хвилині, коли Коваль насилу витягнув м'яч з нижнього кута, перевівши сферу на кутовий. В іншому від гри хотілося плюватися. Багато хто так і робили, причому не тільки насінням. Втім, вболівальники вже звикли до поділу гри на тайми, тому друга частина матчу очікувалася більш привабливою.
І дійсно, у першій же атаці Селезньов пробив по воротах. Сильно і неточно. Здавалося б, ось воно почалося. Але не тут-то було. У найближчі 15 хвилин в атаці «Дніпра» запам'ятався тільки прохід того ж Селезньова, коли після удару форварда з лінії штрафної Коваль у кидку відбив м'яч у бік. І буквально через три хвилини гості ледь не відкрили рахунок. Алозі замикав головою навіс з правого флангу, але м'яч після його удару пройшов над поперечиною.
Перед цим епізодом Безсонов провів подвійну заміну. Замість двох кращих бомбардирів команди Селезньова і Калініченко вийшли Гоменюк та Чеберячко. Останній зайняв своє місце опорника, розв'язавши руки Ротаню. У принципі, складно сказати, як ці перестановки вплинули на хід гри. Результат вони начебто дали - «Дніпро» незабаром забив, але яким боком це допомогло Коноплянка продемонструвати своє індивідуальне майстерність? Можливо, на Селезньова і Калиниченка позначилася втома після попереднього матчу, і тренер вирішив їх приберегти до зустрічі в Києві? До того ж, Ротань незабаром отримав чергову травму руки (за словами самого півзахисника, до матчу з «Динамо» він повністю відновиться), а значить, тренерська задумка не могла втілитися в життя.
Гості нічим не були гірші, ні в командній грі, ні по самовіддачі. Просто у них не було Конолянкі, який зміг вичавити максимум з тих напівмоментів, які сам же і створив. Спочатку Євген сам пробив з-за штрафної, ніж застав зненацька Коваля (гол був присвячений народженню сина у Віталія Мандзюка), а вже в компенсований арбітром час 42-й номер «Дніпра», продемонструвавши неабиякий дріблінг, знайшов пасом Феррейра, який майстерно виконав удар у дальній кут. Перед другим голом Коноплянка виконав ще один сольний номер, але в цей раз Коваль зумів накрити м'яч після удару суперника. 2:0 - і дніпряни, як мінімум, на добу піднялися на третє місце.
«Дніпро» - «Металург» З - 2:0
«Дніпро»: Лаштувка, Лобжанідзе, Мандзюк, Русол, Денисов, Феррейра, Калініченко (Чеберячко, 63), Назаренко, Ротань (Холек, 81), Селезньов (Гоменюк, 63), Коноплянка
«Металург»: Коваль, Кривцов, Вернидуб, Невмивака, Тігорєв, Степаненко, Каськов (Пісоцький, 54), Аржанов, Опанасенко, Цигирлаш (Модебадзе, 80), Алозі
Голи: Коноплянка (68), Феррейра (93)
Попередження: Калініченко (38), Русол (52) - Невмивака (71), Кривцов (76).
Удари (в ствір): 16 (7) - 6 (0).
Кутові: 6 - 4.
Офсайди: 2 - 3.
Глядачів: 16.340
Оцінка поля: 4
Чесна гра: 7,750 - 7,500.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 516 | Додав: Roland | Теги: чемпіонат України з футболу, Металург Запоріжжя, Футбол, новини, дніпро дніпропетровськ | Рейтинг: 0.0/0