Головна » 2013 » Лютий » 15 » Металіст вистояв на Сент-Джеймс Парк
09:45
Металіст вистояв на Сент-Джеймс Парк
Ньюкасл, Металіст Харків«Металісту» було дуже важливо не програти перший матч і тим самим дати зрозуміти супернику, що легко він у наступну стадію не пройде. По грі англійці, звичайно, більше заслуговували на перемогу, але сьогодні нашій команді, як і восени в Леверкузені, підставив своє надійне плече Олександр Горяїнов. Кількість скоєних ним сейвів робить його однозначним «меном» цього матчу.
Яким складом гратиме «Ньюкасл» - це питання нависав над даними протистоянням з моменту жеребкування. Відомо, що англійські клуби нерідко бережуть кращі сили для свого чемпіонату, а Лігою Європи особливо не цікавляться. У той же час, одна справа, коли клубу є, за що боротися в чемпіонаті, наприклад, за місце в Лізі чемпіонів. Трохи інша ситуація зараз у «Ньюкасла», про єврокубки наступної осені він може і не мріяти. Як би не вилетіти. Але це все-таки не дуже ймовірно, відповідно, чому не спробувати домогтися чогось у Лізі Європи? Не кажучи вже, що лігочемпіонскіх амбіцій останнім часом «сорокам» набратися було ніде - це все в досить далекому минулому.
Отже, «Ньюкасл» виставив бойовий склад (до речі, те ж саме зробив і «Ліверпуль» в Пітері - так що, не у всіх англійців є зневага до ЛЄ). Думаю, що від цього насправді виграли і футболісти «Металіста» та вболівальники. Чим сильніше будуть суперники, тим краще і цікавіше.
Оптимальним був і склад «Металіста». Збіглого Тайсона замінив Марлос. Вілліан і Бланко залишилися в запасі, як і Жажа Коельо, якого деякі бачили в старті. Але Мирон Маркевич вирішив не ризикувати.
Не ризикували і команди в перші хвилин 20 гри. Футбол носив вичікують характер. «Металісту» це, в принципі, властиво, гравцям «Ньюкасла» хотілося робити різкі набіги, до чого вони незабаром і приступили.
Якщо не вважати удару Обертана за штрафної, перший момент створили харків'яни. Марлос здорово кинув м'яч у штрафну Сосьо, але там же виявився і Хав'єр, два плеймейкера як зійшлися в одній точці, так і не змогли розійтися і, звичайно, перешкодили один одному. Так буває у футболі комп'ютерному, коли один гравець замість того, щоб відбігти вбік, вперто вклинюється в процес. У нашому справжньому футболі Хав'єр, зрозуміло, заважати не хотів, просто в динамічному епізоді не знайшов собі потрібне місце. Але і з-під Хав'єра Соса по воротах пробив і, в принципі, міг забити. Крул відбив м'яч ногою.
Після цього футбол став значно веселіше, мабуть, команди дозріли для активних ходів. Почався розмін гольовими шансами. Спочатку «Ньюкасл» забив свій перший гол з офсайду, до речі, незначного. Тут же Хав'єр після навісу Крістальдо бив головою і Крул по-справжньому врятував свою команду. Потім Сіссе втік від Гуйє (Папісса від Папи) і тут вже Горяїнов не дав реалізуватися цього виходу фактично один на один. Потім Марлос добре обіграв відразу групу захисників, але в ближній кут не потрапив.
Так за 12-13 хвилин рахунок міг би з 0:0 перетворитися на 2:2, що, взагалі, було б на користь нашої команди. Але воротарі сьогодні були хороші. Чого не скажеш про захист, зокрема, харківської. І лівий фланг Фініньо, традиційно не дуже надійне місце, і центр під натиском атаки з АПЛ випробовували серйозні труднощі. Під кінець тайму англійці пограли в пінбол в нашій штрафній, а все тому що захисник вибив м'яч, мирно котився в руки Горяїнову. Ну і Сіссоко, зігравши в стінку, зупинився теж лише на воротаря «Металіста». Між цими моментами Соса знову отримав пас від Марлоса в штрафну, бив в дальній кут, але не влучив.
Як бачимо, в цілому, до перерви гра була рівною і за моментами, і по іншому змістом гри. Після перерви харків'яни один час навіть виглядали краще за суперника, впевненіше розігрували м'яч на чужій половині, непогано комбінували. Але - до пори, до часу.
Кращі моменти цього ігрового проміжку були у Фініньо після подачі кутового (захисник пробив поруч зі штангою) і Крістальдо, якого вивели на непогану ударну позицію в штрафному, але у ворота форвард не потрапив. Насправді, все це трапилося в перші п'ять хвилин другого тайму. Далі поступово зростало перевага «Ньюкасла» і в останні 20 хвилин зустрічі воно навалилося на штрафну «Металіста» енною кількістю дійсно гольових моментів. Цього можна було очікувати, враховуючи різницю в готовності команд.
Сьогодні очевидно був не день Папісса Демба Сіссе. Сенегалець ще двічі не зміг пробити Горяїнова, а коли забив - боковий підняв прапорець. Майже всі ці атаки відбувалися на тлі грубих помилок в обороні, які можна пояснювати і втомою. Хоча Вілліан, який впав на рівному місці, після чого Янга-Мбіва зробив простріл на Сіссе, до того часу провів в грі всього декілька хвилин. Ще раз Марва втік майже один на один після жахливого поперечного навісу в район Папи Гуйє. Знову Горяїнов був на висоті - нехай формально вихопив м'яч у ногах у супротивника.
Останні заміни - Жажа і Амеобі - трохи перенастроювали гру. «Ньюкасл» став накидати м'яч у штрафну, навішуючи зі стандартів з центру поля. Наша команда, звичайно ж, мала на увазі вихід Коельо на ударну позицію. На жаль, не вийшло, один раз Жажа прокинув собі м'яч і, в принципі, міг би вже жахнути, як в свій час «Бешикташу», але Гутьєррес звалив його з ніг. Взагалі, «повернення блудного Жажі» цього вечора носило символічний характер, всього-10 хвилин гри. Але виглядав він нормально, хай і не зовсім вписувався в зіграну за час його відсутності компанію. Шкода, не вийшло заробити штрафний на більш-менш підходящої дистанції.
Фінальним акордом сутички Сіссе - Горяїнов став момент, що трапився вже в компенсований час. Папісса бив головою з меж воротарського, але Олександр якимось неймовірним чином зреагував і на цей раз. Гол на останніх хвилинах, звичайно, міг серйозно зіпсувати настрій, а так - все нормально.
Після 0:0 в Леверкузені з такою ж геройською грою Горяїнова, як відомо, була домашня перемога. Зараз, правда, плей-офф, а не група, але в іншому перешкод немає. Вистоявши в Англії у першій офіційній грі року, у другій, на своєму стадіоні і з гарячою підтримкою харків'ян, треба перемагати.

«Ньюкасл» - «Металіст» - 0:0

«Ньюкасл»: Тім Крул, Давіде Сантон, Мапу Янга-Мбіва, Стівен Тейлор, Фабріціо Коллочіні, Йохан Кабайе, Мусса Сіссоко, Габріель Обертан, (Сільвен Марва, '62), Хонас Гутьеррез, Папісса Демба Сіссе, Чейк Тьоте, (Шола Амеобі, '79).
«Металіст»: Олександр Горяїнов, Крістіан Вільягра, Марко Торсіглері, Папа Гуйє, Вінісіус Фініньо, Хав'єр Клейтон, Хосе Соса, Хуан Мануель Торрес, Едмар, Ромеро Марлос, (Вілліан Гомес, '73), Джонатан Крістальдо, (Джексон Коельо Жажа, '82).
Чейк Тьоте, 28. Йохан Кабайе, 33. Мусса Сіссоко, 81. Хонас Гутьеррез, 86. - Вілліан Гомес, 88. Хуан Мануель Торрес, 91.
Категорія: Ліга Європи | Переглядів: 747 | Додав: Roland | Теги: Ньюкасл, Металіст Харків | Рейтинг: 0.0/0