Головна » 2009 » Листопад » 22 » Металіст - Зоря - 2:0: Металіст б'є рідко, та влучно
10:06
Металіст - Зоря - 2:0: Металіст б'є рідко, та влучно
«Металіст» виходить на друге місце в турнірній таблиці
У п'яти попередніх домашніх матчах в нинішній першості «Металіст» регулярно забивав по одному м'ячу, і не більше. І ось, нарешті, на радість вболівальників харківської команди в матчі з «Зорею» їй вдалося забити відразу два м'ячі у ворота суперника. Щоправда, вийшло це у господарів поля не відразу, і аж до 75 хвилини вони змусили неабияк похвилюватися всіх присутніх на стадіоні.
Мабуть, гравці «Металіста» знали, виходячи на полі в цей вечір, про те, що «Шахтар» програв у Києві. Тим більше було гріх не скористатися таким шансом вийти на чисте друге місце. І суперник, начебто підходящий - «Зоря» на чужому полі в цьому сезоні грає дуже погано. Одним словом, мотивація є, потужна підтримка своїх шанувальників забезпечена, залишалося просто взяти 3 очки. Але на ділі все виявилося далеко не просто. Перший тайм харків'яни дивним чином провалили. І добре, що гостям не вдалося покарати господарів за їх розхлябаність - за це вони повинні дякувати свого капітана Олександра Горяїнова, що виявив у відповідальні моменти і майстерність і холоднокровність. І ще здивувало те, що «Металіст», маючи протягом всієї гри повне ігрову перевагу, зумів лише тричі точно пробити по воротах Шуховцева. Щоправда, дві з них виявилися результативними. Ось такий ось ККД.
У першому таймі «Металіст» багато комбінував, гравці атаки численними переміщеннями намагалися заплутати оборону гостей, але справжньої гостроти біля воріт Шуховцева так і не створили. Єдиний гольовий момент стався на 23 хвилині. Після багатоходової комбінації Девіч увірвався в штрафну і пробив низом у дальній кут. Шуховцев зумів парирувати цей м'яч, і той відскочив прямо в ноги Коельо. Мабуть, бразилець не чекав такого подарунка, забарився з ударом, і захисники винесли м'яч зі штрафної. От і все, що змусило по-справжньому похвилюватися гостей в першому таймі. Удари з дальніх дистанцій у виконанні Девіча, Коельо та Валяєва загрози не становили через свою неточності. А от гості в першому таймі могли відзначитися не раз. На 25 хвилині після удару головою з близької дистанції Лазаровича, Горяїнов в акробатичному стрибку перевів м'яч на кутовий. Через 4 хвилини після потужного пострілу того ж Лазаровича з 20 метрів господарів поля виручила штанга. А на останній хвилині тайму у гостей міг відзначитися Мілько, але його удар з 20 метрів парирував капітан харків'ян.
Після перерви у господарів на полі з'явився Едмар, що замінив Пшеничних. З його появою гра «Металіста» придбала властиву команді свідомість в центрі поля. Вже на 48 хвилині Едмар, відібравши м'яч у суперника, почав атаку, яка повинна була привести до взяття воріт гостей. Бразилець точним пасом запустив вперед Олійника, а той, дійшовши до лінії штрафного, у свою чергу перевів м'яч наліво абсолютно вільному Рикун. З 15 метрів Олександр пробив у дальній нижній кут, але, на розчарування трибун, м'яч пролетів в сантиметрах від бокової стійки. Цей епізод став як би сигналом до вирішального штурму воріт Шуховцева. «Металіст» міцно захопив ініціативу, а гості відтепер не ризикували у великій кількості переходити на чужу половину поля і зосередилися на обороні власних воріт. І треба віддати їм належне, вони діяли самовіддано і досить вміло, не допускаючи помилок в обороні. Тривало це аж до 75 хвилини. Ось тоді сказав своє слово Олександр Рикун. Спочатку він відмінною передачею вивів віч-на-віч із голкіпером Коельо, і той точно пробив у ближній кут. 1:0. А через 5 хвилин вже Олійник, отримавши передачу від Рикуна, прийняв м'яч на груди і потужним ударом зльоту буквально розстріляв ворота Шуховцева. 2:0. Гра була зроблена. «Металіст» здобув свою дев'яту перемогу і вперше в цьому сезоні вийшов на друге місце.
Хочеться відзначити, що після першого забитого голу вся команда «Металіст», як це зараз прийнято у футболістів у всьому світі, привітала Едмара з народженням первістка. А вже після гри Едмар на знак подяки подарував свою футболку уболівальникам, які вивісили на трибуні плакат з поздоровленням на його адресу. І все це відбувалося під заквітчана феєрверком небом красеня стадіону.
Ігор КРИКУНОВ
«Металіст» - «Зоря» - 2:0
«Металіст»: Горяїнов, Майдану, Девіч (Барілко, 86), Єременко (Буркхардт, 68), Обрадович, Гуйє, Валяєв, Пшеничних (Едмар, 46), Рикун, Олійник, Коельо
«Зоря»: Шуховцев, Городов, Гаврюшов, Грінченко, Мілько, Омоко (Ховбоша, 67), Каменюка (Джихані, 57), Скоба (Колесніченко, 81), Шевчук, Дурай, Лазарович
 Коельо (75), Олійник (81)
 Девіч (35). Едмар (53). Майдану (90) - Гаврюшов (32). Шевчук (53).
Удари (в створ): 11 (3) - 8 (2)
Кутові: 2 - 2
Офсайди: 1 - 3
Глядачів: 14.000
Оцінка поля: 4
Чесна гра: 7,750 - 7,500
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 605 | Додав: Roland | Рейтинг: 0.0/0