Головна » 2009 » Листопад » 22 » «Металург» (Донецьк) - «Арсенал» - 3:0
10:29
«Металург» (Донецьк) - «Арсенал» - 3:0
Металург (Донецьк) - Арсенал - 3:0
Мгуні - Дімітров. Солодка парочка
Поєдинок донецького «Металурга» та київського «Арсеналу», м'яко кажучи, глядацького ажіотажу не викликав. По-перше, погода не сприяла сидіння на трибуні в період грипозного карантину. По-друге, лише за десять хвилин до стартового свистка в столиці завершилася дуель грандів вітчизняного футболу. По-третє, за дві години до звітного матчу у столиці Донбасу закінчилася баскетбольна гра, і лічені одиниці рушили з теплого залу на стадіон «Металург». Одним словом, довелося грати при напівпорожніх трибунах ...
Микола Костов показав себе людиною ризикованим, адже він знайшов місце в стартовому складі Димитрова та Мгуні, але ж обидва тільки недавно відновилися після серйозних травм. На інших позиціях розташувалися звичні особи. Олександр Заваров вирішив не експериментувати, а тому стартовий склад «Арсеналу» був цілком прогнозованим.
З перших хвилин господарі задали грі хороший швидкісний імпульс, але до такого футболу у виконанні «металургів» столичні «каноніри» виявилися готові. Та й у темпі розвитку своїх комбінація гості нітрохи не поступалися. При такому лобовому зіткненні матч міг вийти яскравим і інтригуючим.
Першу гостроту біля воріт Реви донеччани створили після кутових, але в першому епізоді Чечер пробив повз ворота, а в другому Мхітарян відправив м'яч точно в руки голкіперу. Рахунок на табло не змінився, але моменти запам'яталися, адже київські захисники самоусунулися від верхової боротьби. Перше враження помилковим не виявилося - рахунок був відкритий на 16-й хвилині. Лазич зіграв у стінку з Дімітровим і вирізав у штрафну на Мгнуні, який скористався своїм ростом (Матюхін був першим на м'ячі, але лише продовжив передачу) і пробив головою так, що Реве тільки й залишилося, що розвести руками.
«Металург» на досягнутому зупинятися не мав наміру, а тому капітан «Арсеналу» перебував у постійному напруженні - удари, кутові, сюрпризи від рідних захисників у вигляді позиційних промахів. Пропущений м'яч самим негативним чином вплинув на настрій гостей. На 24-й хвилині Мгуні був зобов'язаний забивати другий гол, але після швидкого розіграшу штрафного і прострілу Мхитаряна не зумів підправити м'яч у сітку воріт з трьох метрів.
Господарі й далі грали витончено, все робили на хорошій швидкості, брали нестандартні рішення, які ставили у глухий кут супротивника. Так що другий гол, що називається, визрівав. Втім, відігравши першу третину матчу, «Арсенал» на кілька хвилин відсунув епіцентр подій від своїх воріт, навіть щось стало виходити попереду.
На 40-й хвилині м'яч побував у сітці донецьких воріт, але суддівська бригада без жодних сумнівів зафіксувала офсайд у наносить останньому удар Горобця. Це був дуже тривожний дзвіночок, адже можна вигравати сторона до цієї хвилини вже не володіла нитками гри, а тому було потрібне без наслідків дотягнути до перерви. Вже в компенсований час Мхітарян організував для напарника Мгуні ще одну гольову можливість, але форвард із Зімбабве пробив із забійної позиції повз ціль. За сим команди пішли грітися в роздягальні ...
На другий тайм «каноніри» вийшли на п'ять хвилин раніше суперника і вирішили поборотися за територіальну ініціативу всерйоз. Це нове віяння міг позбавити будь-якого сенсу дальній удар Мхитаряна, але м'яч пішов поверх перекладини. Три хвилини потому вже Шуст не без зусиль змахнув м'яч на кутовий після хитрого удару Закарлюки. Ось так на зустрічних курсах команди і продовжували грати.
Олександр Заваров першим зробив свій хід, замінивши націленого на руйнування Матюхина на творить Жоземар. Дана рокіровка напрошувалася ще в перерві, і не найбільшого паросточки хав досить активно увійшов у гру. Микола Костов відповів заміною помиляється на рівному місці Шини на Коротецького, але перебудови оборони вона за собою не спричинила. Гра стала щільною, на прийняття рішення відводилися частки секунди, наче на світовий рекорд у плаванні або легкої атлетики.
«Металург» на збільшення активності «Арсеналу» відповів самим дієвим способом - голом на 64-й хвилині, який організував Кінгслі. Це нігерійський атакуючий хавбек увірвався в чужу штрафну з лівого флангу і віддав пас під удар Димитрова. Рева вгадав напрямок, але парирувати м'яч виявився не в змозі.
Три хвилини по тому арбітр виявив зайвий лібералізм, коли за відвертий фол останньої надії (Мхітарян втікав один на один) пред'явив Романчуку тільки жовту картку. Неоднозначний епізод увінчав розіграш кутового біля воріт донецький, який завершився ударом в упор Грицая, ось тільки Шуст вірно обрав позицію. За такі блискавичні метаморфози ми всі й любимо футбол.
Чергове кадрове рішення Миколи Костова було подвійно приємно, адже замість поки не набрав оптимальних кондицій Димитрова на поле вийшов Танаса. Півзахисника у виграшній ситуації замінив форвард, тобто «Металург» видозмінив на більш атакуючу тактичну схему. Сміливість сміливістю, але саме цей крок дозволив господарям забити третій м'яч на останній хвилині.
З боку здалося, що «металурги» не дуже й хотіли виграти з великим рахунком. Гості ж хотіли не програти, але вдіяти з негативним для себе рахунком на табло вже нічого не могли. Звідси і спокійна доігровка, що завершилася передачею Танаса на Мхитаряна і точним ударом під поперечину гравця молодіжної збірної Вірменії - 3:0. До складу «Металурга» повернулися травмовані Мгуні, Димитров і Танаса, а з ними повернулася яскрава гра з надійною видобутком турнірних очок. А ось «Арсеналу» хочеться побажати прагнення грати у якісний футбол помножити на майстерність, якого сьогодні киянам не вистачало.
«Металург» (Донецьк): Шуст, Маріо Сержіо, Чечер (к), Воловик, Шина (Коротецький, 60), Прийма, Лазич, Димитров (Танаса, 72), Мхітарян, Кінгслі, Мгуні (Ткаченко, 81).
«Арсенал»: Рева, Шершун, Закарлюка (Заваров, 80), Воробей, Данилов, Романчук, Евсееев, Єщенко (Міколюнас, 78), Хомин, Грицай, Матюхін (Жоземар, 54).
Голи: Мгуні (16), Димитров (64), Мхитарян (90 +1).
Протокольні дані звірені з офіційними.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 569 | Додав: Roland | Рейтинг: 0.0/0