Головна » 2010 » Квітень » 13 » Напередодні чемпіонату світу 1938-го року у ФІФА вистачало проблем
05:44
Напередодні чемпіонату світу 1938-го року у ФІФА вистачало проблем
збірна Італії, чемпіонат світу, ЧС-1938, футболЗа ідеєю, турнір повинен був пройти в Південній Америці. Аргентина подала заявку і чекала, коли ФІФА схвалить країну як організатора. Однак, міжнародна організація несподівано зробила вибір на користь рідної країни Жюля Римі і віддала мундіаль Франції. Через це Аргентина тут же вирішила бойкотувати чемпіонат. Уругвай в ті роки конфліктував з Європою і теж не збирався приїжджати до Франції. За іншою версією, перші чемпіони світу не зуміли набрати необхідну суму грошей. Так що двох фаворитів мундіаль позбувся заздалегідь.
На цьому проблеми ФІФА не закінчилися. Напередодні старту трапилася ще одна втрата. Австрія була анексована фашистською Німеччиною, а її гравці увійшли в збірну країни Гітлера. ФІФА запропонувала Англії зайняти місце Австрії, але британські збірні продовжували бойкотувати мундіалі. Не було Іспанії, в якій в той час вирувала громадянська війна.
Саме перед стартом чемпіонату світу 1938-го року вперше були проведені відбіркові ігри, які визначили учасників. Ними стали Швейцарія, Німеччина, Куба, Румунія, Чехословаччина, Нідерланди, Швеція, Франція, Бельгія, Угорщина, Нідерландська Вест Індія, Італія, Норвегія, Бразилія та Польща. Ще була Австрія, але про її долю вже було розказано вище.
Турнір знову, як і чотири роки тому, проводився за олімпійською системою, таким чином одна команда повинна була автоматично отримати місце в чвертьфіналі. Жереб вибрав Швецію.
Сенсації на турнірі стали відбуватися вже з перших ігор. Германська збірна з кращим кадрами з команди Австрії не змогла обіграти Швейцарію. У першій грі була нічия 1-1, а в переграванні 4-2 на користь альпійської країни. Здивували і кубинці. Вони зуміли зіграти з румунами 3-3, а в додатковому матчі виграли 2-1. Італійці лише у додатковий час зломили опір Норвегії 2-1. Чехословаччина лише в овертаймі переграла Нідерланди 3-0. В цілому все було передбачувано Франція - Бельгія 3-1, а Угорщина рознесла Нідерландську Вест Індію 6-0. Найяскравіший матч цього чемпіонату і один з найяскравіших за всю історію мундіалі також трапився вже на стадії 1 / 8 фіналу. Дуже шкода, що не збереглося відеозапису гри між Бразилією і Польщею. Південноамериканці вирвали перемогу лише в доданий час 6-5, причому європейці по ходу матчу двічі відіграли відставання у два м'ячі.
У чвертьфіналі закінчилася казка Куби. Збірна була нещадно бита везунчиком зі Швеції з рахунком 8-0. Не змогли далі просунутися і швейцарці, програвши Угорщини 0-2. Італія ж відносно легко обіграла Францію 3-1. Бразилії та Чехословаччині ж потрібна перегравання. Спочатку збірні зіграли 1-1, але потім південноамериканці виграли 2-1.
Півфінали вийшли різними. Італія і Бразилія показали досить змістовну і вперту боротьбу. Європейці на 56-ій хвилині відкрили рахунок, а незабаром Меацца подвоїв перевагу. Однак, південноамериканці не здавалися і боролися до кінця. На 87-ій хвилині Ромео один гол відіграв, але на більше Бразилію не вистачило.
Інший же півфінал вийшов грою в одні ворота. Швед Нюберг відкрив рахунок вже на 1-ій хвилині, ніж шалено роздратував угорців. Ті зусиллями Женегллера, Шаша і Шароші забили у відповідь 5 м'ячів.
Фінал і гра за третє місце завершилися з однаковим рахунком 4-2. Скандинави цього разу вирішили забити два м'ячі. Але Бразилію це не зупинило, і Ромео, Леонідас двічі і Перасіо принесли бронзові медалі своїй країні.
Ну а фінал став прикрасою. Перед вирішальною грою італійці отримали телеграму від Муссоліні, недвозначно яка твердила «Перемога або смерть». Так що команді з Апеннінського півострова Кубок Жюля Римі був у буквальному сенсі життєво необхідний. Рахунок відкрив Колауссі, але Тіткош його швидко зрівняв. Проте, ще в першому таймі Італія зусиллями все того Колауссі і Пьоли забили ще два голи. У другому таймі діяли чемпіони світу утримували результат. Однак, Шароші зумів відзначитися і скоротити розрив. Все вирішив Пьола своїм точним ударом, можливо, дійсно, зберіг життя собі і партнерам. Як відомо, італійці найдовше зберігали Кубок Світу, він у них знаходився цілих 12 років.
Складно сказати, хто був кращим гравцем того турніру. Все-таки трансляцій не було, а виділяти когось одного в ту пори було немодно. Скажу лише, що кращим бомбардиром став Леонідас з Бразилії, на його рахунку 8 точних ударів. Самий же великий внесок у перемогу італійців вніс Сильвіо Піолє, п'ять разів засмутив суперників.
Чемпіонат світу 1938-го року став найбільш прибутковим з довоєнних. Загальний дохід дорівнював 6 мільйонам французьких франків. Забавно, що з 15 учасників турніру лише 2 команди не зуміли забити жодного разу. Це - Нідерланди і Нідерландська Вест Індія.
Костянтин ЄВГРАФОВ, Євро-Футбол.Ру
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 539 | Додав: Roland | Теги: збірна італії, ЧС-1938, Футбол, чемпіонат світу | Рейтинг: 0.0/0