Головна » 2010 » Квітень » 11 » Не балет, але нулі трохи розчарували
14:18
Не балет, але нулі трохи розчарували
Шахтар Донецьк, Дніпро Дніпропетровськ, футбол, Чемпонат України, премєр лігаЦентральний поєдинок поточного туру національного чемпіонату розпочався з обережної розвідки. Звичайно, суперники відмінно знають можливості один одного, але ціна поєдинку була настільки висока, що ні «Дніпро», ні «Шахтар» ризикувати по-крупному і створювати стартовий натиск не стали. М'яч кочував від однієї штрафної до іншої, іноді суперники заробляли кутові, але до гострих моментів справа не доходила. У середині поля йшла жорстка боротьба, футболісти від душі били по ногах один одного, а відразу арбітрові довелося застосовувати владу. Втім, від цієї гри «балету» ніхто й не чекав.
Поступово «шахтарі» налагодили контроль над м'ячем і до 15-й хвилині володіли помітною ігровою перевагою. Не можна сказати, що гості тільки відбивалися, але, підсвідомо відчуваючи серйозну небезпеку, стали «сідати» до своїх воріт. У багатьох іграх на «Донбас Арені» саме це стає фатальною помилкою приїжджої команди. Однак дніпропетровцям вдалося впоратися з хвилинною слабкістю, а Мірча Луческу відправився з вказівками (вимагав якусь рокіровку) до брівки - румунський фахівець явно був незадоволений діями підопічних.
Ось так з перемінним успіхом матч, в першому таймі якого явно не вистачало гольових моментів, і тривав. У середині першої половини гості показали, що можуть руйнувати комбінаційну гру супротивника за рахунок пресингу у чужій штрафній. Донеччанам доводилося відправляти м'яч вперед довгими передачами, з якими днепропетрвцам боротися було куди простіше. А до 30-й хвилині гості вже самі володіли ігровою ініціативою.
Запам'яталася комбінація «Дніпра» на 35-й хвилині, коли Калініченко вирізав на Пашаєва, той пішов від Раца, але Селезньов після прострілу пробив несильно і прямо за місцем воротаря. Прояви форвард в цьому моменті хитрість (була можливість підробити м'яч), і один з нулів на табло змінився б на одиничку. За великим рахунком, це був єдиний справжній гольовий момент за 45 з компенсованим хвостиком хвилин.
Час, що залишився до перерви, пройшло без бурхливих емоцій. «Дніпро», який після нічиї в Кривому Розі отримав можливість скоротити відставання від «Металіста», атакував трішки більше, але Пятов по серйозних приводів в гру не вступав. У цілому, мирний настрій «Шахтаря», якому очки у світлі чемпіонської гонки втрачати взагалі не рекомендується, трохи здивувала. «Чорно-оранжеві» у першому таймі зіграли без належної агресії попереду і дозволили противнику відібрати важелі управління.
Другий тайм команди почали в колишньому ключі: запекла боротьба у середині поля і ситуативні гострі епізоди. У дебюті Селезньов після штрафного пробив головою повз цілі, на що Жадсон відповів у наступній атаці також неточним ударом з півтора десятків метрів. Моменти як для будь-якого іншого поєдинку не дуже примітні, але в нашому випадку вони потішили публіку.
«Шахтар» спробував повернути кермо влади, але на це пішло десять хвилин, та й як можна розкрити оборону, коли при стандартах «Дніпро» захищався в 11 людина? «Гірники» заробляли один штрафний за іншим, але після змазаних передач Мірча Луческу тільки здіймав руки до неба. Черговим приводом до зневіри став удар Вілліана на 57-й хвилині, коли він бив з десяти метрів, але Лаштувка зловив скаче м'яч з посмішкою.
В якості першого джокера румунський фахівець випустив на поле Дугласа Костю. Заміна збіглася з активізацією ... «Дніпра» - так що гра знову пішла на зустрічних курсах. А за два десятки хвилин до фінального свистка в матчі, який до цього розчаровував, і зовсім настало затишшя. Видобувати таку важливу з турнірної точки зору перемогу Мірча Луческу відправив Гладкого, а слідом за ним і Ілсіньо, а ось Володимир Безсонов із замінами не квапився (і використовували їх гості для перепочинку і затягування часу).
Вийшов бразилець на 76-й хвилині першим же дотиком до м'яча міг стати героєм зустрічі, але голкіпер впорався з його ударом з середньої дистанції. Тільки зараз майже 40 000 глядачів (була серед них і солідна група підтримки «Дніпра») погнали «Шахтар» вперед. Господарі посилили тиск на ворота противника, але той оборонявся безпомилково. Гра завершилася піротехнічним шоу на фанатських секторах, а от з інших «відсіків» глядачі стали йти ще до фінального свистка - для них «гірники» досить несподівано обірвали переможну домашню серію.
Востаннє рахунок 0:0 у поєдинку цих суперників фіксувався в серпні 2008 року, але тоді справа була в Дніпропетровську і в рамках четвертого туру. Тоді втрата очок була не настільки хворобливої.
«Шахтар» - «Дніпро» - 0:0
«Шахтар»: Пятов, Кучер, Ракицький, Вілліан, Срна, Жадсон (Коста, 61), Рац, Хюбшман (Ілсіньо, 76), Фернандіньо, Адріано, Фомін (Гладкий, 74)
«Дніпро»: Лаштувка, Русол, Пашаєв (Назаренко, 86), Денисов, Чеберячко, Мандзюк, Коноплянка, Калініченко, Кравченко (Холек, 79), Лобжанідзе, Селезньов (Гоменюк, 80)
Фернандіньо (45) - Селезньов (8). Лобжанідзе (16), Денисов (56)
Удари (в ствір): 6 (4) - 7 (3)
Офсайди: 7 - 4
Кутові: 2 - 0.
Глядачів: 38.195
Оцінка поля: 4
Чесна гра: 7,500 - 7,000.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 414 | Додав: Roland | Теги: Футбол, дніпро дніпропетровськ, Чемпонат України, шахтар донецьк, Премєр ЛігА | Рейтинг: 0.0/0