Головна » 2010 » Квітень » 28 » Оліч не дотяг до Мессі
06:10
Оліч не дотяг до Мессі
Ліон, Баварія, Ліга чемпіонів, футбол, оліч«Ліон» переможений, «Баварія» у фіналі Ліги чемпіонів, хорватська форвард обмежився хет-тріком + ВІДЕО
«Ліон» на євроарені навів у поточному сезоні такого шелесту, що вже ніякої результат не міг викликати великого подиву. Після виїзної поразки в Мюнхені французи зобов'язані були перемагати. Будь-якими силами і будь-якими засобами. Перед початком звітного поєдинку думалося, що команді Гаала доведеться дуже нелегко.
Але перший небезпечний момент виник саме біля воріт «Ліона». Не просто момент - моментіще! Оліч на правому фланзі обікрав зазівався Кріса і викотив м'яч під удар набіг Мюллеру. Однофамілець великого Герда бив у дотик метрів з шести, Льоріс вже навряд чи міг допомогти своїй команді, але м'яч на добрих півметра розминувся зі стійкою воріт
«Ліон» послухав настільки чіткого попередження і спробував перевести м'яч на половину поля «Баварії», біля воріт Бутт навіть виникло щось віддалено нагадує моменти. Німці вперед не поспішали, маючи намір використовувати свої шанси в контратаках. По суті, за перші 25 хвилин нічого цікавого на полі так і не відбулося. Похмура гра в центрі поля і мінімум ударів по воротах, голкіперам так і не довелося добре попрацювати. Зате швидкість гри була на пристойному рівні. Ще б пак, як-не-як, півфінал Ліги чемпіонів. Навіть Бузакка нічого не накрутив. Нуднувато було, загалом
А на 26-й хвилині «Баварія» дуже серйозно полегшила собі завдання виходу у фінал. Роббен низом відпасував на Мюллера, вривається в штрафну з лівого флангу, Мюллер продовжив на що стояв метрів за п'ять перед воротами Оліча. Івіца першим рухом розвернувся, а другим відправив м'яч у сітку. Майже по центру воріт влетів снаряд, але Льоріс почав падати ще до удару. Залишся французький голкіпер на місці - шанси б ще були.
Пропущений гол міцно оглушив господарів, адже тепер команді Пюель належало забивати мінімум три м'ячі. І був відмінний шанс у «Ліона»! Бастос бив з трьох метрів, напевно, після занедбаності з правого флангу, але гравця підвела точність, м'яч пролетів повз дальнього кута. Забий «Ліон» і, можливо, їм би ще вдалося вирівняти хід гри. «Баварія» до самої перерви продовжувала покусувати французів ривками то Роббена, то Лама, не давала атакувати великими силами. На перерву німці пішли у відмінному настрої.
Теоретично, другий тайм мав розпочатися з лютих спроб «Ліона» відігратися. Замість цього глядачі отримали майже ідентичну копію початку першої половини поєдинку. Команда Гаала перевершувала суперника в контролі м'яча, точності передач, загальному взаєморозуміння. Всі атакуючі спроби «Ліона» розбивалися об бастіон німецької захисту, як яйця про парасольку Литвина. До речі, хитрий лис голландська зміцнив центр оборони, помінявши Ван Бюйтен на «раптово видужали» Демікеліс. Льоріс виручив після неприємного удару Роббена, а на 59-й хвилині матч можна було б закінчувати. Кріс, найдосвідченіший центральний захисник французів, на рівному місці сфолив і за півхвилини отримав дві жовті картки від відомого нам швейцарського арбітра. Першу - за фол, другу - за іронічні оплески на адресу судді. Бузакка іронії не зрозумів. Це не футбол, це вже істерика. «Ліон» ні-чо-го не міг вдіяти з непоступливими німцями. І безсилля господарів ставало помітніше з кожною секундою.
Єдиний раз, коли Буту довелося потрудитися, випав на класний удар Гову. Досвідчений голкіпер в ефектному стрибку відбив м'яч. «Ліон» все ніяк не міг повірити в власну поразку, але ще два швидких і жорстких випаду Оліча поставили остаточний хрест на надіях «Ліона» на чудесний порятунок. На 67-й хвилині Івіца прорвався по лівому краю штрафного і пробив повз Льоріс, а на 78-й головою замкнув подачу Лама, оформивши і розгром, і хет-трик. Єдиним питанням в останні п'ятнадцять хвилин зустрічі було питання про те, чи зможе Оліч забити четвертий м'яч і встати в один ряд з Мессі і Шевченко. Якби не дурна жадібність Алтинтоп, колишній форвард ЦСКА обов'язково поклав би у сітку четвертий м'яч. А так - «всього лише» 3:0. Абсолютно справедливий і чесний рахунок. На більше «Ліон» не награв.
Vae Victis, горе переможеним. Єврокубкова казка французів закінчилася, але «Жерлан» не виглядав украй убитим горем. «Ліон» в поточному сезоні домігся того, чого не досягав ніколи в історії, навіть у недавні сезони постійного чемпіонства. Чудову перемогу над «Реалом» будуть згадувати ще довгі роки, але саме ця вікторія стала тією перешкодою, вище якої не стрибнеш. Тепер команді Пюель доведеться зосередитися виключно на проблемах в чемпіонаті, де у «Ліона» аж ніяк не все гладко. Наступний розіграш європейського трофею цілком може залишитися без цієї симпатичної команди.
«Баварія» додала черговий скальп у свою колекцію. Французи були обіграні витончено, чітко, що називається, «без питань». «Баварія» не здасться, хто б не попався в фіналі. Чесно кажучи, не заздрю жодній команді, якій доведеться грати з мюнхенським клубом. Схоже, нас чекає чудовий фінал, а великий Герд Мюллер може пишатися своєю сучасної командою.
Матеріали: Михайло ШАПОВАЛОВ
«Ліон» - «Баварія» - 0:3
Ліон. «Жерлан»
Перший матч - 0:1
«Ліон»: Льоріс, Кріс, Бумсонг, Ревельер, Сіссоко (Гоміс, 46), Мічел Бастос, Макун, Гоналон, Лісандро (Едерсон, 79), Гову, Сезар Дельгадо (Пьяніч, 67)
«Баварія»: Бутт, Ван Бюйтен (Демікеліс, 46), Лам, Контент, Алтинтоп, Ван Боммель, Бадштубер, Швайнштайгер (алабая, 79), Роббен (Клозе, 76), Оліч, Мюллер
Суддя: Массімо Бузакка (Швейцарія).
Голи: Оліч (26), Оліч (67), Оліч (78)
Попередження: Гоналон (23), Кріс (59) - Алтинтоп (24).
Вилучення: Кріс (59)
Удари (в ствір): 7 (1) - 14 (5).
Кутові: 2 - 6.
Офсайди: 2 - 4.
Категорія: Ліга чемпіонів | Переглядів: 427 | Додав: Roland | Теги: оліч, ліон, Футбол, Ліга чемпіонів, Баварія | Рейтинг: 0.0/0