Головна » 2012 » Березень » 16 » Олімпіакос 1:2 Металіст. Вони зараз все закінчили!
14:41
Олімпіакос 1:2 Металіст. Вони зараз все закінчили!
Марко Девіч, Металіст, Олімпіакос, Чемпіонат України, Ліга ЄвропиВідразу обмовлюся, в назву винесено фраза класика футбольних перлів Черданцева. Шкода, що на НТВ плюс коментував не він. Або навіть не так: шкода, що на НТВ плюс взагалі коментували. Хто дивився, той зрозуміє.
Але це ремарка, а по справі у нас історично-істеричний вихід в чвертьфінал Ліги Європи. На таких нервах, на таких, вибачте, соплях, на такій силі волі, що матч в колекцію всім любителям гострих, а десь і мазохістських відчуттів.
Ви бачили перший тайм? Тоді давайте пропустіть абзац, не терзайте себе вдруге. "Металіст" не грав. "Металіст" був схожий на незграбного шкільного тихоню, якого за рогом зловив молодецькою хуліган. Як харків'яни пропустили всього один м'яч? Запитайте у хрестовини і штанги, у Папи, який привіз стільки, що можна було давати йому грецьке громадянство. Може й дали б, якби забив, але дві моторошні зрізання пройшли поруч з лівою і правою штангами. На голову Маркевичу звалилося відразу все - мандраж команди в повному складі, прекрасний пресинг агресивних, літаючих по полю греків, мокрий газон, на якому 11 у жовтій формі не те що не грали, стояли з працею.
Загалом, 1:0 - це був прекрасний результат, якщо судити по грі. Якби греки продовжували в тому ж дусі, коли б не продовжили втрачати свої моменти - нічого не світило в той вечір "Металісту". Так, герої, мужики, чвертьфіналісти. Але греки по грі були кращі. Тільки це футбол, тут треба бути не краще, а сильніше, наполегливіше, зліше.
І "Металіст" став таким. Спасибі Вільягрі і Тайсону, що билися весь матч за себе і за того товариша. І Девічу. Марко змінив все, змусив Україна зненавидіти себе. Змусив Україна носити себе на руках. Напевно, такі матчі бувають раз в кар'єрі ... На 78 хвилині Девіч на рівному місці заробив пенальті. Пападопулос в замутненою свідомості зіграв у штрафному рукою. Навіщо, чому? Нехай розбирається Вальверде. При тому, що "Металіст" до цього моменту вже взяв ініціативу в свої руки, 11-метровий повинен був стати переломним моментом. Щастя, що не став, бо, хто і повинен був зламатися після піжонському виконання Девіча, так це "Металіст". Удар імені Панянки кинувшись було в кут Медьері забрав стоячи, сам не вірячи своєму щастю.
От і все, подумалося, який безславний кінець. Але Тайсон, весь матч тягнув атаку, встигали на обох флангах і в завершенні, не здався. Його відмінний пас у штрафну на Вільягру, напевно, перехоплювали воротарем. Але з ризиком травми. І Медьері здригнувся. А аргентинський захисник - ні. І, другим дотиком впечатав м'яч у сітку.
Потрібно було забивати другий, потрібно було друге чудо. І Медьері знову його явив. Бездоганний, сухий голкіпер знову залишився не при справах після подачі кутового. Ось тут Девіч підтвердив, що чуття у нього і фарт за шкалою десь в районі Божого Дару. І знову удар в упор в порожні, 1:2, тепер проходив вже "Металіст"!
І, кому яке діло, що Девіч запорет вихід три в одного, Соса не реалізує схожий момент, а Вільягра поскупиться і не віддасть на Марко в третій убивчою контре в кінцівці. Це була перемога. Спустошуюча, божевільна, з присмаком крові. Доламали "Олімпіакос" на характері. Добили греків, не пропускали 800 хвилин. Подарували нам чвертьфіналу. Ненависть-Любов, найсильніші почуття розбудив в цей вечір "Металіст" у всіх, хто дивився цей футбол. І залишив після себе тихе щасливе спустошення. Хоча, напевно, це все суто особисте, і кожен пережив цей вечір по-різному. Пережив непросто, але диявольськи приємно! І спасибі за це "Металісту".

2011-12. Ліга Європи. Плей-офф. 1/8 фіналу.

"Олімпіакос" - "Металіст" 1:2 (1:0)
Голи: Маркано, 14 (1:0); Вільягра, 81 (1:1); Девіч, 86 (1:2)
"Олімпіакос": Медьері; Пападопулос; Олебас; Торосідіс; Маркано; Маниатис (Модесто, 58); Ібагаса (Макун, 45); Орбаіс; Фустер; Міральяс; Джеббур
"Металіст": Дишленкович; Торсільері; Вільягра; Папа Гуйє; Пшеничних; Бланко (Валяєв, 94); Торрес; Соса; Тайсон; Марлос (Девіч, 46); Хав'єр
Попередження: Орбаіс, 57; Модесто, 77; Пападопулос, 79 - Вільягра, 31; Бланко, 37; Соса, 90
Категорія: Ліга Європи | Переглядів: 670 | Додав: Roland | Теги: Ліга Європи, Олімпіакос, чемпіонат україни, Металіст, Марко Девіч | Рейтинг: 0.0/0