Головна » 2010 » Грудень » 9 » Перемога «Шахтаря» дарує українському клубу історичний плей-офф Ліги чемпіонів
09:20
Перемога «Шахтаря» дарує українському клубу історичний плей-офф Ліги чемпіонів
Мірча Луческу, брага, Шахтар, новини, новости, новости, футбола, футбол, футбольные новости, футбольні новини, новини футболуПісля фінального свистка в голові крутилася тільки одна думка: «ВОНИ ЦЕ ЗРОБИЛИ».
 «Шахтар», донецький «Шахтар», український «Шахтар» вийшов в плей-офф Ліги чемпіонів сезону 2010/2011. Та не просто пробився до наступного раунду найпрестижнішого клубного турніру, а посів перше місце в групі H, випередивши лондонський «Арсенал». Повною мірою оцінити видатне досягнення ми зможемо лише через деякий час після цієї, без сумніву, історичної перемоги, а поки що зосередимося на матчі.
«Гірникам» для виходу в 1 / 8 потрібно було не програти «Браге» з рахунком 0:4 і більше. Для виходу з першого місця - просто не програти. Але команда Мірчі Луческу перевиконала план, здобувши над португальським суперником переконливу перемогу.
Сам поєдинок навряд чи можна назвати видовищним. У першому таймі небезпечних моментів практично не було, але саме «Шахтар» володів явним і незаперечним ігровою перевагою. «Брага» грамотно оборонялася і при нагоді намагалася контратакувати, донецька команда вела облогу португальських воріт, впевнено припиняючи спроби гостей відкрити рахунок у матчі. Ближче до середини першого тайму «гірники» остаточно заволоділи ініціативою, і Луісу Адріано не вистачило зовсім трохи, щоб замкнути передачу з правого флангу. Кілька хвилин потому все той же Адріано, який був єдиним чистим форвардом, цілком обгрунтовано претендував на пенальті, але свисток арбітра промовчав. Був ще небезпечний удар Вілліана над поперечиною, постріл Срни зі штрафного, який прилетів у руки голкіперу гостей, досить небезпечні кутові ... «Брага» ж за весь перший тайм всього кілька разів змусила вступити в гру Пятова, та й ті моменти серйозної небезпеки не несли. За рахунку 0:0 і впевненому переваги «Шахтаря» команди пішли на перерву. «Арсенал» же в цей же час вів 1:0 у матчі проти «Партизана», очікуючи можливої осічки донецької команди.
До речі, Мірча Михайлович не здивував розстановкою і зіграв за схемою 4 - 2 - 3 - 1, випустивши на поле звичну лінію оборони, Степаненко та Гая в ролі опорника, бразильське тріо півзахисників над ними, плюс вже згаданого Адріано в якості нападника. А Степаненко-то освоївся! Дуже добре виглядав екс-гравець запорізького «Металурга» в центрі поля, грамотно закривав свою зону, не роздумуючи, йшов у відбір, віддавав передачі. Приємно стежити за прогресом молодого українського гравця, подвійно приємно те, що тренер «Шахтаря» довіряє Степаненко в таких важливих матчах.
У другому таймі «Шахтар», мабуть, отримавши втик від Містера, активізувався, господарі пішли забивати. Щоправда, на 46-й хвилині Матеус дали вдарити з непоганий позиції, але м'яч потрапив точнісінько у Чигринського. А потім закрутилася карусель! Удар Дугласа Кости з лівої ноги ненабагато розминувся з верхнім кутом воріт «Браги», Рац потужним пострілом розлякав горобців над стадіоном, Чигринського у відчайдушному напівшпагаті випередив захисник ... Дмитро взагалі був помітною фігурою в атаці, особливо при стандартних положеннях.
Але стати героєм вечора було призначено не Чігру, а Развану Рацу. Виступаючий за «Шахтар» з 2003 року гравець, по суті, зробив обидва голи. На 77-й хвилині лівий захисник «гірників» підкараулив відскок з кутового і гарматним ударом вразив дальній нижній кут воріт гостей. Не зупиняючись на досягнутому, п'ятьма хвилинами пізніше все той же Рац виконав простріл з лівого флангу, а набігаючому Адріано залишилося тільки потрапити по порожніх воротах. Для форварда цей м'яч став другим у поточному розіграші. 2:0, справу зроблено, до кінця зустрічі «Шахтар» просто контролював м'яч, без праці відбиваючись від млявих спроб «Браги» забити гол престижу. Дві додані арбітром хвилини тяглися довго, але і вони минули. Фінальний свисток - ПЕРЕМОГА! «Шахтар» вийшов в 1 / 8 Ліги чемпіонів з першого місця в групі! І рахунок зустрічі «Арсенал» - «Партизан» (3:1) вже нічого не вирішував.
Пізніше, коли вляжуться емоції, ми зможемо подумати про подальші єврокубкових перспективи донецької команди, посперечатися про можливих суперників, ще раз згадати і розібрати допущені «гірниками» помилки, наприклад, гостьовий поєдинок з «Арсеналом». Все це обов'язково буде, але потім.
А зараз - гуляй, Донецьк! Святкуйте, «Шахтар» і його вболівальники! Ви це заслужили. Ви довго йшли до цього, падали, піднімалися і рухалися далі. Редакція Sport.ua щиро вітає «Шахтар» і його шанувальників з виходом в плей-офф Ліги чемпіонів і бажає подальших успіхів.
Ви домоглися свого, ви - молодці.
«Шахтар Д» - «Брага» - 2:0
Разван Рац, 77, Луіс Адріано, 82.
«Шахтар Д»: Андрій Пятов, Дуглас Коста (Алекс Тейшейра, 61), Олексій Гай (Василь Кобін, 82), Вілліан, Жадсон (Генріх Мхітарян, 71), Даріо Срна, Дмитро Чигринський, Луїс Адріано, Разван Рац, Тарас Степаненко , Ярослав Ракицький.
«Брага»: Артур Мораєш, Альберто Родрігес, Анібал Капела, Вандін, Алан (Ліма, 68), Матеус, Мігель Гарсія, Пауло Сезар, Сільвіо, Луїс Агіяр (Уго Віана, 71), Леандро Саліно (Елдер Барбоза, 79).
- Мігель Гарсія, 36.
Категорія: Ліга чемпіонів | Переглядів: 460 | Додав: Roland | Теги: брага, Футбол, футбольные новости, Новости, Мірча Луческу, футбольні новини, Шахтар, новини, футбола | Рейтинг: 0.0/0