Головна » 2010 » Травень » 5 » «Селтік» здолав чемпіона
Селтік, Чемпіонат Шотландії, Глазго Рейнджерс, футболЧемпіонат Шотландії
Голи: Нейлор, 8; Фортуні, 45 - Мілнер, 43
Селтік: Боруц (Залуска, 53), Нейлор (Брафхайд, 78), Хінкель, Уілсон, О'Ді, Браун, Макгіді, Н'Гуемо, Кін, Фортуні (Самарас, 74), Камара
Глазго Рейнджерс: Макгрегор (Александер, 5), Уайр, Уіттакер, Сміт, Маккалох, Томсон, Девіс, Еду, Міллер, Найсміт, Лафферті (Ново, 77)
Попередження: Камара, 45; Браун, 50; Хінкель, 57; О'Ді, 90 - Томсон, 19; Маккалох, 21; Найсміт, 76; Міллер, 90
Вилучення: Маккалох, 90
Глазго. "Селтік Парк"
«Селтік» у передостанньому турі чемпіонату Шотландії обіграв «Рейнджерс» з рахунком 2:1. В обох командах по ходу гри були проведені заміни голкіперів.
У вівторок в Глазго відбулося чергове дербі «Старої фірми». Протистояння «Селтіка» і «Рейнджерс» з інтересом чекають в усьому світі, адже це одне з найцікавіших футбольних дербі, що славиться своєю принциповістю і непередбачуваністю. Треба сказати, що до звітного матчу турнірної мотивації у команд не залишилося. «Рейнджерс» ще тур тому забезпечив собі чемпіонський титул, другий поспіль і 53-й в історії. «Селтік» ж розташувався на другому рядку, відстаючи від принципового суперника на 11 очок і випереджаючи що йде на третій позиції «Данді» на 13 балів. Проте ніколи турнірне становище не впливало на настрій команд до очної зустрічі. Адже що може бути краще, ніж обіграти головного противника в кінцівці сезону.
У цьому плані перемога особливо потрібна вона була «Селтіку». По-перше, щоб «підсолодити» срібні медалі, а по-друге щоб перервати безвиграшну серію з четирехматчевую «Рейнджерс». Останній раз «кельти» покидали поле з гордо піднятою головою 15 березня минулого року, коли у фіналі Кубка Ліги вони обіграли «Рейнджерс» з рахунком 2:0. До речі, обидва голи в тій зустрічі були забиті в додатковий час. З тих пір команди провели чотири гри в прем'єр-лізі і в них тричі перемагав «Рейнджерс», а в одному матчі була зафіксована нічия. Втім, всі три перемоги «Рейнджерс» здобув на своєму стадіоні, а зараз у ролі господарів виступали «кельти».
«Кельти» відразу кинулися вперед і на третій хвилині отримали право на кутовий. Після навісу з кута поля Ландрі Н'Гемо кинувся в боротьбу з голкіпером гостей Аланом Макгрегором, в результаті чого останній опинився на газоні. Макгрегор опинився не здатний продовжити гру і залишив поле на ношах. Замість нього вийшов Ніл Александер, якому вже через пару хвилин довелося діставати м'яч із сітки своїх воріт. Господарі отримали право на штрафний в двадцяти семи метрах від воріт «Рейнджерс». Лі Нейлор пробив під подпригнувшей стінкою і м'яч після рикошету влетів в сітку. Загалом, матч почався для гостей гірше нікуди.
«Селтік» на цьому не заспокоївся. Господарі продовжували контролювати м'яч і осаджувати ворота суперника. «Рейнджерс» ж у ситуації, що склалася залишалося сподіватися на контратаки і в кінці першого тайму ця тактика принесла свої плоди. На 41-й хвилині Кенні Міллер вискочив один на один з воротарем «кельтів» Артуром Боруц, але переграти його не зміг. Але вже через хвилину Міллер реабілітувався перед партнерами, замкнувши подачу з правого флангу Стівена Віттакер.
«Рейнджерс», як кажуть, «забив гол у роздягальню» і тепер залишалося тільки дотерпіти до перерви, щоб після паузи постаратися домогтися більшого. Проте футболістів «Селтіка» такий розвиток гри ніяк не влаштовувало, тому вони кинулися в атаку і на останній хвилині першого тайму знову вийшли вперед. Після навісу з правого флангу відзначився Марк-Антуан Фортюне.
На початку другого тайму «Ренджерс» провів дві небезпечні атаки.
Але спочатку Моріс Едду у вигідній ситуації не влучив по м'ячу, а потім Міллер, який обіграв захисника, зовсім трохи не влучив у дальній кут. Після цього відбулося досить несподівана подія - наставник господарів Уолтер Сміт замінив Боруца на іншого польського стража воріт Лукаша Залуску. Боруц залишив поле самостійно, тому під час матчу було не можна однозначно сказати, що саме стало причиною заміни.
Наступний момент у гостей, щоб зрівняти рахунок з'явився на 68-й хвилині, коли Андреас Хінкель в боротьбі з Міллером ледь не зрізав м'яч у свої ворота. Протягом двох наступних хвилин у Міллера було ще два шанси відзначитися. Спочатку Кенні в дотик пробив після скидки Еду і м'яч пройшов у лічених сантиметрах від штанги, а в наступній атаці Міллер зовсім трохи не встиг до м'яча після навісу Нейсміта. Господарі відразу відповіли атакою, яка завершилася ударом Скотта Брауна з центру штрафного майданчика. М'яч пролетів над поперечиною.
Останню можливість вирвати нічию «Селтік» упустив на 85-й хвилині, коли м'яч після удару Начо Ново влучив у руку Даррена О'Ді і відлетів до Міллеру. Кенні завдав сильного удару з гострого кута, але м'яч потрапив у штангу. Останнім значущою подією в матчі стало видалення Лі Маккалок на 90-й хвилині, який отримав другу жовту картку за підкат проти Макгіді.
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 545 | Додав: Roland | Теги: Чемпіонат Шотландії, Футбол, Глазго Рейнджерс, селтік | Рейтинг: 0.0/0