Головна » 2010 » Березень » 21 » Серія А. 29 тур. 20 березня
10:15
Серія А. 29 тур. 20 березня
чемпіонат Італії з футболу, Палермо, Дженоа, Удінезе, Рома, Фіорентина, Інтер, футболСерія А. 29 тур. «Мілан», вигравши у «Наполі», вперше може вийти на перше місце
«Палермо» - «Інтер» - 1:1 (0:1)
Палермо. 30,000 глядачів
«Палермо»: Сірігу, Кассані, Кьяєр, Бово, Бальдзаретті, Мільяччо, Ночеріно, Пасторе, Сімплісіо (Бертола, 55), Мікколі, Кавані (Абель, 89)
«Інтер»: Жуліо Сезар, Майкон, Лусіо, Самуель, Сантон (Мотта, 65), Дзанетті, Камбьяссо, Снейдер, Станкович (Пандев, 65), Міліто, Ето'О
Голи: Міліто, 11-з пенальті (0:1). Кавані, 24 (1:1)
Попередження: Бово, 10, Мільяччо, 86 - Станкович, 15, Лусіо, 45, Майкон, 59, Самуель, 82, Міліто, 90
Суперник московського ЦСКА відправився в дуже складний виїзд в Палермо. Попередня поїздка міланського «Інтера» на Сицилію закінчилася невдало для гостей: сіверяни поступилися з рахунком 1:3. Зараз для «Інтера» починається все саме серйозне. У команди є відмінний шанс пробитися в півфінал Ліги Чемпіонів, але не потрібно забувати про те, що «Мілан» щосили підпирає чемпіона останніх років. Всі останні невдачі «Інтера» в рамках чемпіонату фахівці пов'язували з дискваліфікацією Жозе Моуріньо. Коли португалець не знаходиться на своєму тренерському місці, його підопічним не дістає емоцій. У Палермо Жозе виявився, нарешті, на своїй позиції.
Що стосується розстановки гостей, то Моуріньо повернув на лівий край оборони Давида Сантона, що дозволило Хав'єру Дзанетті знову відійти в півзахист. Дискваліфікація Салі Мунтарі Алі відновила звичну розстановку в середній лінії «Інтера»: Дзанетті - Станкович - Камбьяссо. Трішки попереду них діяв Уеслі Снейдер. В атаці Дієго Міліто і Самуель Ето'О представляли собою один із двох самих небезпечних дуетів в Серії А. Їх взаємодія призвело до небезпечного моменту вже на восьмій хвилині. Камерунець Ето'О (у якого за добу до гри вкрали фешенебельний автомобіль «Бентлі») закинув м'яч у штрафну «Палермо», захист сицилійців незрозумілим чином провалилася, а Дієго Міліто з нульового кута струсонув своїм ударом стійку воріт.
Недовго гості переживали через невикористаного моменту. Чезаре Бово завалив у своєму штрафному майданчику Лусіо, що підключився до атаки під час подачі кутового удару. Антоніо дамат знаходився поряд з фолом Бово, тому суддя без зволікання вказав на «точку». Дієго Міліто пробив по центру воріт, а Сальваторе Сірігу завалився в праву від себе зону. Деліо Россі виставив досить сміливий складу проти «Інтера», виражений відразу в декількох креативних півзахисників. Хав'єр Пасторе і Фабіо Сімплісіо конструювали атаки господарів, але до пропущеного м'яча хавбеки «Палермо» рідко володіли м'ячем.
Обстановка на матчі активно підігрівалася гарячими уболівальниками. Чезаре Бово, вже маючи одну жовту картку, сильно ризикував, коли бив по обличчю Дієго Міліто, але Антоніо дамат вирішив відповідати духу гри, а не духу правилами, залишивши захисника «Палермо» на полі. У «Інтера» завівся Деян Станкович, у якого не виходило кілька ігрових дій. У складний момент відповідальність взяв на себе Фабріціо Мікколі. Капітан сицилійців прийняв м'яч на кордоні штрафному майданчику «Інтера», швидко оцінив ситуацію і, помітивши розрив між правим крайнім і правим центральним захисником «Інтера», відправив м'яч у бік Едісона Кавані. Південноамериканський нападаючий за допомогою двох дотиків пробив у ближній кут, а Жуліо Сезар був явно збентежений слабкістю своїх захисників. Міг «Палермо» ще до перерви вийти вперед. Фабіо Сімплісіо після геніального пасу Хав'єра Пасторе буквально вивалився на ударну позицію, але погано пробив з десяти метрів.
У другому таймі на перших ролях були старі обличчя. Спочатку Фабріціо Мікколі про щось дуже довго розмовляв з Марко Матерацці, попередньо закривши свій рот руками, а потім Мікколі при виході чотири на три на ворота «Інтера» не став переводити атаку на лівий фланг, а самостійно розібрався із захисником, увірвався в штрафну і м'яко навісив на голову Едісона Кавані. Останній бив головою з відскоком від газону, але м'яч пройшов повз ціль. Дуже скоро «Палермо» залишився без свого одного креативного півзахисника. Фабіо Сімплісіо пішов у підкат проти Лусіо, бразилець пройшовся по сіцілійця без паузи, а Сімплісіо, ледь впавши на газон, одразу дав зрозуміти, що він не здатний продовжити зустріч. Деліо Россі зняв з гри Сімплісіо, замінивши його на Бертола, а Хав'єру Пасторе стало вдвічі складніше боротися з міланцям, але коли молодий Пасторе на правому кутку поля поодинці розібрався з групою міланців і видав передачу - цукерку в штрафну на набігаючого Едісона Кавані, всім стало ясно, що навіть одного Пасторе захисникам «Інтера» варто побоюватися.
«Інтер» послабив свою хватку, а сіцілійці не намагалися йти вперед з відкритим забралом. Жозе Моуріньо не могла влаштовувати нічия на Сицилії, і португалець в середині другого тайму змінив двох гравців, провівши по ходу деякі перестановки на полі. Давида Сантона замінив Тьяго Мотта, а Деяна Станковича - Горан Пандев. З відходом Давида Сантона Хав'єр Дзанетті знову опустився на лівий край оборони, а Тьяго Мотта та Горан Пандев потрапили в півзахист. Важко сказати, чим була викликана оперативна заміна Давида Сантона, але варіантів тут всього два. По-перше, молодий захисник після тривалого відновлення фізично не міг довести зустріч до дев'яностої хвилини. По-друге, Моуріньо побачив, що Хав'єр Пасторе з легкістю йде на фланг Сантона і звідти без праці обігрує єдиного італійця в складі «Інтера».

Лівий край оборони «Інтера» продовжував кровоточити навіть після повернення Хав'єра Дзанетті. Капітан не завжди встигав за технічним сіцілійця. Дзанетті кілька разів фолив на лінії поля. «Інтер» захоплювався атаками, хотів перемогти. Вальтер Самуель був за крок від забитого м'яча, але удар аргентинського захисника після подачі кутового прийшовся в рекламний щит. За п'ять хвилин до фінального свистка Вальтер Самуель впав під час ривка Едісона Кавані, ніж зупинив прохід суперника. Якщо б Кавані рухався іншим курсом і вчасно пішов би від зіткнення, він міг би виявитися віч-на-віч з Жуліо Сезара. «Інтер» у двох поспіль матчах, зіграних на Сицилії, набрав всього одне очко. «Палермо» зберіг одну серію, але перервав іншу. Сицилійці як і раніше не програють у себе вдома, але їх восьмиматчеву переможна серія на рідному стадіоні наказала довго жити. Втім, «Ренцо Барбера» побаченим залишився задоволений.
«Рома» - «Удінезе» - 4:2 (2:1)
Рим. 34,138 глядачів
«Рома»: Жуліо Сержіо, Кассетті, Бурдіссо, Жуан, Ріїсе, Перротта, Бриг, Менез (Петтінарі, 87), Фаті (Андреоллі, 74), Вучинич (Тонетто, 90), Тоні
«Удінезе»: Хандановіч, Ісла, Дзапата, Лукович, Паскуале, Саммарко (Пепе, 68), Інлер, Асамоа, Санчес (Лоді, 83), Флоро Флорес, Ді Натале
Голи: Тоні, 15 (1:0). Вучиніч, 23 (2:0). Ді Натале, 38-з пенальті (2:1). Ді Натале, 61 (2:2). Вучиніч, 66-з пенальті (3:2). Вучиніч, 82 (4:2)
Попередження: Фаті, 31, Кассетті, 78, Вучиніч, 83 - Ісла, 65, Дзапата, 72, Паскуале, 87
У суботу ввечері в рамках 29-го туру італійської Серії А зустрілися на полі «Стадіо Олімпіко» столична «Рома» та «Удінезе». Команди підійшли до поєдинку з великими проблемами у складах. Наставник римлян Клаудіо Раньєрі не міг розраховувати на Франческо Тотті, Даніеле Де Россі, Давида Пісарро, Родріго Таддеі, Філіпа Мексеса. Список значний. Особливо, якщо врахувати той факт, що всі ці гравці регулярно виходять на поле з перших хвилин в основному складі. Головний тренер «бьянконері» Паскуале Маріно був змушений вибудовувати схему на гру з «Ромою» без наступних своїх гравців: Д `Агостіно, обід, Баста, Доміцці. Благо, кожен тренер знайшов своїм травмованим і дискваліфікованим футболістам більш-менш гідні заміни. Приміром, Раньєрі розташував в опорній зоні Маттео Бриг і Рікардо Фаті, яким вже доводилося виступати на цих позиціях у цьому сезоні, підміняючи Пісарро або Де Россі. У атакуючій лінії римлян з'явилася пара Вучиніч-Тоні, яка вже встигла прославитися відмінним взаєморозумінням, продемонструвавши класний футбол у першому ж матчі, де вони зіграли дуетом. Справа була в поєдинку проти «Дженоа»: «вовки» рознесли «грифонів» 3:0, Тоні оформив дубль з двох гольових передач Мірко Вучініча.
Матч 29-го туру розпочався дуже жваво. Відразу ж ініціативою заволоділи «вовки», яким по суті і були потрібні очки в цьому матчі. Підопічні Раньєрі продовжують боротьбу за медалі найвищої проби, в той час як «Удінезе» вже втратив шанси навіть на місце в Лізі Європи на майбутній сезон. Команда Паскуале Маріно до гри з «Ромою» перебувала на 15-му місці, маючи відрив від зони вильоту в 7 очок.
Вже перша гостра атака господарів поля могла завершитися взяттям воріт. Вучиніч з Менезом розіграли нехитру комбінацію, француз викотив м'яч під удар чорногорці та Мірко з 25 метрів сильним хльостким пострілом направив снаряд у лівий кут воріт «Удінезе» - Хандановіч впорався. Минуло всього кілька хвилин, після чого Лука Тоні відкрив рахунок у матчі. Фаті з лівого флангу накинув м'яч до лінії штрафної площі «Удінезе», де Тоні виграв верхову боротьбу у захисника, обробив м'яч і, не входячи в штрафний, точним ударом пробив у лівий нижній кут воріт Хандановіча. Словенська голкіпер свою команду виручити не зумів, римляни вийшли вперед.
Пропустивши, гості тут же кинулися вперед. Алексіс Санчес разом з Ді Натале намагалися накручувати захисників «Роми», але все марно. Замість цього в середині першого тайму гості пропустили контрвипад римлян. Після передачі з глибини, Мірко Вучиніч вирвався на ворота Хандановіча по лівому краю і, зібравши на себе двох захисників, красивим ударом послав м'яч в правий верхній кут.
Забивши другий м'яч, господарі поля трохи зменшили обороти, підсівши в оборону. Довго захищатися без порушень правил підопічні Клаудіо Раньєрі не змогли. Спочатку Фаті одержав "гірчичник" за небезпечну гру проти Санчеса, а потім і Бриг завалив на газон Саммарко. Причому, справа була за лінією штрафного майданчика «Роми», проте футболіст «Удінезе» звалився на поле в межах штрафної. Арбітр зустрічі Пьерпаолі «купився» на падіння гравця гостей і призначив пенальті у ворота Жуліо Сержіо. До «точки» підійшов Антоніо Ді Натале, який вже давно забув, що значить промах з 11-метрової відмітки (кошмар Євро-08 він теж забув). Фріульци один м'яч відіграли, і команди пішли на перерву за мінімальної переваги «вовків».
На другий же хвилині другого таймі римляни могли зміцнити свою перевагу над суперниками. Жеремі Менез чудово розібрався на правому фланзі з гравцями захисту, вирвався на рандеву з воротарем по правому краю штрафного майданчику «Удінезе» і пробив у дальній кут - м'яч у сантиметрах розминувся зі штангою. Невдача продовжувало супроводжувати француза, але той не зупинився на цьому. Гості на початку другої половини зустрічі відчули, що тріщини в обороні римлян мають місце бути. Навісна передача з лівого, плутанина в штрафній площі «Роми» і тут як тут опинився Антоніо Ді Натале, який встиг зіграти на відскоку. Капітан «Удінезе» забив м'яч у сітку воріт Жуліо Сержіо, змусивши здригнутися стадіон «Олімпіко». «Невже знову? Невже знову ми упустимо перемогу, маючи серйозну перевагу », - саме такі думки закрадалися в уми« вовків ». В останніх матчах все проходило саме за цим сценарієм: римляни виходять вперед, утримують перевагу, а потім бац, і ні сліду від переваги до кінця гри не залишається.
«Вовки» тут же помчали вигризати перемогу («Інтер»-то в паралельному матчі грає внічию, є шанс скоротити відрив). Менез увійшов до штрафного майданчика гостей по лівому краю, після чого його високо піднятою ногою зрубав Ісла, заробивши для себе жовту картку, а для команди пенальті. Мірко Вучиніч підійшов до білої позначці і гарматним ударом в ліву дев'ятку вразив сітку воріт Хандановіча. Після голу Клаудіо Раньєрі провів заміну: Андреоллі підсилив оборону, замінивши Фаті. Здавалося б, Клаудіо знову йде на утримання рахунку, але немає, атакуючий запал його команда не втратила. Жеремі Менез чудово розібрався із суперником на правому краю штрафного майданчику «Удінезе», прострілив на дальню штангу, звідки Вучиніч точним ударом у протихід Хандановічу оформив хет-трик.
У кінцівці гри Клаудіо Раньєрі по черзі змінив головних героїв матчу. Спочатку бурхливої овації заслужив Жеремі Менез, поступившись місцем на полі 18-річному Петтінарі, а потім і Мірко Вучиніч відправився на лавку під рев трибун, дозволивши згадати футбол Максу Тонетто, який в останній раз грав за «Рому» півроку тому. Римляни здолали «Удінезе», скоротивши відставання від «Інтера», який зіграв внічию з «Палермо», на чотири очки. Гонка за Скудетто попереду!
«Фіорентина» - «Дженоа» - 3:0 (1:0)
Флоренція. 25,543 глядачів
«Фіорентина»: Фре, Комотто, Наталі, Кролдруп, Паскуаль, Сантана (Де Сільвестрі, 63), Дзанетті (Донадель, 46), Монтоліво, Гоббі, Йоветіч, Джилардіно (Бабакар, 80)
«Дженоа»: Амеліа, Папастатопулос, Бокетті, Моретті, Місце (Суасо, 58), Сапатеро, Міланетто (Юріч, 55), Крішіто, Палладіно (Томовіч, 75), Скуллі, Паласіо
Голи: Сантана, 4 (1:0). Джилардіно, 73-з пенальті (2:0). Бабакар, 86 (3:0)
Попередження: Сантана, 56, Паскуаль, 71 - Юріч, 65, Папастатопулос, 68
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 387 | Додав: Roland | Теги: інтер, Футбол, фіорентина, чемпіонат Італії з футболу, Рома, Дженоа, Удінезе, Палермо | Рейтинг: 0.0/0