Головна » 2009 » Грудень » 8 » Шахтар скаржиться на коментар матчу в Кривому Розі
09:53
Шахтар скаржиться на коментар матчу в Кривому Розі
шахтар, тет, скандал, кривбас6 грудня донецький «Шахтар» проводив свій черговий виїзний матч у чемпіонаті України + ВІДЕО
Цього разу суперниками «гірників» був криворізький «Кривбас». Телевізійну трансляцію гри вболівальники нашої країни могли спостерігати на каналі «ТЕТ». Коментувати матч керівник прес-служби ФК «Динамо» (Київ) Олексій Семененко та Олексій Маргієв.
Ще по ходу матчу в офіс прес-служби ФК «Шахтар» стали надходити повідомлення від вболівальників, обурених необ'єктивністю коментарів. Дійсно, змушені констатувати, що журналісти, які обслуговували матч, досить своєрідно і навіть тенденційно розставляли акценти.
Можливо, причина в тому, що з київської телестудії було складно розглянути окремі деталі подій у Кривому Розі. Можливо, в чомусь іншому. Але те, як пани Семененко і Маргієв розбирали епізод з призначенням пенальті у ворота господарів поля, гідно окремого освітлення.
Цікаво, що спочатку рішення арбітра зустрічі Сергія Бойка було сприйнято коментаторами абсолютно спокійно. Наводимо витяг з репортажу:
31 хвилина. Олексій Семененко: - 0:1 у матчі «Кривбас» - «Шахтар». Вітаємо «гірників» з тим, що вони відкрили рахунок у цій зустрічі, і можна, може бути, розділити засмучення з уболівальниками криворізької команди. Загалом «Кривбас» до цього епізоду діяв на рівних з «Шахтарем». Але треба уважніше діяти в захисті не тільки досвідченим «гірникам», але і менш досвідченим господарям поля. Не настільки момент був таким, щоб з порушенням правил зупиняти Василя Кобіна, що призвело до пенальті. Можливо, недолік досвіду вплинув зі знаком мінус ...
Потім по ходу матчу тема пенальті ще кілька раз спливала, але якось мляво. Загострення відбулося на 79-й хвилині. На журналістів раптово знайшло осяяння. В усякому разі, вони як по команді стали розвивати думку про незаконне характер пенальті. Ось найбільш характерні фрагменти коментаря.
79 хвилина. Олексій Семененко: - Ось зараз ми бачимо в повторі епізод, який призвів до пенальті. Якщо у тих епізодах, які ми вже дивилися, можна було ще говорити про те, чи був там пенальті чи ні, то з цієї точки особисто я думаю, що пенальті і не пахло. Напевно, треба говорити про результативну помилку арбітра сьогоднішньої зустрічі. Якщо будуть повтори з іншої точки, то, можливо, принаймні мій висновок буде іншим. «Кривбас» не заслужив поразки. Тим більше за таких обставин, коли був призначений такий ось пенальті.
Олексій Маргієв: - До речі, Олексій, ми ще в першому таймі з вами відзначили, що пенальті досить сумнівний і що Кобін, ледве відчувши руку суперника на своїй спині, відразу ж упав. І арбітр відреагував на це падіння. Можливо, суддя не бачив, але з іншого боку Кобін дуже картинно і красиво впав. З точки зору акторської майстерності до Василя питань немає. Але відносно реакції арбітра на це падіння, звичайно, питання є.
Олексій Семененко: - Тим образливіше! Знаєте, за рахунку 3:0 або 4:0 на користь однієї з команд можна ще призначити сумнівний пенальті, хоча й не бажано. Можна закрити на це очі, а вже потім нехай ті, кому це слід робити за функціональними обов'язками, розбирають ці епізоди з арбітрами. Але коли рахунок 1:0 і до фінального свистка залишається все менше і менше часу, думаю, що ми маємо право говорити про те, що сталося в епізоді з пенальті. Хто б за яку команду ні хворів. Я думаю, що вболівальники «Шахтаря» також не будуть особливо сперечатися з тим, що пенальті був призначений внаслідок суддівської помилки.
Олексій Маргієв: - Подивимося, як прокоментує цей епізод головний тренер «Шахтаря» Мірча Луческу. Ми знаємо, що він дуже часто виявляє своє невдоволення суддівством. У принципі, він дуже часто не визнає, коли арбітри помилялися «від його команди». Такі випадки теж були.
84 хвилина. Олексій Маргієв: - Сердюк зараз порушив правила на Василь Кобін - одному з героїв сьогоднішньої зустрічі. І знову він як-то, ледве відчувши руку суперника на своїй спині, відразу впав на газон. І це призвело до штрафному удару.
90 хвилина. Олексій Семененко: - Бажано було б подивитися ще раз на повторі той епізод, який напевно вирішить долю цього поєдинку. Не хочеться нікого ображати, наприклад, арбітра зустрічі Сергія Бойка чи футболістів і тренерів донецького «Шахтаря» і говорити про те, що вони сьогодні не справедливо виграли, якщо виграють. Потрібно ще й ще дивитися той епізод для того, щоб зробити висновки.
90 +2 хвилина. Олексій Семененко: - Якщо зараз «гірники» заб'ють гол і рахунок буде 2:0, то вони, думаю, відсотків на 50 знімуть питання про пенальті.
«Шахтар» справді забив ще один гол. Коментатори матчу відреагували на це таким чином:
90 +3 хвилина. Олексій Семененко: - Дійсно, сьогодні «Шахтар» виявився сильнішим. Це підтверджує і рахунок матчу. Так що перемога донецької команди справедлива. А тепер уже, якщо буде повтор епізоду чи, може, ми його побачимо в деяких футбольних програмах, буде йти мова про репутацію арбітра. Нехай він тепер пояснює своїм керівникам по суддівському корпусу, чому він прийняв таке рішення. Можливо, воно було і справедливим ...
Олексій Маргієв: - Думаю, що ми намагалися максимально розібрати той епізод, тобто з позиції арбітра: чому він міг призначити пенальті. І з нашої позиції: ми бачили повтори і бачили, що не було там порушення правил, яке тягнуло б на 11-метровий удар. Особливо з урахуванням того, що навіть жорсткі фоли, які переривали дуже небезпечні атаки, не каралися жовтими картками. І дотик захисника до Василя Кобіну і падіння останнього призвело до пенальті.
Олексій Семененко: - А ось ще один повтор епізоду з пенальті.
Олексій Маргієв: - Ми ще раз побачили з цього повтору, що дійсно було невелике торкання рукою до Василя Кобіну. Але впав він дуже картинно і можливо саме на це купився Сергій Бойко. Ні в якому разі не хочемо звинувачувати арбітра в тому, що він спеціально допустив помилку. Просто ми розібрали цей епізод.
Нижче ми розміщуємо кадри, на яких зафіксовано порушення у штрафному майданчику «Кривбасу», що призвели до пенальті. Просимо переконатися Олексія Семененка та Олексія Маргієва, що одинадцятиметровий призначено абсолютно справедливо. Так само висловлюємо надію, що журналісти, незважаючи на місце їх постійної роботи, просто не розібралися в ситуації, допустили професійну помилку. І що в даному випадку мова не йде про зловмисної спробі маніпулювати думкою вболівальників та надавати некоректну тиск на суддівський корпус.

Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 591 | Додав: Roland | Теги: Кривбас, скандал, тет, Шахтар | Рейтинг: 0.0/0