Головна » 2009 » Грудень » 12 » «Шахтар» змістив Газзаєва
18:20
«Шахтар» змістив Газзаєва
шахтар, іллічівецьДонецький «Шахтар» здобув домашню вольову перемогу над маріупольським «Іллічівцем» і вийшов в лідери чемпіонату України з футболу. Втім, в останній день першого частини першості - в неділю - повернути собі перше місце може київське «Динамо», яке відіграє в Сімферополі з «Таврією».
Футболісти «Шахтаря» в середу провели перенесений матч 13-го туру із запорізьким «Металургом», перемігши з рахунком 2:0, і навесні якийсь час буде мати гандикап перед конкурентами. Керівництво «гірників» було проти скандального перенесення 13-го туру, ініційованого головним тренером збірної України Олексієм Михайличенком. УПЛ навіть відмовилася переносити тур, проте керівництво ФФУ вирішило зробити, як у відомому анекдоті про черниць в баню і піонерів в церковний хор, відмовивши лізі ... в арбітра. Так що єдине, що змогли зробити в Донецьку, це провести свою зустріч в грудні, розвантаживши весну, коли «Шахтар» гратиме у Лізі Європи.
У цьому турнірі «Шахтар» грає і зараз, проте матч останнього туру в Белграді проти «Партизана» вже не має для «гірників» жодного значення.
Тому основні сили «Шахтаря» кинуті на гонитву за київським «Динамо» в чемпіонаті. Зважаючи на травми Ілсіньо, бразильців вийшло на поле тільки четверо, а пару Луїсу Адріано в нападі склав нігерієць Джуліус Агахова (замість грав в останніх матчах Гладкого). Враховуючи, що Мірчі Луческу доводиться витримувати ліміт на легіонерів, «зайвим» виявився Резван Рац, місце якого на лівому фланзі зайняв Василь Кобін. Ще три місця для українців за традицією віддані воротареві і двом центральним захисникам, якими в цій зустрічі стали Пятов, Чижов і Ракицький.
Остання в році гра на «Донбас-Арені» пройшла в рамках акції на допомогу дітям-сиротам. Їм будуть спрямовані всі кошти, виручені з продажу квитків (втім через сніжну погоди стадіон був заповнений не більше ніж на третину: на футбол прийшли 15 тисяч глядачів), а футболісти «Шахтаря» вийшли у футболках з написом «Сирітство - ні»
Найбільш активним гравцем господарів спочатку був Вілліан, який перегравав опонентів на лівому фланзі.
На 8-й хвилині бразилець прокинули м'яч повз голкіпера Романенко, і стовпа оборони маріупольців Мантас Самусевасу, відомого за виступами за московське «Торпедо», довелося вибивати м'яч з воріт. Через 10 хвилин Вілліан промахнувся з вигідного положення, а епізодом раніше він розбив Самусевасу ніс. Але в цілому оборона «Іллічівця» витримувала тиск. По суті, перший по-справжньому гольовий момент виник на 25-й хвилині, коли Самусевас не зміг перервати навіс на Агахову, однак нігерієць несильно пробив прямо в руки Романенко. Через пару хвилин Вілліан в падінні замикав дальню штангу, але м'яч опинився у голкіпера.
У контратаках у «Іллічівця» активно виглядав раніше виступав за дубль «Шахтаря» Олександр Касьян, ось тільки енергія 20-річного форварда була витрачена не за призначенням: він навіть не дограв до перерви, отримавши два попередження - за фол проти Срни і откідку м'ячі. А розганяв атаки «Іллічівця» Адріан Пуканич. Рахунок же відкрив білоруський півзахисник Павло Кирильчик, лише втретє в сезоні з'явився у стартовому складі. Після помилки Ракицького, який скинув м'яч супернику на хід, Кирильчик перекинув м'яч через П'ятова. А в наступній атаці мало не потрапив у верхній кут Ярошенко.
Луческу після пропущеного гола замість Жадсона випустив Костянтина Кравченка, і біля воріт «Іллічівця» стало по-справжньому спекотно.
А в перерві Луческу піддав вогню, випустивши Раца і Фоміна замість непомітного Агахови і Кобіна. І румунський тренер як у воду дивився: господарі швидко забили два м'ячі, зім'явши оборону «Іллічівця» (у попередніх 25 матчах з «Шахтарем» їхні сусіди по Донецькій області змогли зробити лише дві нічиї). Спочатку Адріано залишив м'яч п'ятою на Фоміна, який точно пробив у дальній кут. Потім вже Фомін зіграв п'ятою на бразильця, але того випередив захисник. Після подачі кутового не потрапив у ворота з семи метрів Ракицький, але в наступній атаці Вілліан заробив небезпечний штрафний, який реалізував Кравченко: обидва м'ячі у господарів забили гравці, які вийшли на заміну.
В останні 35 хвилин «Шахтар» не надав гостям жодного шансу відігратися, хоч і сам трохи зменшив оберти, задовольнившись численними навісами і прострелив.
В інших матчах 17-го туру домашніх перемог добилися «Зоря» та столичний «Арсенал». Луганська команда піднялася на 12-е місце, а «Арсенал» - на дев'ятому, випередивши «Іллічівець».
Перемогу «Зорі» в матчі з «Оболонню» на засніженому полі стадіону «Авангард» принесли Тарас Лазарович та Сергій Шевчук.
Не кращим чином на цей раз в воротах киян зіграв голкіпер Денис Бойко, який блискуче провів попередній матч проти «Металіста» в Харкові. «Каноніри» теж забили «Чорноморцю» два м'ячі, їх авторами ще в першому таймі стали румунів Іонуц Мазілу та Андрій Воробей, якому залишився всього один гол до сотні в чемпіонатах України. При цьому обидва голи стали наслідком грубих помилок голкіпера одеситів Віталія Руденка.
Російський півзахисник «Арсеналу» Андрій Єщенко вийшов в основному складі і на 87-й хвилині був замінений на співвітчизника Ролана Гусєва.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 688 | Додав: Roland | Теги: Шахтар, іллічівець | Рейтинг: 0.0/0