Головна » 2010 » Липень » 4 » Шикарний подарунок Дунги
13:32
Шикарний подарунок Дунги
збірна Бразилії з футболу, збірна Голландії з футболу, чс-2010І все-таки, яка непередбачувана гра - футбол! У сьогоднішньому матчі ми побачили все найпрекрасніше, що буває в грі мільйонів. Перевага однієї команди в першому таймі, блискучі комбінації у виконанні бразильців, небезпечні моменти і швидкісна гра. І чудова кінцівка поєдинку від команди Голландії, яка скористалася геніальним подарунком від наставника все ще «пентакампеони» Дунги. Але, про все по порядку ...
Початок поєдинку не віщувало для Бразилії нічого поганого. Визначивши на гру свою звичну тактику, під яку підходив певний завчасно і вгадати усіма фахівцями складу, Дунга перекусив атакуючі дії голландців, не давши тим ні єдиного шансу в перші 45 хвилин. У складі команди Берта ван Марвейк можна виділити лише активного Дірка Кейта, який, незважаючи на насиченість гравців в задній лінії суперника, що називається, гриз землю не тільки в чужих, але й біля своїх воріт.
Голом у ворота Стекеленбург запахло ще в дебюті зустрічі і так сталося, що на 10-й хвилині гри Феліпе Мело побачив вривається у вільний простір Робіньо і віддав проникаючий пас з глибини поля. Андре Ойер, який за п'ять хвилин до стартового свистка замінив в основі травмувався на розминці Йоріс Матійсу, грубим чином помилився, не залишивши форварда «Манчестер Сіті» в положенні поза грою. Робіньо залишалося з близької відстані потрапити по воротах бідолахи Стекеленбург.
Потрібно відзначити, що в ці хвилини оборона голландців тріщала по всіх можливих позиціях, тому ван Марвейк змушений був кинути на допомогу у свою штрафну Кейта і ван Персі, які помітно відпрацьовували практично у всіх атаках бразильців. Нерви не витримували абсолютно у всіх захисників європейської збірної, за що вони не раз могли поплатитися жовтими картками або більш істотним штрафом. Однак, обслуговуючий цю гру японець Юіці Нісімура, зі своїм завданням впорався, охолодивши запал Джона Хейтінга і давши зрозуміти його партнерам, що заводитися зайвий раз у такій грі не варто.
Буквально через кілька хвилин після забитого гола Бразилія могла подвоювати свою перевагу, проте вище всяких похвал зіграв Стекеленбург, який, напевно, стане головною фігурою даного чемпіонату серед воротарів. Гарматний удар Кака з-за меж штрафного Мартен з «дев'ятки» своїх воріт перевів на кутовий. У протилежному лицьової лінії нудьгував Жуліо Сезар, «зоряний час» якого настав у другій половині гри. Але перший тайм команда Дунги завершила у властивій для себе останнім часом манері, без особливого авантюризму і при надійній грі в обороні.
З перших хвилин другої половини матчу стало незрозуміло, куди поділася та впевненість бразильців, яка парила над стадіоном «Нельсон Мандела» протягом перших 45-ти хвилин. Чи то ван Марвейк емоційно «накачав» свою команду, чи то Дунга не зміг підібрати в роздягальні відповідних слів. У будь-якому випадку, голландцям потрібно було забивати і не розраховувати на подарунки суперника. І нехай залишати свою оборону без нагляду - це самогубство, але, як виявилося, цей авантюризм себе виправдав.
Через кілька хвилин після відновлення гри, Роббен у притаманному для себе стилі, накрутив вкотре на своєму правому фланзі Мішеля Бастос, віддав ближче до центру на непомітного до цього Уеслі Снайдера, а півзахисник «Інтера» вже зіграв у своїх кращих традиціях, зробивши в штрафну суперника таку подачу, що якщо б ніхто і не зачепив м'яч, то «снаряд» сам опинився в воротах б. Незрозумілими здалися дії в моменті з пропущеним голом Феліпе Мело і Жуліо Сезара. Перший, мабуть, не почувши підказки свого голкіпера, вирішив зіграти у м'яч головою, але до ладу й сам не вибив «шкіряного» і Сезару нормально зіграти не дав - 1:1 і доводиться все починати спочатку.
Голландія, здобувши впевненість у своїх силах, на крилах помчала вперед і мала ще кілька моментів для того, щоб загострювати гру біля воріт суперника. Неозброєним поглядом було помітно, що шалено переживає в ці хвилини далеко не самий досвідчений і перевірений футболіст французького «Ліона» Бастос, який мав вже до цього в своєму «пасиві» жовту картку. На щастя, під час зіграв розум Дунги, який прибрав свого захисника від гріха подалі. Але і це не пішло на користь. Буквально тут же Голландія заробляє кутовий, Роббен робить подачу, Кейт на ближній штанзі скидає м'яч у центр штрафного, де Снайдеру залишається підставити голову під м'яч. Божевільна розв'язка!
Далі - більше! Чому Дунга не прибрав з поля Феліпе Мело - залишиться загадкою не тільки для самого фахівця. Півзахисник «Ювентуса», який просто-напросто провалив сезон у своєму клубі, довго напрошувався на червону картку і одержав її, грубо зігравши проти нещасного Роббена. Думається, за такий прийом Феліпе отримає не один матч дискваліфікації. Цей вчинок став капітуляцією збірної Бразилії. Якщо ще 20 хвилин тому здавалося, що ніщо не зможе перешкодити південноамериканцям домогтися успіху з пригніченою Голландією, то цього разу ніхто не сумнівався, що команда ван Марвейк візьме своє.
Можна згадати небезпечні подачі з кутового від Майкона і кілька гострих атак Кака, але це були лише конвульсії команди, яка відчувала свій неминучий кінець. Бразилія не показала абсолютно нічого конструктивного в атаці у другій половині гри, програвши далеко не найсильнішої обороні чемпіонату за всіма параметрами. Голландія ж у ці хвилини розтринькали зайву п'ятірку моментів, які були подані на закуску захисниками і кіпером бразильців, але і мінімальною перемогою над одним із фаворитів турніру «летючі» повинні бути задоволені. Голландія як і раніше йде по сітці турніру без втрат, здобувши в п'яти поєдинках п'ять перемог.
За матеріалами: Антон Світличний, Sport.ua
Голландія - Бразилія - 2:1
Феліпе Мело, 53, автогол, Уеслі Снейдер, 68 - Робіньо, 10
«Голландія»: Маартен Стекеленбург, Андре Ойер, Арьєн Роббен, Грегорі ван дер Віл, Джованні Ван Бронкхорст, Джонні Хейтінга, Дірк Кейт, Робін Ван Персі (Клаас-Ян Хунтелаар, 85), Марк Ван Боммель, Найджел Де Йонг, Уеслі Снейдер .
«Бразилія»: Жуліо Сезар, Даніель Алвеш, Мічел Бастос (Жілберто, 62), Жилберто Сілва, Жуан Сілвейра, Кака, Лусіо, Майкон, Луїш Фабіано (Нілмар, 77), Робіньо, Феліпе Мело.
Джонні Хейтінга, 14. Грегорі ван дер Віл, 47. Найджел Де Йонг, 64. Андре Ойер, 76. - Мічел Бастос, 37.
- Феліпе Мело, 73.
Категорія: ЧС - 2010 | Переглядів: 517 | Додав: Roland | Теги: збірна Бразилії з футболу, збірна Голландії з футболу, ЧС-2010 | Рейтинг: 0.0/0