Головна » 2010 » Січень » 12 » «Слони» залишилися з носом
09:18
«Слони» залишилися з носом
Збірна Кот-д'Івуару задовольнялася нульової нічиєї в матчі Кубка Африки з суперниками з Буркіна-Фасо, що пройшов у ангольської анклаві Кабінда. Збірна Того, яка також повинна була взяти участь у групі В, дискваліфікована.
В іншому матчі другого ігрового дня команда Малаві сенсаційно розгромила учасника фінального турніру чемпіонату світу-2010 збірну Алжиру з рахунком 3:0.
Доля розстріляної бойовиками збірної Того хвилювала весь африканський континент, але і з футбольної точки зору турнір почався приголомшливо. Хоча команда Анголи і місцеві вболівальники виявилися в числі головних потерпілих (потрібно бути не просто вболівальником, приміром, «Спартака», а просто садистом-збоченцем, щоб своєму злому ворогу з ЦСКА побажати втратити перемогу після 4:0 до 80-й хвилині) , події на футбольному полі стадіону в Луанді хоча б на якийсь час змусили замовкнути розмови про перестрілці в провінції Кабінда. Розстріл автобуса з тоголезців змусив делегацію цієї країни залишити Анголу, причому мова йшла не стільки про страх за своє життя, хоча пережити Адебайор і компанії довелося чимало.
До того ж бойовики з сепаратистського угрупування «Фронт за звільнення Кабінда» (FLEC) заявили, що стріляти по футболістам не збиралися, а метою обстрілу були військові, які їхали на чолі колони.
Глава FLEC Родрігес Мінгас навіть приніс вибачення всьому народу Того і родичам загиблих ...
Тоголезці просто вирішили витримати траур і повернутися на турнір, у зв'язку з чим звернулися до організаторів з проханням перенести на більш пізній термін стартовий матч з командою Гани. Однак на настільки швидкоплинних турнірах переноси неможливі, про що збірну Того і інформували. А так як вона на матч з Ганою не з'явилася, її просто дискваліфікували, і в групі В залишилося тільки три команди: Кот-д'Івуар, Буркіна-Фасо та Гани, що серйозно загострило боротьбу. Одна з них стане ще однією, причому Гана отримала додаткові кілька днів на підготовку.
У зв'язку з цим гра між збірними Кот-д'Івуару і Буркіна-Фасо відразу виявилася ключовою, права на помилку ніхто не має, і хто програв потрапляв б у вкрай непросту ситуацію. Матч пройшов у нещасливої Кабінда, проте ніяких ексцесів на трибунах не спостерігалося. Та й військових для охорони порядку на стадіоні і раніше під час тренувань команд було предостатньо.
Івуарійці були явними фаворитами, причому всього турніру, хоча раніше їм ніколи не вдавалося вигравати Кубок африканських націй. Збірна Буркіна-Фасо непогано проявила себе у відбірковому турнірі чемпіонату світу, який визначив і учасників африканського чемпіонату, поступившись у фінальній групі лише ... Кот-д'Івуар. Хоча єдиною зіркою європейського масштабу у складі «жеребців» можна назвати півзахисника «Гамбурга» Джонатана Пітройпа, а також головного тренера - португальця Паулу Дуарте, який до недавнього часу тренував і французька «Ле-Ман».
Лише в другому таймі у складі збірної Буркіна-Фасо з'явився захисник «Аланії» Ібрахім гнана, а от наставник івуарійців Вахід Халілходжіч явив світові всіх лідерів. Вийшли на поле і захисники Ебуе з Коло Туре, і хавбеки Зокора, Яя Туре та Бакарі Коне, і головна ударна сила - найкращі бомбардири чемпіонатів Англії і Франції Дідьє Дрогба і Жервіньо.
З-за надлишку класних форвардів залишилися в запасі Саломон Калу і Аруна Діндан.
У першому таймі територіальна перевага івуарійців було величезним, суперники воріт Бубакара Баррі (воротарська лінія - найбільш вразлива у складі «слонів») не погрожували, тоді як технарі в помаранчевих футболках плели мережива на підступах до штрафного майданчика, де скупчилися всі футболісти Буркіна-Фасо. Вже на другій хвилині арбітр мав повне право призначити пенальті за знесення Дрогба, але вирішив зберегти інтригу в матчі. Незабаром непогано пробив Коне - над поперечиною, дальній удар вдався Зокора ... Але час йшов, а особливої гостроти біля воріт виступаючого в Єгипті Дауда дяк не було. Намагався потрапити у дальній кут Ебує, але воротар буркінійцев в гру практично не вступав. Хоча і виручив перед самою перервою після удару Коне.
У перерві у буркінійцев на поле вийшов гнана, що розташувався на правому фланзі оборони, і «жеребці» заграли значно впевненіше.
Збірна Буркіна-Фасо вирівняла в цілому гру, а на 67-й хвилині Баррі навіть довелося виручати - після удару Мумуні Даган зі штрафного. Відповідь «слонів» був гольовим, але Коне не потрапив в порожній кут після передачі Жервіньо. Обидва героя епізоду незабаром поле покинули, зате вийшли Кадер Кейта і Калу, а трохи пізніше ще й Діндан. Оновлене напад івуарійців знову перевів гру до воріт Дьяков, голкіпер буркінійцев, втім, особливих подвигів не вчинив, але грав впевнено і свої ворота в недоторканності зберіг. І третій матч на турнірі приніс несподіваний результат.
У денному матчі понеділка і зовсім сталася сенсація. Лідером групи А, де напередодні фантастичний футбол показали збірні Анголи та Малі, стали малавійци, яких до фаворитів ніхто не зараховував. Причому збірна Малаві розгромила з рахунком 3:0 Алжир, не пустив на чемпіонат світу переможців двох останніх Кубків Африки єгиптян.
Весь матч у складі збірної Малаві провів нападник «КАМАЗу» Исо Каньенда, який став співавтором переможного гола. На 17-й хвилині голкіпер алжирців Фаузі Шауші грубо помилився, вибиваючи м'яч у боротьбі з Каньендой, який потрапив Руссель Мвафулірве. А за 10 хвилин до перерви відзначився Елвіс Кафотека, головою замкнувши навіс Хеллінгса Мвакасунгули. При цьому десятьма хвилинами раніше гольовий момент втратив Рафік Саіф.
Надії алжирців звалилися відразу після перерви, коли знову невдало зіграв на виході Шауші, і м'яч знову потрапив до Мвафулірве. Той, втім, влучив у штангу, зате на добиванні першим виявився Джон Банда. Малавіец при цьому отримав травму і поле через пару хвилин покинув. Хоча, як показав стартовий матч Кубка Африки, на цьому континенті і чотири м'ячі фори - ще не гарантія перемоги, малавійци три очка не втратили, не дозволивши суперникам навіть забити гол престижу.
У вівторок на турнірі стартують команди групи С. У Бенгела зустрічаються Єгипет і Нігерія, а також Мозамбік і Бенін.
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 396 | Додав: Roland | Теги: Кубок африканських націй | Рейтинг: 0.0/0