Головна » 2010 » Травень » 10 » Сльози на очах у день свята
06:08
Сльози на очах у день свята
Чорноморець Одеса, Зоря, футбол, чемпіонат україниЧорноморець Одеса, Зоря, футбол, чемпіонат україни«Чорноморець» на очах своїх шанувальників підписав собі смертний вирок. Одеські футболісти не змогли забити на гол більше «Зорі» і гарантувати собі місце у вищому дивізіоні. Про причини вильоту можна говорити дуже довго, але Прем'єр-лігу в сезоне-2010/11 Одесі вже ніхто і ніщо не поверне. Головний тренер «чорно-синіх» Андрій Баль всю провину за невиконання завдання взяв на себе. Чи продовжить він працювати з командою, поки невідомо - прес-конференція вийшла зім'ятим, і так напрошується питання поставити не вдалося ...
Тим часом, господарі багатообіцяюче почали головний для себе матч сезону. Вже на 2-й хвилині Дмитро Гришко після подачі з лівого флангу, пробиваючи по м'ячу головою, влучив у штангу, а одесит за походженням Ігор Шуховцев накрив м'яч на лінії. На 7-й хвилині намагався забити таким же чином Де Матос, правда, було це не настільки небезпечно - прямо у воротаря.
А ось судячи з подальших подій, створювалося враження, що луганської команді перемога потрібна більше, ніж одеситам (луганчани, нагадаємо, ніяких турнірних завдань вже не вирішували). На 24-й хвилині Тарас Лазарович зробив рейд від центральної лінії поля до штрафного майданчика одеситів, відпасував наліво Олексію Полянському, який пробивав напевно. М'яч пройшов поруч зі стійкою - одеситам явно пощастило в цьому епізоді. Ще через три хвилини - схожий епізод. Асистентом цього разу виступав Сергій Силюк, а Полянський потрапив в створ - виручив господарів Євген Ширяєв.
До речі, не дуже зрозуміло, точніше дуже незрозуміло, чому Андрій Баль віддав перевагу саме цьому воротареві, який навесні не зіграв жодної хвилини за основу, а не, скажімо, набагато більш досвідченому Віталію Руденко (будемо відштовхуватися від того, що Євген Пасти травмований, хоча офіційної інформації із цього приводу немає). Але, тренеру, як то кажуть видніше.
Поїхали далі. На 32-й хвилині Полянський потужно пробивав зі штрафного, призначеного прямо по центру - Ширяєв зафіксував м'яч лише з другої спроби. «Чорноморець», до більшого здивування вболівальників, до речі, не повністю заповнили трибуни стадіону «Спартак», після стартового сплеску відзначився лише двома ударами - обидва не уявляли ніякої загрози воротам «Зорі». Кому ж все-таки потрібніше перемога? Абсолютно незрозуміло, чому команда, коли «потрібна одна перемога», і не вмирає на полі - хоча б за себе, за своє ігроцкое ім'я. І вже зовсім не вкладається в голові епізод, коли одесити пропустили гол. Діло було так. Захисник Микита Каменюка, підхопивши м'яч біля правої бровки в районі центру поля, рушив по флангу, а потім також по діагоналі до штрафного, при цьому обходячи одеситів, як фішки на тренуванні. Увійшов собі в штрафну і пробив у дальній кут. 0:1.
Що робили гравці «Чорноморця», які могли стати цьому на заваді ???!!! Курили бамбук, ходили в кіно, або їли морозиво ??!!! Складно сказати. На полі начебто вони знаходилися. Що цікаво, навіть програючи, «Чорноморець» до моменту закінчення першого тайму не покинув Прем'єр-лігу - «Кривбас» поки поступався «Закарпаттю» 0:1.
Але в другому таймі криворіжці почали забивати, а футболісти «Чорноморця» продовжили «валяти Ваньку», принаймні, надактивності вони не показали. Вболівальники, ось вже кого почуття гумору не залишало (нехай він і був «чорним»), вже щосили скандували: «Перша ліга!».
І тільки тоді, коли по стадіону оголосили, що «Кривбас» виграє, одеські футболісти почали штурмувати ворота «Зорі». Благо, склалося таке відчуття, луганські футболісти запанікували - і раз по раз втрачали своїх опонентів. На 78-й хвилині гарматний удар Діденко прийняла на себе поперечина. А на 86-й хвилині після удару Левіга той же Діденко мало не заніс м'яч у ворота - 1:1.
Вирішальний навал не приніс одеситам успіху. Фінальний свисток арбітра застав футболістів на половині поля господарів. 1:1 - футболісти «Чорноморця» в ауті, луганчани раділи так, як ніби завдяки цій нічиїй, завоювали медалі чемпіонату (боронь мене Бог звинувачувати у вильоті одеситів «Зорю», або кого-небудь ще - завдання треба було вирішувати набагато раніше). Одеський клуб після десятирічної перерви знову «вилетів» в першу лігу. Нагадаємо, що повернувся він у вежу в 2002-му, а в 2006-му взяв «бронзу», виступав в єврокубках. А найяскравіші спогади цього періоду, безумовно, залишила гра команди під керівництвом Семена Альтмана, який спостерігав звітний матч з ложі почесних гостей (почесний президент клубу Леонід Клімов і спортивний директор Олег Блохін там помічені не були).
Ну що ж, в День Перемоги, 9 травня 2010 футболісти «Чорноморця» не змогли «померти» і вирвати таку необхідну перемогу. Воістину, для футбольної Одеси сьогодні свято зі сльозами на очах ...
Матеріали: Влад ЄФІМОВ
«Чорноморець» - «Зоря» - 1:1
Анатолій Діденко, 86 - Микита Каменюка, 41
«Чорноморець»: Олександр Пономарьов, Віталій Балашов (Анатолій Діденко, 52), Віктор Мельник, Володимир Федорів, Владислав Ващук, Дмитро Гришко, Євген Ширяєв, Леонардо Де Матос, Нарсісо, Павло Дитина, Руслан Бідненко
«Зоря»: Олексій Полянський, Володимир Єзерський, Сергій Силюк (Єгор Картушов, 70), Віталій Віценець (Ігор Скоба, 80), Ігор Чайковський, Ігор Шуховцев, Максим Білий, Микита Каменюка, Сергій Рудика, Сергій Шевчук, Тарас Лазарович
Віталій Віценець, 5. Максим Білий, 80. Ігор Шуховцев, 88. Єгор Картушов, 91
Глядачів: 4.400
Оцінка поля: 5
Чесна гра: 8,250 - 7,428.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 476 | Додав: Roland | Теги: Футбол, чемпіонат україни, Чорноморець Одеса, Зоря | Рейтинг: 0.0/0