Головна » 2010 » Липень » 4 » У фантастичному за напруженням поєдинку збірна Уругваю вирвала путівку в півфінал
13:33
збірна Уругваю з футболу, збірна Гани з футболу, ЧС-2010, футболНайбільша незнатних родин чвертьфінальна пара. Ні, Уругвай, звичайно, вигравав чемпіонат світу, але в якому році ... Здавалося, нас чекає нуднуватий і млявий матч. На щастя, гра вийшла дуже цікавою і напруженою. Уругвай в чвертьфіналі здолав Південну Корею з рахунком 2:1, дубль на рахунку Суареса. Гана, завдяки голу у екстратаймів, обіграла міцну збірну США. За путівку до півфіналу суперники дійсно готові були рвати один одного на частини.
У перші хвилини зустрічі Гана виглядала дуже блідо, Форлан співтовариші розривав нещасних африканців. Уругвай не боявся використовувати довгі передачі. Але не безадресні занедбаність в боротьбу, як Греція, а передачі у вільні зони, на хід форвардам. На початку першого тайму Уругвай перевершував суперників за всіма параметрами, включаючи кількість кутових, заготовок для розіграшів стандартних положень у південноамериканців виявилася купа. А як грав, як біг Форлан! Швидкість, пас, удар! Плюс цікаві подачі зі штрафних. Точніше, чи то удари, чи то подачі. Спеціально, щоб заплутати воротаря. М'яч після таких ударів може і сам у ворота залетіти, а може стати зручною передачею комусь зі своїх гравців. І адже дуже цінують Форлана партнери, шукають його на полі, намагаються м'яч віддати. Ватажок, лідер. І не можна сказати, що він грає «під» нападаючим. Він - скрізь. І скрізь примудряється загострювати ситуацію.
Перший небезпечний момент виник у середині тайму. Кавані після подачі корнера від Форлана скидав м'яч потилицею, сфера потрапила в когось із Ганцов і полетіла прямісінько у ворота. Щастя Кінгсона, що точно в нього. Трохи пізніше Суарес відмінно розвернувся в чужій штрафній, але блискуче зіграв голкіпер суперника. Втім, Уругвай теж був далеко не безошібочен, будь-який неточний пас легко міг дати Гані шанс на контратаку. І як-то набагато активніше заграли африканці після 25-ї хвилини. Який удар вдався Ворс під кінець півгодини гри! Після подачі з кутового ганець відмінно пробив головою, м'яч на сантиметри розминувся з «дев'яткою» воріт Уругваю. І тут же швидка контратака завершилася небезпечним ударом Гани Кевіна-Принца Боатенга, м'яч пройшов повз лівого нижнього від Муслери кута. Кілька хвилин потому тільки своєчасний вихід Муслери врятував уругвайців від гола. На жаль, не зміг продовжити гру капітан Уругваю Лугано. Отримавши травму в ігровому епізоді, він ще хвилин 15 протримався на морально-вольових, але знайшов у собі мужність визнати, що не готовий до повноцінного грі та на 38-й хвилині першого тайму попросив заміну.
Наприкінці першої половини зустрічі Гана стала атакувати ще більше, від стартового ігрового переваги Уругваю не залишилося і сліду. Небезпечний удар головою Саллі Мунтарі трохи розминувся зі створом воріт. Далекий постріл Гьян прилетів до прямо в руки Муслере. Боатенг після передачі Інкума з правого флангу «бісіклетой» пробив над поперечиною. До свистка на перерву залишалися лічені секунди, здавалося, що уругвайці вже вистояли, як гол все-таки був забитий. Мунтарі своєї улюбленої лівою ногою приклався метрів з 30, південноамериканський голкіпер не бачив моменту удару і зреагував з помітним запізненням, а м'яч влетів у лівий нижній від воротаря кут і затишно влаштувався в сітці. 1:0, Гана повела в рахунку, зануривши суперника в стан легкого шоку. Та й взагалі, як тільки ганці впоралися зі стартовим хвилюванням і перестали тушуватися, так відразу Уругвай посірів і збляк. Хіба що величезна кількість фолів можна записати африканцям в пасив, фолили вони втричі частіше Уругваю.
Зовсім не так закінчився для уругвайців перший тайм, як вони планували. Зате наполегливість Гани була щедро винагороджена. Тому на другу половину зустрічі ганці вийшли у відмінному настрої, а всі думки уругвайців були про відіграш. Початок тайму пройшло в дуже жорсткій, місцями по-справжньому жорстокій боротьбі. Команда у блакитних футболках все ніяк не могла придумати щось цікаве біля чужих воріт, контраст з першим таймом вийшов разючим. Гана само спокійно чекала свого шансу в контратаках, одну з яких, перспективний вихід 5 в 4, вона не реалізувала на самому початку другого акту футбольної драми.
Уругвай все-таки забив. Забив відносно швидко і красиво. Підопічні Оскара Табареса отримали право на штрафний удар прямо біля лівого кута штрафного майданчика. Як ви думаєте, хто підійшов до м'яча? Ну звичайно, Форлан! Його удар був гарний, але якщо б Кінгсон не зробив крок у бік в момент дотику ноги форварда з м'ячем, то шанси відбити м'яч були би незрівнянно вищим. А так - 1:1, починай спочатку віхоть. До речі, схоже, що в обох голах винен «улюблений всіма воротарями» м'яч «Джабулані». Звичайно, епізоди потребують фахового детального розгляду, але враження склалося саме таке.
Пропущений гол явно не входив у плани африканської збірної, але ганці не розгубилися і відразу ж ледь не відновили статус-кво - Муслера витягнув удар Гьян в ближній кут. Гумор у тому, що Гьян в момент прийому м'яча знаходився в явному офсайді. А забий він? Черговий суддівський скандал? Уругвай остаточно ожив, і почалися чудові «гойдалки», які тримали в напрузі весь залишок матчу. Суарес не влучив по порожніх воротах після чудової подачі Форлана з лівого флангу. Боатенг міг розраховувати на пенальті, але тільки не на думку португальського судді. Кінгсон витягнув удар Суареса в ближній верхній кут, а відразу після врятував ще разок після підступного пострілу Форлана зі штрафного. Уругвайці взагалі частенько зависали в офсайді, особливо цим грішив Суарес. Кінцівка другого тайму була за Південною Америкою, але удар головою Суареса не став проблемою для Кінгсона, а Дієго Перес замість пасу на відкритого партнера пальнув вище переладіни. Хвилині до 85-ї стало ясно, що екстратаймів не уникнути, суперники відверто не хотіли розкриватися. Так і дотерпіли до свистка про закінчення другої половини зустрічі.
На початку першого екстратаймів африканці показали свою перевагу у фізичній підготовці, обложивши ворота Уругваю і подавши купу кутових. Ніякої вигоди з усієї цієї активності Гана не винесли, удари ж видали були неточні. Уругвайці явно втомилися, з'явилося безліч шлюбу в найпростіших передачах, стали частіше помилятися захисники. Ближче до кінця першого екстратаймів Уругвай відсунув гру від своїх воріт і навіть потурбував Кінгсона неприємним рикошетом.
Другий тайм додаткового часу почався точно так само, як і перший. Удар Гьян головою прийшовся над поперечиною, Аппіа не зміг обробити м'яч в чужій штрафній після довгої передачі, Боатенг ледь-ледь не замкнув головою навіс непоганий. Африканці перевершують інших у фізичній силі, кінцівка цього захоплюючого поєдинку - явне тому підтвердження. Коли і глядачі, і тренери, і гравці, і суддя, і Блаттер чекали фінального свистка укупі з законною серією пенальті, відбулося щось. Йшла 120-а хвилина, Гана розіграла свій останній у матчі вільний, як раптом у штрафному майданчику Уругваю зчинилася справжня метушня. Три рази били в упор гравців Гани - три рази м'яч наполегливо не хотів залітати у ворота. Пролунала трель судді, і рука португальця пірнула в кишеню за карткою. Червона! Суаресу! Повтор розставив все по місцях - що стояв на лінії воріт Суарес примудрився двома руками отпіхнуть що летів в створ м'яч. «Марадона навпаки», не менше! Щоправда, не вистав нападаючий перед собою руки, м'яч все одно потрапив би йому в обличчя, ворота в будь-якому випадку не постраждали б ... Як би там не було, Гана отримала ідеальний шанс для виходу в півфінал - пенальті на останній хвилині другого екстратаймів. До м'яча підійшов Асамоа Гьян, серця африканських уболівальників завмерли. Розбіг, удар ... і чашу стадіону наповнив дзвін перекладини, для одних кришталево-чистий, а для інших звучний чи не похоронним дзвоном. Гьян, Гьян ... На жаль, не судилося тобі було едіночасно стати героєм нації, але попереду чекала серія післяматчевих пенальті.
Першими бити пішли уругвайці. Форлан відправив м'яч у правий від себе кут на рівні поясу. Від Гани знову виступив Гьян, на цей раз форвард чітко послав м'яч у верхній леви від воротаря кут. Вікторина спокійно відправив сферу під поперечину, Аппіа послідував його прикладу. Скотті відправив свій м'яч низом практично по центру, будь трохи щасливішими Кінгсон, для нього не склало б труднощів відбити цей нехитрий удар. Джон Менса несильно низом вдарив у лівий від Муслери кут, воротар «Лаціо» врятував свою команду. Слідом Перейра не впорався з нервами і розстріляв стадіонних горобців, але Муслера знову продемонстрував дива воротарської мистецтва, спіймав м'яч в улюбленому нижньому лівому кутку після удару Адійя. Останнім бити пішов 33-річний Абреу і «паненочкой» приніс Уругваю путівку в півфінал!
Чесно кажучи, важко щось аналізувати після таких поєдинків - надто свіжі враження, занадто багато емоцій. Хіба що кілька думок коротенько. По-перше, цей матч по кількості ударів став одним з найбільш видовищних на мундіалі, команди на двох били по воротах близько сорока разів. По-друге, гра виглядала нітрохи не гірше, ніж розрекламоване протистояння Голландії та Бразилії. По-третє, за напруженням і ігровим перипетій зустріч можна сміливо ставити в один ряд з великими матчами минулого. Де це бачено - не забити вирішальний пенальті на 120-й хвилині! Спасибі, Гана, спасибі, Уругвай. Ви подарували нам справжній футбольне видовище, те, чого так часто не вистачало цьому чемпіонату світу. Африканців, звичайно, шкода, але вони не були слабкіші. Їм просто трохи менше пощастило. А Уругвай ми чекаємо в півфіналі, щось мені підказує, що Голландії доведеться дуже нелегко.
За матеріалами: Михайло ШАПОВАЛОВ, Sport.ua
Уругвай - Гана - 1:1 (по пенальті 4:2)
Йоганнесбург. Стадіон «Соккер Сіті»
Уругвай: Муслера, Фернандес (Лодейро, 46), Лугано (Скотті, 38), Перес, М. Перейра, Вікторина, Фусіле, Аревало, Кавані (Абреу, 76), Форлан, Суарес
Гана: Кінгсон, Джон Менса, Пентсіл, ворсу, Асамоа, Мунтарі (Адійя, 88), Інкум (Аппіа, 74), Сарпі, Гьян, К-П. Боатенг, Аннан
Арбітр: Олегаріу Бенкеренса (Португалія)
Форлан (55) - Мунтарі (45)
На 120-й хвилині Гьян не реалізував пенальті (перекладина)
Фусіле (20). Аревало (48). Перес (59) - Пентсіл (54), Сарпі (77), Менса (93)
Суарес (120, фол останньої надії)
Удари (в ствір): 15 (8) - 17 (5)
Кутові: 13 - 8
Офсайди: 4 - 1
Категорія: ЧС - 2010 | Переглядів: 554 | Додав: Roland | Теги: Футбол, ЧС-2010, збірна Уругваю з футболу, збірна Гани з футболу | Рейтинг: 0.0/0