Головна » 2010 » Березень » 29 » Вербна неділя - певна перемога лідера
05:48
Вербна неділя - певна перемога лідера
Шахтар Донецьк, Арсенал Київ, футболДонецький «Шахтар», який виграв вісім останніх матчів національного чемпіонату і не втратив жодного очка в домашніх іграх поточного першості, проти не програє сім турів поспіль київського «Арсеналу». Це було одне з найбільш інтригуючих протистоянь чергового ігрового дня в нашій Прем'єр-лізі, хоча команди і не є сусідами по турнірній таблиці.
Перед цією грою Мірча Луческу відверто зізнався, що відбув дискваліфікацію в три матчі бразильський нападаючий Луіс Адріано своєю поведінкою створює певні проблеми і псує мікроклімат у колективі. Проте форвард опинився разом з Фоміним в стартовому складі - румунський фахівець надав йому шанс довести своє обурення справами.
Поєдинок розпочався з небезпечного удару Мікалюнаса, і П'ятов з великими труднощами перевів м'яч на кутовий. Ніхто не говорить, що «Арсенал» приголомшив «Шахтар» стартовим натиском, але свій неабиякий настрій «каноніри» продемонстрували, а «гірники» на перших хвилинах виглядали незібраному. Опальний Луїс Адріано на 4-й хвилині цілком міг вискочити сам на сам або поділитися м'ячем з Фоміним, а в підсумку занапастив момент через егоїзм. Момент не завершився навіть ударом, але привів лідера до тями.
Втім, час ішов, а завоювати територію і почати облогу воріт супротивника господарям ніяк не вдавалося, і винні в цьому зайняли активну позицію гості. В окремих атакуючих діях «Арсеналу» брало участь до дев'яти осіб - хіба це не показник сміливості у грі з непереможним на своїй «Донбас Арені» клубом?
Однак «Шахтар» свій шанс відшукав у швидкій контратаці на 14-й хвилині. На цей раз Луїс Адріано після вдалої обробки м'яча не поскупився, Фомін пішов від опікуна і пробив з лінії штрафний, а після того як Рева відбив м'яч прямо перед собою, шулікою на нього кинувся Жадсон. Київська оборона на всі ці події просто не встигла відреагувати.
Минуло ще 13 хвилин, і «гірники» подвоїли свою перевагу. Імпульсом гольовий атаки стала гостра передача Срна на Фернандіньо, той від лицьової перекинув м'яч через воротаря, повернувши його в центр штрафного, де захисники забули про Вілліана. Рева встиг схопитися на ноги, але його відчайдушний стрибок від другого пропущеного гола «Арсенал» не врятував. У проміжку між забитими м'ячами футбол був досить прісним.
В'ячеслав Грозний дуже нервував, замінив Данилова на Романчука, але від сміливості і впевненості стартових хвилин за рахунку 2:0 не залишилося і сліду. Футболісти «Арсеналу» були змушені витрачати енергію на біг без м'яча, та й комбінувати без знаряддя праці як-то зовсім смішно. Кілька разів посміхнутися змусив і людина з прапорцем, який фіксував офсайди у гравців «Шахтаря» з приводу і без оного - краще підстрахуватися, ніж потім кусати лікті і виправдовуватися.
На другий тайм Мірча Луческу випустив націленого в першу чергу на руйнування Хюбшмана, ніж показав настрій на раціональний футбол і стримування супротивника. Побоювання румунського фахівця виявилися марними - «каноніри» вперед стрімголов не понесли. «Чорно-оранжеві» продовжували грати першим номером і тримали Реву в гарному тонусі.
На 53-й хвилині у київських воріт спалахнув справжнісінький «пожежу». По ходу затяжної атаки Луїс Адріано пробив у штангу, а Кучер ніяково відправив м'яч поверх перекладини. Тут же чергова чудова можливість відзначитися після позиційного промаху обороняються була у бразильця, але в завершальній стали атаки не вистачило техніки. «Канонірам» тільки й залишалося, що відбиватися, а В'ячеслав Грозний навіть при негативному рахунку на табло став підсилювати ... оборону.
У середині тайму гра стала простий до неподобства. Одні не особливо й хотіли грати на своєму максимумі (додаткове очко за велику перемогу, як у волейболі, не дають), інші - просто не могли додати, щоб забити хоча б один м'яч і відродити інтригу.
За дюжину хвилин до фінального свистка сталося несподіване: після високої передачі який вийшов на заміну Захаревича донецька оборона не встежила за Шацьких, а ветеран не пробачив - чарівного удару головою, який став 99 голом узбека в нашому чемпіонаті. «Арсенал» неждано-негадано отримав шанс на порятунок гри, «ожив» наставник гостей, але добитися почесної нічиєї так не вдалося. Навіть мізерного гольового шансу не було.
А ось «Шахтар» на другий компенсованій хвилині врятував гру будь-яких приводів почухати мовами. Гості помилилися в середині поля, Вілліан віддав на кістці, той наче на велосипеді об'їхав воротаря і пробив з меж штрафного по порожніх воротах - 3:1. Переконлива перемога лідера, яку забезпечили бразильці, на вербу.
Сергій СЕМЕНОВ з Донецька
«Шахтар» - «Арсенал» - 3:1
«Шахтар»: Пятов, Кучер, Ракицький, Вілліан, Срна (Ілсіньо, 75), Жадсон (Коста, 64), Дуляй, Адріано, Рац, Фернандіньо (Хюбшман, 46), Фомін
«Арсенал»: Рева, Грицай, Данилов (Романчук, 32), Шоаве, Богданов, Єщенко, Хомин (Захаревич, 55), Шершун (Євсєєв, 57), Мазілу, Шацьких, Міколюнас
Жадсон (14), Вілліан (27), Коста (92) - Шацьких (78)
Чесна гра: 8,500 - 8,000.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 599 | Додав: Roland | Теги: Футбол, шахтар донецьк, Арсенал Київ | Рейтинг: 0.0/0