Головна » 2009 » Грудень » 20 » Вовчі потуги
01:21
Вовчі потуги
вольцбург, герта«Вольфсбург», потенційний суперник «Рубіна» по 1 / 8 фіналу Ліги Європи, зіграв внічию з «Айнтрахт», Павло Погребняк допоміг «Штутгарту» обіграти «Хоффенхайм», а «Баварія» без Анатолія Тимощука розгромила «Герту».
У суботу відбулися основні матчі 17-го, останнього в 2009-му році туру чемпіонату Німеччини. До двох вже звично цікавлять російських любителів футболу команд бундесліги - «Штутгарту», де грає Павло Погребняк, і «Баварії», в якій виступають Анатолій Тимощук та Івіца Оліч, додалася третя - «Вольфсбург», ймовірний суперник «Рубіна» по 1 / 8 фіналу Ліги Європи. Чемпіон Росії зіграє з «вовками» в тому випадку, якщо казанці пройдуть в 1 / 16 фіналу «Хапоель» з Тель-Авіва, а німці виявляться сильнішими іспанського «Вільярреалу». У Лізі чемпіонів «Вольфсбург», нагадаємо, посів третє місце в групі B, де його обійшов «Манчестер Юнайтед» і московський ЦСКА, а «Рубін» став третім у квартеті F, пропустивши в плей-офф «Барселони» та «Інтер».
До звітного ігрового дня в Німеччині «вовки» займали в турнірній таблиці лише дев'яте місце. У 16-му турі «Вольфсбург» вдома з рахунком 1:3 програв дортмундської «Боруссії», а в суботу зустрічався у Франкфурті-на-Майні з місцевим «Айнтрахт», сусідом по турнірній таблиці. До складу «вовків» повернулися раніше травмовані Крістіан Гентнер і Карім Зіані, відразу вийшли в старті.
Загальний настрій в стані діючих чемпіонів Німеччини було наступним: перемога над «Айнтрахт» стане першим кроком на шляху до успішної другій половині першості, вже у новому, 2010-му році.
І суперник до подібного кроку дійсно мав у своєму розпорядженні: «Айнтрахт» не міг обіграти «Вольфсбург» в останніх дев'яти матчах. Їх останній очний матч у Франкфурті-на-Майні закінчився перемогою гостей з рахунком 2:0. До того ж до звітного поєдинку «вовки» не програвали на виїзді протягом п'яти ігор - в їх активі були дві перемоги і три нічиї. Однак статистика припускає, а гра має в своєму розпорядженні. Рахунок під кінець півгодини гри відкрили господарі - відзначився самий результативний захисник бундесліги (4 голи) Майк Франц. Примітно, що разом зі своєю попередньою командою «Карлсруе» Франц, коли сам перебував на полі, виграв у «Вольфсбурга» два попередні матчі.
Втім, «Айнтрахт» недовго вів у рахунку.
Вже через десять хвилин рівновагу відновив Едіна Джеко, недавно визнаний кращим спортсменом Боснії і Герцеговини 2009-го року.
У другому таймі гольова ситуація повторилася з точністю до навпаки: під кінець півгодини гри в другій половині Жосуе вивів «Вольфсбург» вперед, а через десять хвилин Александер Майер рахунок зрівняв - 2:2. У час, що залишився до фінального свистка, командам відзначитися не вдалося, і матч закінчився внічию. Таким чином, «Вольфсбург» в шостий раз не програв на виїзді, а «Айнтрахт» не зміг обіграти «вовків» в десятий раз поспіль.
Ослаблений дискваліфікацією Йенса Леманна, а також травмами Томаса Хітцльшпергер і Здравко Кузманович, «Штутгарт», що знаходиться на дні турнірної таблиці, в не найбільш сприятливих погодних умовах - поле під снігом, мороз мінус десять, вітер - приймав «Хоффенхайм», який йшов сьомим. В Італії, до речі, за схожих умов суботні матчі вважали за краще перенести.
Павло Погребняк, якому до такої погоди не звикати, вийшов у стартовому складі і з перших хвилин зустрічі виглядав доволі активним.
Однак з огляду на метеоумов в'язка гра, ясна річ, почалася в невисокому темпі - вже дуже важким був засніжений газон. Перший гольовий момент виник лише по закінченні перших 15 хвилин - Погребняк пройшов за місцем лівого півзахисника, віддав на Тімо Гебхардта, який прострілив на Самі Хедіру, але той не потрапив в порожній кут воріт. До середини тайму стало очевидно, що перевагою володіють «шваби», гості ж більше сподівалися на контратаки, якими іноді огризались досить небезпечно.
На екваторі перші 45 хвилин Погребняк отримав м'яч на лінії штрафного, увірвався в зону на цей раз за місцем правого інсайда і прострілив в центр, але Крістіану Треш не вдалося потрапити по м'ячу в декількох метрах від воріт. Під кінець півгодини гри активний росіянин створив для партнера ще один непоганий момент: він зробив передачу в штрафну під удар Хедіре, якому ніхто не заважав, проте Самі пробив несильно і прямо в руки Даніелю Хаас.
У наступній атаці Погребняк вирішив взяти гру на себе, а не віддати пас: прорвавшись до штрафної по лівому флангу, Павло пробив низом у кут, але Хаас знову виявився на місці.
І все-таки «шваби» дотиснули суперника в першому таймі. Андреас Ібертсбергер зіграв рукою у власному штрафному, за що у ворота «Хоффенхайма» був призначений одинадцятиметровий. Пенальті реалізував Чипріан Маріка - 1:0. Але перед самою перервою гості зрівняли рахунок, і також зі стандартного положення. Красивий гол записав на свій рахунок бразилець Реджиналд Майкосуел.
На самому початку другої половини зустрічі Погребняк міг вивести свою команду вперед, проте не використав вихід сам на сам з воротарем, не потрапивши в створ воріт.
Господарі продовжували атакувати, і все-таки забили другий м'яч за 20 хвилин до фінального свистка. Хедіра прострілив на Погребняка, Павло обіграв Шимуніча і виклав м'яч на лівий кут штрафного майданчика, де Какау розібрався з Хаасом. А за сім хвилин до закінчення основного часу крапку в цьому матчі поставив вже сам Хедіра - 3:1.
Анатолій Тимощук на поле в домашньому матчі «Баварії» проти «Герти» так і не з'явився. Та українець і не було потрібно. Зусиллями Даніеля ван Бюйтен, Маріо Гомеса, Арьєна Роббена, Томаса Мюллера і Івіци Оліча мюнхенці забили п'ять м'ячів, пропустивши лише два у виконанні Адріана Рамоса і Раффаеле - 5:2.
Німецькі ЗМІ можуть продовжують гадати: чи потрібен «Баварії» Луї ван Галь і чи потрібен Луї ван Галю Тимощук.
Складніше довелося «Байєру», який у себе в Леверкузені обіграв менхенгладбахською «Боруссію» 3:2, і «Бохум», з тим самим рахунком здолав «Ганновер-96». Дортмундська "Боруссія" в день свого сторіччя в рідних стінах виявилася сильнішою за «Фрайбурга» з рахунком 1:0.
Категорія: Новини світового футболу | Переглядів: 497 | Додав: Roland | Теги: Герта, вольцбург | Рейтинг: 0.0/0