Головна » 2012 » Серпень » 16 » Збірна молодіє, шкода, не забиває
09:34
Збірна молодіє, шкода, не забиває
футбол, збірна Чехії з футболу, збірна України з футболуНовий відбірковий цикл - нові завдання. Логічно було починати і з оновлення складу, тим більше, що двоє ветеранів відразу після Євро прийняли рішення покинути збірну. Один з них, Андрій Воронін, у Львові попрощався з українською збірною. Попрощався трохи незвично, не зіграв перший тайм і не вийшов на заміну в самому кінці, а просто символічно розвів м'яч у центрі, як роблять іноді ветерани та почесні гості. Незвично, але логічно. По-перше, навряд чи у Вороніна, тільки недавно змінив клуб, хороша готовність, а по-друге, як мовиться, йдучи - іди. Який сенс витрачати час товариського матчу, награючи людини, яка своє вже відіграв?
Взагалі, стартовий склад вийшов досить молодим. У якості «дядьки» залишився один Тимощук, а замість Гусєва, Назаренко, Шевченко з'явилися Бутко, Гармаш, Зозуля - самому старшому, Зозулі, немає 22 років. Трохи несподівано було не зустріти в «старті» Ярмоленко і побачити в ньому Селезньова, але щодо сказаного Євгеном після Євро Олег Блохін показав себе демократом.
У чехів був дуже знайомий з Євро-2012 склад. Тільки Лафата в атаці, а так все ті ж Піларж, Коларж і т.д. У порівнянні з чвертьфіналом тільки дві зміни. Гарна, міцна команда, яка, втім, своєму попаданню у вісімку на Євро зобов'язана, перш за все, жеребкуванні. Але ніхто ж не забув, як майже рік тому ті ж самі чехи розгромили нашу збірну з рахунком 4:0. Це був один з найбільш сумних моментів всього підготовчого циклу і, напевно, нижче, ніж тоді, рівень очікувань вболівальників не падав. У зв'язку з цим цікаво було порівняти, як змінилася збірна Україна на тлі, в принципі, тих же самих чехів.
Звичайно, враження значно більш позитивні. Команда володіла перевагою, створювала гольові моменти, серйозно перевершила суперника, як у цьому, так і просто в ударах по воротах. 0:0 не виглядає відповідним рахунком для такої гри. Негатив, мабуть, тільки в тому, що забити так і не вдалося, а значить і помститися чеської збірної за розгром.
У першому таймі на поле створювала гостроту одна команда, що приємно, збірна Україна. Моменти були перспективними, наприклад, коли кілька гравців на швидкості наближалися до чужої штрафної, але не перебував останній або передостанній пас, або коли Девіч виводив Селезньова один на один, але вчасно вискочив Чех. Були й майже реалізованими, тобто, до стадії удару, але не гола. Селіну здорово закинули м'яч в штрафну, але далі лівий захисник не влучив у дальній кут, а для того, щоб м'яч підправив хтось із набегавших партнерів, він летів дуже сильно. Два кращі моменту упустив Марко Девіч. Спочатку після прострілу Коноплянки та пропуску Селезньова він з перешкодою захисника пробив вище з центру штрафного майданчика. В самому кінці тайму Марко прийняв м'яч у штрафному після далекої передачі, але пробив вище воріт.
Цілком небезпечними можна назвати ряд ситуацій, коли по воротах чехів бив Коноплянка. Деякі позиції для цього гравця були цілком гольовими, але м'яч летів або повз ворота, або не в ту їх частину, в якій м'яч міг би не наздогнати Петер Чех.
Другий тайм ми почали вже з Ярмоленко, а також досвідченими бійцями Гусєвим і Ротанем. Зозуля на поле залишився і відразу ж мав можливість забити гол. Зустрівся з м'ячем в центрі штрафної, пробив і не потрапив. Ярмоленко не тільки асистував в цьому епізоді Роману, але і трохи пізніше відзначився непоганим ударом зі своєї позиції на правому фланзі. Теж не потрапив.
Від замін ігрова картина не змінилася, як і раніше, господарі були активніше і цікавіше в атаці. А от заміна у чехів, вихід Пекхарта замість Лафати, на грі позначилася. Якщо в першому таймі моментів не було, то в другому Пекхарт кілька разів загрожував нашим воротам, і головою бив непогано, і з-за штрафної одного разу намагався потрапити в праву дев'ятку. З'явився, загалом, наконечник атак.
У нас міг відзначитися Ракицький ударом зі штрафного - виручив Чех. Ще хороший момент був після прострілу Ярмоленко і торкання м'яча п'ятою Безуса. Але Гусєву і Зозулі переправити м'яч у ворота не вдалося. Це найбільш явні епізоди, але цілком могли привести до голів появи в штрафний з м'ячем у ногах Гармаша, Гусєва і Безуса вже в самому кінці гри. Але перші двоє не знайшли, кому віддати пас, а Безус начебто знайшов, але це рішення зрозуміли і чехи.
Захопившись атаками, наші футболісти могли і пропустити в кінці. Хачеріді не дав чехам забити після небезпечного перехоплення, а Сівок після кутового не потрапив головою в створ з близької відстані. Так що, все могло закінчитися й гірше.
З іншого боку, пошуки результату в товариських матчах впевнено крокують у минуле, коли нічого крім спарингів у збірної України не було. Зараз у наших футболістів почнуться офіційні ігри, в яких результат і потрібен. Для товариського матчу сьогодні була виконана досить насичена програма, відіграла та обойма гравців, з якою Олег Блохін і почне відбірковий цикл ЧС-2014. Відіграла з непоганим настроєм і якістю гри. Можна з оптимізмом дивитися в майбутнє.

УКРАЇНА - Чехія - 0:0

УКРАЇНА: Андрій Пятов, Богдан Бутко, Євген Селін, Євгеній Хачеріді, Ярослав Ракицький, Євген Коноплянка, (Олег Гусєв, '46), Анатолій Тимощук, (Руслан Ротань, '46), Марко Девіч, (Тарас Степаненко, '71), Євген Селезньов, (Андрій Ярмоленко, '46), Денис Гармаш, (Роман Безус, '72), Роман Зозуля
Чехія: Петро Чех, Давид Лімберскі, Володимир Даріда, (Марек Сухі, '87), Міхал Кадлець, Томаш Сівок, Теодор Гебреселассіє, (Франтішек Райторал, '78), Петро Йірачек, (Йозеф Хушбауер, '84), Даніель Коларж, (Мілан ПЕТРЖЕЛУ, '46), Томаш Хюбшман, Вацлав Піларж, (Ян Резек, '65), Давид Лафата, (Томаш Пекгарт, '57)
Євген Хачеріді, 42. Роман Зозуля, 52. - Петро Йірачек, 62. Давид Лімберскі, 68. Томаш Пекгарт, 90.
Арбітр: Данило Гружіч (Сербія)
Удари (в створ): 14 (3) - 6 (2)
Кутові: 3 - 1
Офсайди: 1 - 2
Категорія: Збірна України | Переглядів: 1128 | Додав: Roland | Теги: Футбол, збірна України з футболу, збірна Чехії з футболу | Рейтинг: 0.0/0