Головна » 2010 » Квітень » 16 » Знову третій
09:17
Знову третій
Металіст, Іллічівець, футбол, премєр лігаПісля вчорашньої перемоги над запорожцями «Дніпро» зрівнявся з «Металістом» за очками і тимчасово усунув харків'ян з їх звичного третього місця, тому що мав трохи краще співвідношення м'ячів. «Дніпро» міг там і залишитися, але для цього сьогодні «Іллічівець» повинен був зробити в Харкові маленький подвиг, тобто, перемогти. Маріупольці і не заперечували б, ось тільки й «Металісту», який загубив в останніх турах сім очок, продовжувати їх розбазарювати було просто непристойно. Харків'янам потрібна була в цей вечір не просто перемога, а переконлива перемога. Тільки так вони могли реабілітувати себе в очах уболівальників. А крім того повернути позитив у загальний настрій команди.
Можна сказати, що і те і інше харків'янам зробити вдалося, хоча і не без зусиль. Є чимало питань з організації гри «Металіста», особливо в оборонних діях. Просто дивно, що команда, яка ще недавно видавала тривалі сухі серії і славилася надійністю свого захисту, зараз пропускає майже в кожному матчі. У дванадцяти останніх іграх лише в матчі із запорізьким «Металургом» харків'янам вдалося зберегти свої ворота в недоторканості. А взагалі в цих іграх харків'яни пропустили 17 м'ячів. Для порівняння, в перших тринадцяти матчах - всього 5. Звичайно, все це добре бачить і розуміє Мирон Маркевич. Але чи встигне він що-небудь зробити для зміцнення оборони в останніх п'яти іграх? Цілком можливо. Адже мова йде не про відсутність майстерності та досвіду у футболістів, а скоріше, це проблема з області психології.
Сьогоднішній матч чимось нагадував попередню домашню гру харків'ян з «Таврією». У тому матчі «Металіст» створив безліч гольових моментів, ось тільки з реалізацією були проблеми. Сьогодні небезпечних моментів біля воріт гостей було ще більше. Чого варті лише дві штанги і одна поперечина воріт «Іллічівця»!
Так само, як у матчі з «Таврією», «Металіст» швидко відкрив рахунок. Це зробив на 13-й хвилині Олійник після проходу по лівому флангу і чудової передачі Девіча. Але вже через 6 хвилин гості зрівняли рахунок. Після подачі кутового м'яч, хитро закручений Пуканич на ближню штангу, не зміг утримати Горяїнов.
Може бути, для харків'ян і добре було, що суперник зрівняв рахунок не в самому кінці матчу, а в середині першого тайму. Був час прийти в себе і перебудувати гру. Повернути собі перевагу в рахунку «Металіст» міг вже через дві хвилини. Олійник, вийшовши один на один з Остапенко, ощадливо послав м'яч повз голкіпера, але гостей виручила штанга. Щоправда, м'яч відскочив точно в ноги Лисенка, але харківський форвард якимось незрозумілим чином примудрився не влучити в порожні ворота. За 5 хвилин до перерви господарям знову не пощастило. Папа, отримавши пас від Едмара, пробив точно, але на шляху м'яча стала поперечина. Ще в першому таймі можна відзначити декілька пострілів по воротах у виконанні активного Девіча, але в рамці впевнено діяв Остапенко. Мав шанс відзначитися і кращий бомбардир «Металіста». Але, пробиваючи зі своїх улюблених точок, Коельо кожен раз посилав м'яч над поперечиною.
Другий тайм господарі почали ще активніше. Їхня перевага, можна сказати, було переважною. Гості, притулившись до свого штрафного, оборонялися всією командою. Хороші моменти упустили Валяєв, Девіч, Едмар і Фініньо. М'яч уперто не хотів йти у ворота. Гості тільки відбивалися, не думаючи про контратаках. Та ось на 57-й хвилині події могли прийняти драматичний для господарів поля характер. Стрімка атака гостей, і Касян вийшов один на один з Горяїновим. Двічі довелося голкіперу «Металіста» вступати в гру, рятуючи свої ворота. Не вдалося б йому це зробити, і хто знає, як склалися б подальші події на полі
Після цієї струсу господарі кинулися на штурм воріт гостей з подвоєною енергією. Міг відзначитися Валяєв, але м'яч після його удару з 25 метрів пролетів поряд зі штангою. І тут же послідувала ще одна атака гостей. Знову на вістрі Касьян. Він намагався перекинути м'яч через який вийшов йому назустріч Горяїнова, але неточно.
Знову харків'яни кинулись на штурм. Девіч з 12 метрів б'є точно під поперечину, але Остапенко у відчайдушному кидку перевів м'яч на кутовий. Нарешті, на 72 хвилині харків'яни були винагороджені за свою наполегливість. Девіч, обігравши на лівому фланзі захисника, пробив у дальній кут, але м'яч потрапив у штангу. На підборі першим опинився Обрадовіч, він відпасував далі Коельо, і той із забійної позиції поцілив у ворота. 2:1.
Добре увійшов в гру Рикун, який замінив у другому таймі Лисенко. На 76-й хвилині він зробив відмінну передачу на Коельо, але м'яч після удару бразильця з 20 метрів взяв Остапенко. Потім міг відзначитися Едмар. Після подачі кутового у виконанні Коельо, він на ближній штанзі підправляв м'яч у ворота, але зробив це неточно. На 83 хвилині гості провели свою останню небезпечну контратаку. Габедава, зігравши в стінку з партнером, небезпечно пробив з лінії штрафної в лівий нижній кут, але Горяїнов зумів парирувати м'яч на кутовий.
У час, що залишився на полі домінувала одна команда - «Металіст». Рикун вивів на ударну позицію Валяєва, але знову чудово діяв у воротах Остапенко. На 85-й хвилині за гру рукою у штрафному Савіна арбітр призначив пенальті у ворота гостей. Девіч з точки пробив майстерно, не залишивши шансів голкіперу. 3:1. Ще двічі після цього господарі могли збільшити рахунок. Але Коельо, отримавши м'яч від Девіча, пробив поруч зі штангою, а вже в компенсований час сам Девіч, отримавши фірмову передачу від Рикуна, не зумів переграти голкіпера.
Ігор Крикунов
«Металіст» - «Іллічівець» - 3:1
«Металіст»: Горяінов, Фініньо, Бордіян, Лисенко (Рикун, 46), Олійник, Путівцев (Обрадович, 33), Гуйє, Валяєв, Едмар, Жажа, Девіч
«Іллічівець»: Остапенко, Пуканич (Кашевський, 82), Яценко, Савін, Мельник (Козоріз, 85), Лукшас (Габедава, 77), Пауляускас, Кривошеєнко, Чучман, Микицей, Касян
 Олійник (12), Жажа (72), Девіч (87, з пенальті) - Горяїнов (19, автогол)
Чесна гра: 7,500 - 8,000.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 376 | Додав: Roland | Теги: Футбол, іллічівець, Металіст, Премєр ЛігА | Рейтинг: 0.0/0