Головна » 2010 » Квітень » 26 » Зрівнялися по голах, обійшли за набраними очками
06:24
Зрівнялися по голах, обійшли за набраними очками
Дуглас Коста, Чорноморець, Луіс Адріано, Жадсон, Шахтар, футболПісля львівського конфузу (сенсації, випадковості, провалу, безглуздя - назвіть, як кому завгодно) свого основного конкурента, у футболістів донецького «Шахтаря» з'явилася можливість відірватися від київського «Динамо» на 3 очки за три тури до закінчення національного чемпіонату. Для цього слід було обіграти одеський «Чорноморець», перед яким постала неприємна перспектива до останнього туру перебувати на нервах і в підвішеному стані.
До того ж «моряки» - останні, хто обігравав «гірників» у рамках чемпіонату країни на донецькій території. Було це досить давно, але таке не забувається, тим паче, що у складі господарів залишилося достатньо гравців того скликання, а кожен ось такі прикрі дрібниці пам'ятає.
З перших хвилин господарі повели планомірні атаки на ворота суперника, який оборонявся щільно і не дозволяв донецьким бразильцям набрати швидкість. Задум Андрія Баля була проста, адже в нинішній ситуації турнірній одеситам не до красот і вишукувань. На 5-й хвилині Шандрук не впорався з опікою Гладкого і не знайшов нічого кращого, як завалити форварда на газон (цікаво, що ця парочка була нерозлучною і далі). Пенальті ударом по центру воріт (голкіпер став гадати напрямок удару) реалізував Жадсон.
Ось так звалився перший план гостей на цей матч, хоча на 10-й хвилині вони провели непогану атаку, і у еквадорця Нарсісо була можливість засмутити П'ятова та вболівальників. Ось тільки воротар виявився на мить швидше єдиного нападника «Чорноморця». Команди і далі грали з періодом в п'ять хвилин, адже на 15-й хвилині вже Коста вискочив на побачення з кіпером, але дистанції для нанесення удару бразильцеві не вистачило. Дві хвилини потому Гладкий після подачі кутового пробив головою в штангу, що миттєво підняло на ноги незадоволеного наставника одеситів. З такою обороною дірявий можна було і до антирекорду догратися.
Громити піддатливого суперника в першому таймі «шахтарі» не стали, до екватора першої половини гра заспокоїлася, хіба що гості стали частіше порушувати правила. «Шахтар» атакував знехотя, перевальцем, було занадто багато проміжних передач, які тільки уповільнювали гру. «Чорноморець» ж намагався бігти вперед за будь-якої можливості, причому атакуючий йшов сміливо проти трьох, а то і п'ятьох суперників. Шансів пройти такий оборонний вал було небагато, але і на стару буває проруха. Втім, до антракту команда в білій формі не запрацювала жодного кутового і завдала тільки один удар у бік воріт П'ятова. От щодо цих статистичними показниками і потрібно судити про гру «Чорноморця».
Не можна сказати, що «Шахтар» грав надзвичайно, але перший тайм виграв без всяких питань, хоча арбітр і не зарахував два голи в самій кінцівці. У першому епізоді Фернандіньо забивав з офсайду, а в другому «крамола» була в діях віддавав гольовий пас Гладкого, який при прийомі м'яча підіграв собі рукою. Думаю, питань з цих моментів до Сергія Лисенчука бути не повинно.
Другий тайм почався з заміни в складі гостей і падіння Фернандіньо в чужій штрафній, але суддя не купився, а бразилець на призначення пенальті і не особливо наполягав. А ось наступний призначений стандарт привів до другого голу у ворота одеситів. Коста зважився на прямий удар зі штрафного, і м'яч завершив своєї політ по дузі у дальньому кутку, що стало повною несподіванкою для воротаря. Цікаво, що рахунок змінився знову на 5-й хвилині тайму.
«Шахтар» ще кілька хвилин проявляв активність, Фернандіньо навіть забити міг «ножицями», але внутрішній голос підказував, що на цьому можна було ставити жирну крапку. «Чорно-оранжеві» по праву сильного грали по ситуації і без витівок кровожерного хижака, а «моряки» виявилися не здатні на подвиги.
Мірча Луческу вирішив додати грі агресивності за рахунок подвійної заміни - шанс себе проявити отримали Тейшейра та Луїс Адріано. Дві хвилини потому після даної рокіровки рахунок став 3:0. Все було просто та ідеально одночасно: Фернандіньо прострілив з правого флангу, а Луіс Адріано класно пробив сходу п'ятою.
За чверть години до фінального свистка донеччан вперед погнала вже публіка (на трибунах зібралося майже 30 000 чоловік), і господарі на 78-й хвилині ледь не забили ... у свої ворота. Пятов поклався на Срну, той відпасував назад голову, але так сильно, що воротарю довелося за що летять точно в ціль м'ячем стрибати з усіх сил. Це був єдиний гострий епізод у донецьких воріт за весь матч.
Дивно прозвучить, але донецький «Шахтар» здобув першу велику перемогу в новому році. Але головне, що зрівнявся з київським «Динамо» за кількістю забитих голів і вийшов на чисте перше місце. Це констатація фактів, а висновків ніяких робити не будемо - зовсім нерівні суперники сьогодні зустрічалися на «Донбас Арені».
За матерілами: Сергій СЕМЕНОВ
Шахтар - Чорноморець - 3:0
Шахтар: П'ятов, Ракицький, Іщенко, Хюбшман, Срна, Кобін, Фернандіньо (Гай, 69), Жадсон, Ілсіньо (Тешейра, 64), Коста, Гладкий (Луіс Адріано, 64).
Чорноморець: Пасти, Федорів, Шандрук, Ващук, Гришко, Бондаренко, Колісниченко, Сауседо (Діденко, 91), Дитина, Левіга (Балашов, 46), Нарсісо (Мельник, 73).
Голи: Жадсон (6, з пенальті), Коста (50), Луїс Адріано (66).
Чесна гра: 8,500 - 7,750.
Категорія: Новини українського футболу | Переглядів: 395 | Додав: Roland | Теги: Луіс Адріано, Дуглас Коста, Футбол, Жадсон, Шахтар, Чорноморець | Рейтинг: 0.0/0