Головна » Статті » Цей день в історії » Березень

Цей день в історії - 25 березня
1876​​ року провела свій перший матч футбольна збірна Уельсу, одна з найстаріших у світі

Збірна Уельсу з футболу — національна команда, якою керує Футбольна асоціація Уельсу. Футбольна асоціація країни — одна з найстаріших у світі (створена у 1875). Член ФІФА з 1946.
Футбольна збірна Уельсу веде лік виступів з 1876 року, коли була створена Футбольна асоціація цієї країни. У березні 1876 року валлійці зіграли свій перший матч в рамках чемпіонату серед збірних британських островів.
До 2008 року збірна Уельсу зайняла 53-у строчку в рейтингу ФІФА, а головним тренером команди був екс-форвард англійського «Ліверпуля» Джон Тошак. Тошак, відомий по роботі в іспанських клубах, у тому числі і мадридському «Реалі», знаходиться на цій посаді з 2004 року.
Лідером команди довгі роки був гравець «манчестер Юнайтед» Райан Гиггз, проте в 2008 році він завершив виступи за збірну.
Валлійці проводять свої домашні матчі на стадіоні «Міленіум» в місті Кардіфф. До зведення цього п'ятизіркового стадіону команда в основному грала на домашніх стадіонах футбольних клубів «Кардіфф Ситі» і «Суонсі Ситі».
Збірна Уельсу довгі роки змагалася тільки з британськими командами, а перший міжнародний матч провела тільки в 1933 році проти збірної Франції. Уельс постійно брав участь у відбіркових іграх до чемпіонатів Європи і світу, але, оскільки до Чемпіонату світу 1958 року всі британські команди утворювали свою відбіркову групу, жодного разу за цей час у фінальну частину не пробивався.
До Чемпіонату світу в Швеції було вирішено відмовитися від цього правила, і від Британії на турнір поїхали відразу чотири команди, у тому числі і Уельс. Для валлійців це виступ поки залишається єдиним на чемпіонатах світу. На Чемпіонаті світу 1958 року збірна Уельсу дійшла до чвертьфіналу. У групі, де їх суперниками були Мексика, Угорщина і Швеція, всі матчі закінчилися внічию. Набравши із збірною Угорщини однакову кількість очок, збірна Уельсу виграла у неї додатковий матч з рахунком 2:1. У чвертьфіналі команда, у складі якої грали легенди британського футболу Джон Чарльз, Айвор Олчерч, Кліфф Джонс і Джек Келсі, лише з мінімальним рахунком програла майбутнім чемпіонам бразильцям. Єдиний м'яч в тій зустрічі забив геніальний Пеле, для якого це був перший гол на світовій першості.
У 1976 році збірна Уельсу вийшла у фінальний турнір чемпіонату Європи, де в чвертьфіналі по сумі двох матчів поступилася команді Югославії.
У 2003‑м року валлійці з чотирма перемогами, однією нічиєю і трьома поразками зайняли друге місце в 9‑й групі і вишли в стикові матчі на збірну Росії, якій також поступилися по сумі двох матчів.