Головна » Статті » Цей день в історії » Лютий

27 лютого
1900 року створено футбольний клуб «Баварія» (Мюнхен)

Футбольний клуб «Баварія Мюнхен» (нім. FC Bayern München, вимовляється baɪ.ɐn mʏnçən) - професійний німецький футбольний клуб із Мюнхена. Заснований в 1900 році, виступає в Бундеслізі [2]. Він є самим титулованим професійним футбольним клубом в німецькому футболі, вигравши 22 титулу чемпіона і 15 Кубків Німеччини.
Перший футбольний клуб у місті був заснований в 1860 році, це існуючий і зараз «Мюнхен-1860». «Баварія» з'явилася рівно на 40 років пізніше - 27 лютого 1900 року, коли берлінець Франц Йон і десять його друзів, які відмовилися від членства в Мюнхенському спортивному союзі MTV-79, оголосили про створення футбольного клубу «Байерн» («Баварія»), в честь німецької землі, центром якої і є місто Мюнхен. Проте в пост-радянських виданнях за клубом закріпилося російськомовна назва «Баварія».
Свій перший матч нова команда, якою керував англієць Тейлор, провела 4 квітня 1900 з тим же MTV-79 і виграла 7:1. У ту пору членами клубу були в основному студенти.
Проте після першого міжнародного матчу «Баварії», програного в Празі ДФК - 0:8, керівництво клубу прийняло рішення різко збільшити суму внесків - з 3 до 40 марок. Клубного бюджету це допомогло і дозволило у 1903 році запросити першого легіонера - голландця Віллема Хесселінк, який паралельно займався і тренерською роботою. Це рішення не сподобалося багатьом мюнхенським уболівальникам. «Мюнхен 1860» залишався самим популярним клубом міста.
Перший успіх прийшов до команди лише в сезоне-1925/26. «Баварія» була першою у турнірі Південної регіональної ліги, але, почавши боротьбу за звання чемпіона Німеччини, поступилася лейпцігської «Фортуні». Через два роки команда, в якій блищав центрфорвард Йозеф Петтінгер, 14 разів притягувався до збірної Німеччини, знову стала першою на півдні, але в півфіналі загальнонаціонального першості програла майбутньому чемпіонові «Гамбургу» - 2:8.
Тріумф прийшов у 1932 році, коли у фіналі чемпіонату Німеччини з рахунком 2:0 був обіграний «Айнтрахт» з Франкфурта-на-Майні. Провідним гравцем тієї команди був центральний півзахисник Людвіг Гольдбруннер, помітними фігурами в німецькому футболі вважалися захисник Харрінгер (його в ті роки відносили до числа кращих європейських гравців оборони), а також гравці Хоффманн, Бергмайер, «Оссі» Рор і Крумм. Але після приходу націонал-соціалістів «Баварія» перестала перемагати, а президентові «Баварії» Ландауер і тренеру Ріхарду Домбі - угорському єврею - довелося покинути країну через полювання гестапо за ним. На перші ролі висувалася команда, підтримувана особисто Адольфом Гітлером - «Шальке-04».
Через 25 років футболісти «Баварії» у фіналі Кубка ФРН обіграли з рахунком 1:0 дюссельдорфский «Фортуну». Це був їхній перший післявоєнний успіх, але він виявився випадковим, так як на міжнародній арені клуб легко поступився в Мюнхені з рахунком 3:0 київському «Динамо».
У Бундеслігу, створену в 1963 році, команда потрапила не відразу. У 1963 році президентом клубу був обраний Вільгельм Нойдеккер, який запросив на посаду головного тренера югослава Златко Чайковського, роком раніше привів до чемпіонського титулу «Кельн». Команда почала збиратися. За неї вже грали Зепп Майєр і Франц Беккенбауер, а в 1964 році з «Нордлінг» прийшов Герд Мюллер.
У 1965 році «Баварія» нарешті змогла потрапити в елітний німецький чемпіонат за рахунок перемоги в Південній регіональній лізі і тріумфу в перехідному турнірі. У першому для себе чемпіонаті Бундесліги баварці зайняли третє місце і завоювали Кубок країни, що надало їм право грати в Кубку Кубків. Цей дебют виявився переможним - 31 травня 1967 року в сусідньому Нюрнберзі при підтримки 70-тисячного стадіону «Баварія» переграла шотландську команду «Глазго Рейнджерс». Єдиний гол за дві хвилини до кінця додаткового часу забив 21-річний Франц Рот - легенда Баварії 60-их років. Але захистити титул мюнхенцям не вдалося, а Чайковського все ж звільнили, запросивши на його місце його співвітчизника Бранко Зебеча.
У 1969 році «Баварія» була першою і в чемпіонаті бундесліги, і в Кубку країни. Причому практично весь перший коло команда провела в одному складі: Майер, Купфершмідт, Беккенбауер, Шварценбек, Пумм, Олк, Старек, Рот, Олхаузер, Мюллер, Бреннінгер. У Кубку чемпіонів справи, однак, не склалися, і після перших же матчів з «Сент-Етьєн» команда змушена була зійти з дистанції. Новим наставником «Баварії» став Удо Латтек, якому вдалося створити команду, яка незабаром прогриміла на всю Європу. У перший же рік роботи в Мюнхені він запрошує до «Баварії» Пауля Брайтнера і Улі Хенесса, які, поряд з игравшими тут не один рік Беккенбауером, Мюллером, Майєром і Шварценбеком, створюють ядро команди, яка буде визнана однією з кращих на той час.
1974 стає для «Баварії» і її гравців тріумфальним. У фіналі Кубка чемпіонів вона зустрічається з мадридським «Атлетіко». Основний час закінчується внічию - 0:0, в додані півгодини іспанці забивають гол. Вболівальники «Атлетіко» вже передчували перемогу, коли за 7 секунд до фінального свистка Георг Шварценбек дальнім ударом несподівано зрівняв рахунок і врятував «Баварію». Оскільки за діяв тоді регламентом, у фінальних матчах пенальті не пробивали, на наступний день матч був переграний, і «Баварія» розгромила деморалізованих іспанців - 4:0.
У тому ж році гравці «Баварії» склали кістяк збірної ФРН, що завоювала на рідній землі титул чемпіона світу. Два голи баварців Мюллера і Брайтнера принесли німцям перемогу у фіналі над голландцями. Виграні були всі можливі титули, і багато футболістів, переситився перемогами, втратили стимули для копіткої щоденної роботи. Брайтнера і Мюллер відмовилися грати за збірну (більше того, Брайтнера покинув «Баварію» і перейшов до «Реалу», розраховуючи на більш високу зарплату). У результаті це легковажне ставлення гравців до гри призвело до провалу в Бундеслізі - всього лише 10-е місце. Але про єврокубки ніхто не забував, і «Баварія» зуміла налаштуватися належним чином, перегравши у фіналі «Лідс» - 2:0. Тоді з клубом вже працював новий тренер - «могутній мишеня» Деттмар Крамер. Під його керівництвом команда жодного разу не ставала першою в Німеччині, але двічі піднімалася на європейський п'єдестал пошани: Кубок чемпіонів дістався мюнхенцям і в наступному році, коли єдиний гол півзахисника Франца Рота (героя фіналу Кубка кубків-67) приніс «Баварії» перемогу над « Сент-Етьєн ». Але четвертий поспіль Кубок чемпіонів виграти не вдалося - шлях баварцям перепинило київське «Динамо». Золота ера «Баварії» завершилася.
1980-ті були періодом не польовий метушні, з багатьма замінами в персоналі та фінансові проблеми. Але на полі, Баварія виступала на рівні суперклубу. Найбільш успішно команда виступала під початком головного тренера Удо Латтека (1983-1987 р.) У 1982, 1984 і 1986 команда стала володарем Кубка Німеччини з футболу. У 1980/81, 1984/85, 1985/86, 1986/87, 1988/89, 1989/90 Баварія виграла Чемпіонат Німеччини з футболу. На Європейському фронті команда не могла добитися успіхів рівня Баварії протягом багатьох років, але в 1981-82 і 1986-87 доходила до фіналу Ліги чемпіонів.
У начале1990-х Баварію лихоманило, і великих перемог вона не досягла. Але в 1994 в команду прийшов Франц Беккенбауер і в цьому ж році виграла Чемпіонат Німеччини з футболу. У 1994 році Франц Беккенбауер був призначений президентом клубу, але його наступники на посаді головного тренера команди Джованні Трапаттоні і Отто Рехагель не виправдали очікувань і в 1996 році Бекенбауер повернувся як тренер, і привів команду до перемоги в 1996 році в Кубку УЄФА. У 1998 до Баварії прийшов Оттмар Хітцфельд і майже відразу команда досягла успіхів як у внутрішньому так і на європейському фронтах. У сезоні 1998/99 Баварія виграла Чемпіонат Німеччини з футболу і дійшла до фіналу ліги чемпіонів де програла у драматичному матчі Манчестер Юнайтед з рахунком 2:1.
У 2001 році Баварія виграла Лігу Чемпіонів. Мюнхенці вийшли у фінал другого разу за 3 роки. Під керівництвом Фелікса Магата Баварія 2 рази ставала чемпіоном у 2005, 2006 роках і два рази володарем Кубка Німеччини з футболу в 2005, 2006 р.
Пізніше головним тренером був призначений Оттмар Хітцфельд. У сезоні 2006 \ 2007 клуб посів четверте місце. Також клуб провалився в Європі. Футбол «Баварії» називали допотопним і застійним. У сезоні 2007/08 баварці узяли Кубок ліги, останній в історії. У фіналі гол Мирослава Клозе приніс перемогу над Шальке 04. Три стартових туру в чемпіонаті були виграні із загальним рахунком 10:0. Перша поразка - від «Штутгарта» 1:3 - довелося на 13-й тур, друге, і воно ж останнє, від «Енергі» - на 24-й. За три тури до фінішу баварці в 21-й раз оформили чемпіонство. Легко, витончено. За явною перевагою. У Кубку Німеччини невеликі проблеми виникли на старті. «Ваккер» з Бургхаузена чинив відчайдушний опір. В основний час довелося відіграватися, у серії пенальті - бити до промаху. «Баварія» не дала сенсації відбутися і вийшла в наступне коло. Важко довелося і в чвертьфіналі з сусідами з «1860 Мюнхен». Справа ледь не дійшла до пенальті, але Франк Рібері точним ударом на 120-й хвилині врятував «червоних» від цієї нервування. «Вольфсбург» у півфіналі впав під ударами Рібері та Клозе. І, нарешті, фінал, який явно вдався. Берлін. «Баварія» - «Боруссія» Дортмунд. 90-а хвилина. «Баварія» попереду завдяки голу Луки Тоні. І тут - гол Младена Петрича. У додатковій 30-хвилинці Тоні забив другий м'яч, давши старт святу. У першу чергу це було свято для Хітцфельда і Кана, які прощалися з мюнхенським клубом. У Європі баварцям дуже хотілося виграти Кубок УЄФА за неніменіем можливості боротися за перемогу в Лізі чемпіонів. Белененсеш в 1 / 32 фіналу брикався тільки в Мюнхені - 1:0, в Лісабоні він покірливо ліг під ніж - 0:2. У групі «червоні» посіли перше місце. Дві перемоги - над «Црвена Зіркою» в гостях 3:2 і «Арісом» вдома 6:0 і дві нічиї - з Болтоном 2:2 і з «Брагою» 1:1 на виїзді. Першим суперником у плей-офф став «Абердін». Нічия 2:2 у Шотландії і винос тіла суперника в Мюнхені - 5:1. «Андерлехту» у Брюсселі набили п'ять м'ячів, так що вдома не напружувалися - 1:2. Проблеми начло в чвертьфіналі з мадридським «Хетафе», який, повсей логікою речей, «Баварія» повинна була громити, як «Андерлехт» або «Абердін». На 26-й хвилині Тоні використав навіс Бастіана Швайнштайгера, і на цьому все. Більше м'ячі у ворота гостей залітати не хотіли. Зате на останній хвилині матчу Космін Контра вкрав у баварців домашню перемогу - 1:1. Ще тугіше довелося мюнхенцям у повторній зустрічі. Ледве-ледве вони відскочили в основний час, дарма що з 6-ї хвилини грали в більшості. Гол Косміна Контри залишався єдиним майже до кінця зустрічі - до 89-ї хвилини, поки Франк Рібері не перевів з'ясування відносин в овертайм. І ледь началаь додаткова 30-хвилинка, як Каскеро пробив по воротах Кана. Рикошет від штанги і гол. Через дві хвилини Брауліо використав вихід один на один - ось і 3:1. Але потім Тоні забив два м'ячі і врятував матч. «Баварія» вийшла в півфінал на Зеніт. На Алльянц Арені Баварія задовольнялася лише нічиєю - 1:1. Франк Рібері з другої спроби забив більш ніж спірний пенальті на 18-й хвилині. Але розвинути успіх не вийшло. А після перерви гості осміліли і зрівняли рахунок не без допомоги Лусіо. У кінцівці зустрічі Зеніт міг вирвати перемогу, але його гравці тричі не забили у ворота Рензінга з найвигідніших позицій. А в самому кінці зустрічі вже Лукас Подольські пробачив гостей. Свою відносну невдачу баварці могли пояснити відсутністю Тоні. Але в Пітері «Баварія» була буквально розтерзана спіймав кураж Зенітом. На четвертій хвилині Павло Погребняк зі штрафного засадив перший м'яч у ворота Кана. Незадовго до перерви Алехандро Домінгес видав пас Зирянову, і Костянтин не залишив шансів воротареві баварців. Розпочався другий тайм. Незабаром Віктор Файзулін точно пробив головою після навісу Олександра Анюкова, а потім Погребняк зробив дубль після пасу Домінгеса. У підсумку - 4:0. З Кубком УЄФА не вийшло, а догляд Хітцфельда і Кана був затьмарений.
Сезон 2008-2009 не став тріумфальним для Баварії через поганий старту під керівництвом Юргена Клінсмана. Почалося все з двох нічиїх на старті чемпіонату: з «Гамбургом» будинку і дортмундської Боруссією в гостях. І лише в третьому турі «Баварія» стала схожа на себе - з рахунком 4:1 була розгромлена «Герта». За цим послідували 3:0 в Кельні. Першу важку ляпас «Баварії» Клінсманна відважив Вердер - 5:2 на Алльянц Арені. Рензінг, при якому баварці до цього жодного разу не програвали в офіційних матчах, отримав п'ять штук і навіки попрощався з репутацією щасливого голкіпера. Далі мюнхенці повернулися ні з чим з Ганновера, а домашня нічия з «Бохумом» лише підтвердила, що з чемпіонами творитися щось не те. Потім начебто початок налагоджуватися. Команда стала набирати очки, вибралася на друге місце слідом за «Вольфсбургом», який був обіграний в особистій зустрічі 4:2. Але залишалося відчуття якоїсь несерйозності, непевности, несолідність. Взимку послідував новий спад - три програшу, відкинули «Баварію» на п'яте місце. Мрії про чемпіонство були поховані у Вольфсбурзі, де майбутній чемпіон обробив під горіх чемпіона ще діючого - 5:1. А тут ще невдачі в Кубок Німеччини і в Лізі чемпіонів. Крісло під Клінсманном затряслася. І після поразки від «Шальке» колишнього тренера збірної Німеччини зняли з посади як втратив довіру. Рензінг втратив довіру ще раніше. У ворота став досвідчений Ханс-Йорг Бутт, що прийшов до Мюнхена посидіти на лавочці перед пенсією. Виконуючим обов'язки тренера був призначений найдосвідченіший Юпп Хайнкес, що приводив «Баварію» до чемпіонства у 1989 і 1990 роках. Маститий наставник зумів виправити ситуацію. За нього «Баварія» виграла чотири зустрічі при одній нічиїй. Що нонечно ж можна вважати певним успіхом після хитань команди Клінсманна. Але одночасно і невдачею. «Баварія» в такому складі, навіть з Рензінга у воротах, зобов'язана була ставати чемпіоном. І Кубок Німеччини вона повинна була зберегти у себе. Але в чвертьфіналі на її шляху зустрівся Байєр, в результаті - 2:4 на Байарене. У Лізі чемпіонів до пори до часу все складалося успішно. На груповому етапі команда Клінсманна нагадувала справжню «Баварію» - чотири перемоги, дві нічиї, різниця м'ячів 12-4 і перше місце. Команда обіграла «Фіорентину», «Ліон» і «Стяуа». У 1 / 8 фіналу «Баварія» розгромила «Спортінг» - 7:1 у Мюнхені та 5:0 у Лісабоні. Рекорд стадій плей-офф. А далі «Барселона», 4:0 на користь іспанського клубу після першого тайму в першій зустрічі і 1:1 в матчі-відповіді зустрічі. Юпп Хайнкес після закінчення сезону пішов у «Байєр». В Мюнхен прийшов Луїс ван Гаал. До «Баварії» він тренеровал «АЗ Алкмаар». З ним тренер виграв чемпіонат.
Почав Ван Гаал не дуже добре. Дві нічиї, поразка в матчі з «Майнцем». Але потім все налагодилося. Два розгрому поспіль - жертвами мюнхенського клубу стали чемпіон «Вольфсбург» і Боруссія Дортмунд. Хоча потім програли в Гамбурзі, було видно, що у команди з'явилася гра. У тому чемпіонаті «Баварія» показала відмінний результат - безпрограшна серія з 19 матчів. У Кубку Німеччини «Баварія» без проблем дійшла до півфіналу. У цьому раунді клуб зустрічався з «Шальке». Єдиний гол в овертаймі забив Арьєн Роббен. У Лізі чемпіонів «Баварія» почала погано. Перед останнім матчем у Турині «Баварія» мала в активі 2 перемоги 3:0 і 1:0 над «Маккабі», 2 поразки 1:2 і 0:2 в матчах з Бордо і нульову нічию з Ювентусом. В останньому матчі потрібно билообязательно вигравати. Мюнхенці розгромили «Юве» з рахунком 5:1. В 1 \ 8 «Баварія» зустрічалася з «Фіорентиною». Першу зустріч «Баварія» виграла з рахунком 2:1. Матч відбувся у Флоренції. На 26-й хвилині Хуан Мануель Варгас відправляє м'яч у ворота Бутта. У другому таймі Альберто Джилардіно забиває другий м'яч. Але тут один задруги сиплються 3 м'ячі - два у ворота Фіорентини і 1 у ворота «Баварії». Підсумковий рахунок 2:3 на користь «Фіорентини», але за сумою двох зустрічей далі проходить «Баварія».
Вперше з перемоги у Лізі Чемпіонів Баварія вийшла до півфіналу в квітні 2010 р. (вже під керівництвом Луї ван Гала) після матчу на Олд Траффорд де мюнхенці поступилися 3 - 2, маючи, проте, після 2-1 в домашній грі перевага забитих голів на виїзді. У півфіналі Баварія пройшла Ліон, вигравши вдома з рахунком 1-0 і в гостях розгромивши французький клуб з рахунком 3-0. У сезоні 2010/11 перед «Баварією» стояло завдання виграти всі турніри, в яких вона бере участь. І команда практично виконала це завдання. Суперкубок Німеччини «Баварія» виграла у матчі з «Шальке-04» з рахунком 2:0. 8 травня 2010 вигравши на виїзді у «Герти», «Баварія» стала чемпіоном Німеччини відірвавшись від «Шальке-04» на 5 очок. 15 травня 2010, розгромивши у фіналі Вердер з рахунком 4-0, Баварія в 15 разів завоювала Кубок Німеччини з футболу. Але 22 травня 2010 року, у фіналі Ліги чемпіонів «Баварія» програла Міланському «Інтеру» з рахунком 2:0.
У чемпіонаті лідирує дортмундська "Боруссія". Вона пішла в пристойний відрив і наздогнати її буде непросто. У домашньому Кубку баварці дісталися до чвертьфіналу. У Лізі чемпіонів «Баварія» вийшла в плей-офф, де повториться фінал торішньої Ліги Чемпіонів.
До 1925 року Баварія грала на одному з найстаріших футбольних споруд Німеччини, так звана перша трибуна міста. З 1925 Баварія розділила муніципальний стадіон з 1860 Мюнхен. Стадіон у народі називався як Sechzger («Шостий»). Він був майже повністю зруйнований під час Другої Світової Війни, на реконструкцію було витрачено чимало зусиль, але все ж стадіон був введений в призначений термін і вміщував 44 тис. чоловік.
До Літнім Олімпійським іграм 1972 року в Мюнхені побудували Олімпійський Стадіон. У тому ж році Баварія переїхала на Олімпійський Стадіон. Трибуни стадіону і частина території олімпійського парку покриті гігантськими висячими перекриттями-оболонками архітектора Фрая Отто. Стадіон до цих пір вражає архітектурної легкістю. Спочатку місткість стадіону досягала 79 тис. осіб. У наступні роки стадіон пережив кілька модифікацій. Зараз стадіон має здатність вміщати в себе 69000 вболівальників для національних змагань, і 59 000 глядачів для міжнародних змагань, різних Європейських Кубків. В кінці дев'яностих стадіон застарів в плані інфраструктури та зручності для глядачів.
У 2002 році спільно з 1860 Мюнхен був побудований новий досконалий стадіон Алліанц Арена, на якій всі свої матчі проводить Баварія. Арена підсвічується різними кольорами залежно від кольорів клубу, який на ній грає. Арена підсвічена червоним, коли на ній виступає Баварія; синім - коли грає 1860 Мюнхен; білим - коли грає збірна Німеччини

1904 року створено футбольний клуб «Бенфіка» (Лісабон)

Бенфіка (порт. Sport Lisboa e Benfica) - португальський футбольний клуб з міста Лісабон.
«Спортивне товариство Лісабона Бенфіка», або просто «Бенфіка», що базуються в Лісабоні і представляє місто в самих різних видах спорту, в тому числі у футболі.
Клуб був заснований в 1904 групою з двадцяти чотирьох осіб. Спочатку він називався «Спортивне товариство Лісабона», проте в 1908 об'єднався з «Спортивним товариством Бенфіка». Новий клуб став поєднувати емблеми та кольору кожного з двох спортивних товариств.
У 1920 по «Бенфіці» було завдано серйозного удару, коли деякі гравці залишили клуб і утворили «Белененсіш». У 1933 році клуб стає одним із засновників португальської приклади поряд зі «Спортінгом» та «Порту». Як і два її головних історичних противника, «Бенфіка» ніколи не покидала вищий дивізіон. Перший титул приходить до клубу в 1935-му.
40-і роки в Португалії ознаменувалися запеклим протистоянням «Бенфіки» і «Спортинга» практично в кожному чемпіонаті.
Золота ера клубу припадає на 60-і роки. У той час за команду виступають знамениті португальські футболісти мозамбіцького походження Колун і володар «Золотого М'яча» 1965 бомбардир Ейсебіо. У 1961 році «Бенфіка» перериває домінування мадридського «Реала» в Європі, перемагаючи в Кубку чемпіонів, де у фіналі була обіграна «Барселона» 3:2. У 1962 році у фіналі Кубка чемпіонів виявляється переможений вже мадридський «Реал» 5:3 (наважуються виявився дубль Ейсебіо). Потім «Бенфіка» тричі доходить до фіналу Кубка чемпіонів, де послідовно поступається «Мілану» (1963), «Інтеру» (1965) і «Манчестер Юнайтед» (1968). Також в 60-е клуб виграє 8 чемпіонських титулів і 3 Кубки Португаліі.В 1962 Бела Гуттманн після двох перемог поспіль у Кубку європейських чемпіонів покинув пост тренера клубу і на побажання виграти ще не один єврокубок відповів: «Більше не буде». З тих пір клуб 5 разів грав у фіналі Кубка чемпіонів і 1 раз - у фіналі Кубка УЄФА, але незмінно терпів невдачі.
У 70-і «Бенфіка» продовжує домінувати на внутрішній арені (6 чемпіонських титулів і 2 кубки), проте європейські успіхи йдуть.
Нове відродження відбувається на початку 80-х під керівництвом шведа Ерікссона. Клуб виграє два національних першості (1983 і 1984), Кубок Португалії і доходить до фіналу Кубка УЄФА, де поступається бельгійському «Андерлехту». Потім клуб виграє титул у 1987 і 1989, і доходить до фіналів кубка чемпіонів у 1988 і 1990. На початку 1990-х клуб, незважаючи на тяжке становище, гідно конкурує з «Порту».
З середини 90-х до початку 2000-х було самий темний час в історії клубу. У той час клуб довго не міг нічого виграти і лише накопичував борги. Наприклад, у 2001 році «Бенфіка» фінішувала другими в чемпіонаті країни і вперше не потрапила в єврокубки.
У 2004 році клуб під керівництвом Хосе Антоніо Камачо виграв кубок країни, вирішальний гол на 103 хвилині забив капітан «орлів» Сімау Саброза. Але в цьому ж році помер на футбольному полі нападаючий Міклош Фехер.
У 2005 році «Бенфіка» вперше за 11 років виграє чемпіонат під керівництвом Джованні Трапаттоні.
У 2009 році клуб виграє Кубок ліги, перегравши у фіналі Спортінг у серії пенальті.
У сезоні 2009/2010 команда вперше за п'ять років стає чемпіоном Португалії під керівництвом Жорже Жезуш, в тому ж році вони виграють Кубок ліги.
Досягнення
    * Латинський кубок: 1950
    * Кубок європейських чемпіонів: 1961, 1962
    * Чемпіон Португалії, 32 рази: 1936, 1937, 1938, 1942, 1943, 1945, 1950, 1955, 1957, 1960, 1961, 1963, 1964, 1965, 1967, 1968, 1969, 1971, 1972, 1973, 1975, 1976 , 1977, 1981, 1983, 1984, 1987, 1989, 1991, 1994, 2005, 2010
    * Чемпіон Ліги (1934-1938, неофіційний): 1936, 1937, 1938
    Володар Кубка Португалії, 24 рази: 1940, 1943, 1944, 1949, 1951, 1952, 1953, 1955, 1957, 1959, 1962, 1964, 1969, 1970, 1972, 1980, 1981, 1983, 1985, 1986, 1987, 1993, 1996, 2004
    * Володар Суперкубка Португалії: 1981, 1985, 1989, 2005
    Володар Кубка ліги Португалії: 2009, 2010
Категорія: Лютий | Додав: Roland (26.02.2011)
Переглядів: 527 | Теги: Історія, 27 февраля, Хронограф, Футбол, 27 лютого, Події, дати, история футбола, история, дни рождения | Рейтинг: 0.0/0