Головна » 2012 » Грудень » 13 » 10 найбільших матчів в історії Ліги чемпіонів
11:23
10 найбільших матчів в історії Ліги чемпіонів
ексклюзив, Мілан, Манчестер Юнайтед, Ліверпуль, Динамо Київ, БаваріяВід феноменальної гри київського «Динамо» і «Баварії» до кембека «Ліверпуля» у фіналі
Британське видання Вleacherreport.com, що займається складанням різних рейтингів, по закінченню першої частини єврокубків представило широкій громадськості рейтинг найбільш запам'яталися матчів Ліги чемпіонів за всю історію її існування.
Нагадаємо, що цього року виповнилося рівно 20 років з моменту зміни формату найпрестижнішого європейського турніру. На місце існував до 1992 року Кубка чемпіонів, в якому брали участь лише чемпіони своїх країн і переможець минулого розіграшу, прийшла Ліга чемпіонів, в якій могли брати участь і клуби, що зайняли в своїх чемпіонатах другі місця.
З того моменту пройшло багато часу, але деякі матчі назавжди залишаться в нашій пам'яті. Почнемо наш рейтинг з 10-ї позиції.

10. «Манчестер Юнайтед» - «Реал» Мадрид - 4:3, чвертьфінал 2002/03

Незважаючи на поразку в Мадриді (1:3) і невдале розвиток сценарію поєдинку на «Олд Траффорд» (коли МЮ програвав по ходу матчу 2:3), поява на полі Девіда Бекхема допомогло «червоним дияволам» вирвати перемогу на останніх хвилинах зустрічі з рахунком 4:3, яка, втім, не допомогла команді Алекса Фергюсона вийти в півфінал Ліги чемпіонів.
Ріо Фердінанд, Верон, Бекхем, Кін, ван Ністелрой, Гіггз, Сульшер, Касільяс, Йерро, Роберто Карлос, Зідан, МакМанаман, Фігу, Макелеле, Роналдо ... Це лише частина тих футболістів, які вийшли в той вечір, 23 квітня 2003 року, на полі легендарного стадіону. А обслуговувати цей чудовий спектакль пощастило П'єрлуїджі Колліні, який чудово відпрацював у поєдинку.
До слова, «Реал» вилетів вже на наступній стадії, пропустивши у фінал «Ювентус». Сезон 2002/03 став тріумфальним для «Мілана», який у серії післяматчевих пенальті здолав «стару синьйору», а переможний гол з «точки» забив майбутній володар «Золотого м'яча» Андрій Шевченко.

9. «Динамо» Київ - «Баварія» - 3:3, півфінал 1998-99
Думаю, не варто повертатися до подій цього драматичного матчу, коли команда Валерія Лобановського в Києві обігравала німців з рахунком 3:1, але в підсумку задовольнилася лише нічиєю і після поразки в Мюнхені змушена була спостерігати за фіналом Ліги чемпіонів з екранів телевізора. Однак цей матч назавжди залишиться в пам'яті українського вболівальника.

8. «Челсі» - «Ліверпуль» - 4:4, чвертьфінал 2008-09
Цей матч ще свіжий у нашій пам'яті. Британське дербі, яке завершилося спільною перемогою «Челсі», але якою важкою! Після впевненої перемоги в Ліверпулі з рахунком 3:1, вже на 28-й хвилині домашньої зустрічі «Челсі» програвав 0:2 після голів Ауреліо і Хабі Алонсо! Вирішальним став другий тайм, коли спочатку Дрогба і Алекс зрівняли рахунок, а на 76-й хвилині Лемпарду вдалося вивести свою команду вперед.
Команда Рафи Бенітеса не зніяковіла і відповіла ще двома результативними голами від Лукаса Лейви і Дірка Кюйта, однак вічно молодий Лемпард за хвилину до фінального свистка поставив жирну крапку в матчі - 4:4!
Правда, вже в наступному раунді «Челсі» за сумою двох зустрічей поступився майбутньому переможцю «Барселоні» (0:0 - на виїзді, 1:1 - удома).

7. «Барселона» - «Байєр» - 7:1, 1/8 фіналу 2011-12

Це був день «Барселони», це був день Ліонеля Мессі, а «Байєру» ще довгий час обумовлює кісточки після того, як два гравці німецької команди ледь не побилися за футболку аргентинського снайпера, відзначився в тому матчі п'ятьма голами!
Перший матч в Леверкузені завершився перемогою іспанців з рахунком 3:1, але навряд чи хтось очікував, що команді Пепа Гвардіоли вдасться так поглумитися над суперником на «Камп Ноу». А адже рахунок міг бути ще більше ...

6. «Інтер» - «Шальке» - 2:5, чвертьфінал 2010-11

Нехай «Шальке» в півфінальному матчі таки поступився з розгромним загальним рахунком «Манчестер Юнайтед», але перемога над «Інтером», чинним чемпіоном Європи, на «Джузеппе Меацца» назавжди залишиться в пам'яті вболівальників з Гельзенкірхена.
Деян Станкович ще на першій хвилині вдалося вивести свою команду вперед, але те, що відбувалося далі, не підлягає ніякому поясненню. До 75-ї хвилини «Шальке» змогло не тільки двічі зрівняти рахунок, програючи по ходу матчу, але й добути впевнену перемогу. Відповідний матч нічим не відрізнявся від міланського, але на цей раз німці перемогли більш скромно - 2:1.

5. «Мілан» - «Барселона» - 4:0, фінал 1993-94
Незважаючи на відсутність свого капітана Франко Барезі і той факт, що фаворитом даного протистояння була саме «Барса», команда Фабіо Капелло змогла не просто обіграти іспанців, але і зробити це в неймовірно красивому стилі, не залишивши супернику жодного шансу! Двома голами в афінському фіналі відзначився Массаро, а ще по одному на свій рахунок записали Савічевіч і Десайі.
У складах команд на той момент блищали такі імена, як Крістіан Пануччі, Деметріо Альбертіні, Паоло Мальдіні, Роберто Донадоні, Марсель Десаї, Звонімір Бобан, Андоні Субісаррета, Хосеп Гвардіола, Рональд Куман, Христо Стоїчков, Ромаріо і багато-багато інших.

4. «Депортиво» - «Мілан» - 4:0, чвертьфінал 2003-04
Той сезон Ліги чемпіонів став по-справжньому сенсаційним, адже в фіналі зустрілися далеко не гранди європейського футболу «Монако» і «Порту», ​​а Жозе Моуріньо другий поспіль сезон вдалося підняти над своєю головою європейський трофей. На стадії півфіналу «Порту» зіткнувся з неперевершеним на той момент «Депортіво», який в 1/4 фіналу зміг легко прибрати зі шляху «Мілан», а до цього «Ювентус».
Після матчу на «Джузеппе Меацца» мало хто сумнівався, що «россонеррі» пройдуть по сітці далі, адже іспанський клуб був розгромлений з рахунком 1:4. Але все перевернула з ніг на голову відповідна гра і яскрава перемога іспанської вискочки з рахунком 4:0!

3. «Ювентус» - «Манчестер Юнайтед» - 2:3, півфінал 1998-99
Це був незабутній матч! Після нічийного результату на «Олд Траффорд» у першому матчі (1:1), команді Алекса Фергюсона необхідно було забивати в Туріні, де їх чекали такі видатні гравці, як Перуцці, Конте, Індзагі, Зідан, Давідс та інші.
Ще в дебюті гри «старої синьйори» вдалося повести в рахунку 2:0, але на 24-й хвилині Рою Кину після подачі від Бекхема вдалося скоротити відставання, а вже 10 хвилин потому ще одна передача Бекса знайшла голову Дуайта Йорка і той зробив рахунок 2 : 2.
Незважаючи на той факт, що нічийний результат виводив у фінал саме «Манчестер», на 85-й хвилині зустрічі Енді Коул робить рахунок 3:2 на користь гостей і виводить свою команду у фінал на «Камп Ноу»!

2. «Манчестер Юнайтед» - «Баварія» - 2:1, фінал 1998-99

Цей сезон Ліги чемпіонів увійде в історію, як найбільш видовищний і непередбачуваний, а головними скрипками в його оркестрі були «Баварія», «Манчестер Юнайтед» і київське «Динамо! Ніхто не знає, як би склався фінал, якби команді Лобановського все ж вдалося зустрітися з МЮ на «Камп Ноу», але факт залишається фактом, неймовірна розв'язка і приголомшуюча перемога «червоних дияволів»!
Сльози радості англійців і розчарування німців - це лише частинка того, що ми побачили в цей незабутній вечір. Один з кращих фіналів в історії сучасного футболу! Тедді Шерінгем і Оле-Гуннар Сульшер назавжди увійшли в зал слави МЮ!

1. «Ліверпуль» - «Мілан» - 3:3, фінал 2004-05

Про цей фінал ми будемо розповідати своїм дітям, а діти онукам ... Таке складно уявити і в рядовому поєдинку, а щоб у фіналі Ліги чемпіонів!
Категорія: Рейтинги, факти, події | Переглядів: 457 | Додав: Roland | Теги: ексклюзив, Ліверпуль, Мілан, Манчестер Юнайтед, Баварія, Динамо Київ | Рейтинг: 0.0/0