Головна » 2012 » Червень » 11 » Найшвидші голи чемпіонатів Європи
16:34
Найшвидші голи чемпіонатів Європи
Маріо Манджукич, СБ Ірландії, СБ Хорватії, Євро-2012Перший гол хорвата Маріо Манджукіч в матчі з Ірландією (3:1) став шостим у списку найшвидших м'ячів, забитих на чемпіонатах Європи.
Ціна кожного матчу на великому міжнародному турнірі так висока, що вдале початок грає найважливішу роль. Саме воно може закласти фундамент вашої перемоги і підірвати віру суперника в свої сили (якщо, звичайно, ви не збірна Англії). UEFA.com розповідає про найшвидших голах чемпіонатів Європи.
1:07 - Дмитро Кириченко (Росія - Греція 2:1, 20.06.2004)
Кириченко з лавки запасних дивився на те, як збірна Росії втратила всі шанси на продовження боротьби на ЄВРО-2004 після двох поразок поспіль на старті. На останній матч групи А наставник росіян Георгій Ярцев вирішив кинути в бій нападника ЦСКА, і вже на 67-й секунді Кириченка ударом з правого вразив ворота Антоніса Нікополідіса. Незабаром Дмитро Буликін подвоїв перевагу, а Зісіс Врізас в кінцівці першого тайму один м'яч відквитав. Цього виявилося достатньо для того, щоб греки пройшли далі.
2:07 - Сергій Алейніков (Англія - ​​СРСР 1:3, 18.06.1988)
Збірній СРСР потрібна була перемога, щоб гарантувати собі вихід у півфінал. Забити швидкий гол радянській команді допомогла помилка Гленна Ходдла, який у простій ситуації втратив м'яч. Алейников промчав по центру, різко змінив напрямок і пробив повз Кріса Вудса. На 16-й хвилині Ходдл реабілітувався - після його подачі зі штрафного Адамс ударом головою зрівняв рахунок, але м'ячі Олексія Михайличенка та Віктора Пасулько позбавили британців можливості набрати хоча б очко на груповому етапі.
2:14 - Алан Ширер (Німеччина - Англія 1:1 (пен. 5:6), 26.06.1996)
Цей трилер розпочався потужно. Спочатку Андреас Кепке з великими труднощами впорався з дальнім пострілом Пола Інса, а незабаром Пол Гаскойн подав кутовий, Тоні Адамс зробив вдалу знижку, і Ширер ударом головою в упор забив свій п'ятий гол на ЄВРО-96. Однак Штефан Кунц відновив рівновагу, і як англійці не старалися, більше забити не змогли. Стійка завадила відзначитися Даррену Андертон, а Гаскойну не вистачило лічених сантиметрів, щоб дотягнутися до м'яча після гострого прострілу Ширера. У серії пенальті успіх супроводив німцям.
2:25 - Майкл Оуен (Португалія - ​​Англія 2:2 (пен. 6:5), 24.06.2004)
Минуло вісім років, але події розвивалися, майже як під копірку. Англійцям знову вдався ідеальний старт в матчі плей-офф, тільки тепер це був чвертьфінал, і м'яч влетів у ворота португальців. Жорж Андраде не зміг розрядити ситуацію, після того як Коштінья зробив необачний пас назад. Оуен підхопив м'яч і з розвороту з вкрай незручною позиції спритно відправив його в сітку. Рахунок 1:0 тримався до 80-й хвилині, коли Елдер Поштіга перевів гру в додатковий час. Там команди обмінялися голами, після чого господарі ЄВРО-2004 взяли верх в щонайнапруженішої серії пенальті.
2:27 - Христо Стоїчков (Болгарія - Румунія 1:0, 13.06.1996)
Румунія першою з всіх учасників ЄВРО-96 втратила шанси на вихід з групи. Винен в цьому - красивий з швидких голів. Публіка ще сідали на трибунах "Сент-Джеймс Парк", коли Стоїчков отримав короткий пас і, скориставшись тим, що Міодраг Белодедічі послизнувся, і подався в відкрилася пролом. Вийшовши на ударну позицію, він гарним фінтом звільнився від захисника і лівою точно пробив повз Богдана Стелі.
І у фіналі ...
6:00 * - Хесус Переда (Іспанія - СРСР 2:1, 21.06.1964)
Небагато футболісти "Барселони" можу похвалитися тим, що їм аплодував "Сантьяго Бернабеу". Тим більше - якщо перед "Барсою" вони ще й виступали за "Реал". Однак Переда саме з них. У фіналі 1964 року було зіграно близько шести хвилин, коли Луїс Суарес подав з правого краю, радянський захисник Едуард Мудрик не влучив по м'ячу, і той став легкою здобиччю Переди. Хоча Галімзян Хусаїнов незабаром зрівняв рахунок, іспанці все ж виявилися сильнішими. Знову автором гольової передачі став Суарес, а її адресатом виявився Марселіно.
* Точний час невідомо
Категорія: Рейтинги, факти, події | Переглядів: 634 | Додав: Roland | Теги: Євро-2012, СБ Ірландії, СБ Хорватії, Маріо Манджукич | Рейтинг: 0.0/0