Головна » 2012 » Листопад » 19 » Топ-10 світових футбольних скандалів
10:14
Топ-10 світових футбольних скандалів
фанати, Рома Рим, Зеніт Санкт-Петербург, бійка, Динамо Москва, Динамо КиївВід матчу «Рома» - «Динамо» до матчу в Шеффілді
Поки ще невідомо, чим закінчиться вчорашня історія з петардою - чи покарають тільки «Зеніт» або обидва клуби, що буде з людиною, що запустив цю саму петарду.
В очікуванні вердикту звернемося до міжнародного досвіду й простежимо, як вершилися злочину на футбольних аренах світу і які покарання несли за скоєне хулігани.

Кинута МОНЕТА
Дата. 15 вересня 2004.
Матч. «Рома» - «Динамо» Київ.
Деталі. Італійський клуб відкривав груповий раунд турніру домашнім матчем з київським «Динамо» і розраховував на три очки. Але до кінця першого тайму римляни програвали з мінімальним рахунком і отримали видалення в роздягальню - арбітр зустрічі Андрес Фріск покарав червоною карткою захисника Філіпа Мексеса. Коли шведський суддя йшов в підтрибунне приміщення, його лоб розсікла кинута з трибун монета.
Підсумок. «Ромі» присудили технічну поразку, і два матчі Ліги чемпіонів команда провела без глядачів. У тій групі «столичним» вдалося набрати лише одне очко в шести зустрічах.

Пляшкою по голові
Дата. 28 лютого 2007.
Матч. «Бетіс» - «Севілья».
Деталі. Севільський дербі в рамках Кубка Іспанії було перервано на початку другого тайму. Форвард гостей Кануте забив м'яч, чим викликав невдоволення фанатів «Бетіса». Ті взялися кидати на поле все, що потрапляло під руку, і одна з пляшок з рідиною догодила в голову тренеру «Севільї» Хуанде Рамосу.
Іспанець втратив свідомість і прийшов до тями тільки в лікарні. Лікарі діагностували у нього сильний струс мозку.
Підсумок. Матч був дограний через три тижні на нейтральному полі в Хетафе. «Бетіс» після цього провів один матч без глядачів і заплатив великий штраф. Фанат, кинувшись пляшку, був спійманий.

КІНЕЦЬ КАР'ЄРИ
Дата. 24 серпня 2008.
Матч. «Рапід» - «Аустрія».
Деталі. На 11-й хвилині матчу перед воротарем «Рапіда» Георгом Кохом вибухнула петарда, кинута з трибун фанатами «Аустрії». Матч був перерваний на 15 хвилин, а Кох був замінений і відправлений до лікарні. «Рапід», до слова, переміг з рахунком 3:0.
Підсумок. У березні наступного року Кох завершив кар'єру, страждаючи від наслідків травми. «Аустрію» оштрафували на 10 тисяч євро, а суд виправдав підозрюваного.

ХОВАНКИ В АВТОБУСІ
Дата. 12 жовтня 2010.
Матч. Італія - ​​Сербія.
Деталі. Відбіркова гра чемпіонату Європи опинилася під загрозою зриву ще перед стартовим свистком. Сербські фанати розважалися в Генуї як могли - кидали каміння і фаєри в поліцейських, а також в автобус своєї збірної.
В результаті обстрілу постраждав воротар сербів Володимир Стойкович. На стадіоні сербські вболівальники прорвалися до сітки, що відокремлює трибуну за воротами від поля, і перерізали її - на газон і в італійський сектор полетіли петарди. Заворушення тривали півгодини, після чого гравцям збірної Сербії начебто вдалося заспокоїти своїх фанатів. Як виявилося, ненадовго. Суддя зупинив зустріч вже на 7-й хвилині - чергова петарда, кинута з трибун, впала недалеко від воротаря італійців Вівіано.
Підсумок. Збірній Сербії було присуджено технічну поразку - 0:3. Лідер екстремістського угруповання Іван Богданов, відомий у вузьких колах як «Іван Грозний», був затриманий на наступний ранок. Він ховався в моторному відсіку автобуса, який готується везти уболівальників додому.

САМООБОРОНА
Дата. 21 грудня 2011.
Матч. «Аякс» - АЗ.
Деталі. Кубковий матч між командами був перерваний на 36-й хвилині зустрічі. «Аякс» вів 1:0, коли фанат команди вибіг на поле і спробував завдати шкоди воротареві АЗ Естебан Альварадо.
Голкіпер знав, що кращий захист - це напад, і ударом ноги уклав хулігана на газон, після чого ще двічі штовхнув його. Арбітр матчу вилучив футболіста з поля, чим викликав гнів і протести з боку гостей. У підсумку АЗ відмовився продовжувати матч.
Підсумок. Кубковий матч був переграний при порожніх трибунах, і всі картки були скасовані. «Аякс» програв з рахунком 2:3. Фанат на чотири місяці був поміщений під варту - крім того, йому заборонили відвідувати "Амстердам-Арену» довічно.

Погані звички
Дата. 18 березня 2012.
Матч. «Панатінаїкос» - «Олімпіакос».
Деталі. Грецька влада зробили все можливе, щоб афінське дербі обійшлося без сутичок. За новими футбольними правилами на матч були запущені тільки фанати приймаючої команди. Але гарячим шанувальникам «Пао» просто дивитися матч було нудно, неподобства увійшли в них у звичку.
У перерві розбушувалися любителів футболу заспокоювали сльозогінним газом, але в другому таймі їх було не зупинити. На поле полетіли петарди та ракетниці, було підпалено табло і більшість сидінь, а група фанатів змогла прорватися на поле.
Підсумок. Було заарештовано близько 50 хуліганів. З «Панатінаїкосом» обійшлися суворо - крім стандартного технічної поразки з клубу зняли ще три очка, що не залишило жодних шансів у боротьбі за чемпіонство. Клубу вліпили штраф у розмірі 250 тисяч євро, і наступні чотири матчі він провів при порожніх трибунах. Більш того, новий сезон «Пао» почав з показником в графі набрані очки «мінус 2».

ЗДАЧА футболок
Дата. 22 квітня 2012.
Матч. «Дженоа» - «Сієна».
Деталі. Матч 34-го туру серії А був зупинений через дії генуезьких ультрас. Ті закидали поле сигнальними ракетами, після чого зажадали у гравців «Дженоа» здати футболки і не ганьбити ім'я клубу. Господарі до того моменту програвали 0:4 і не знайшли нічого кращого, як вручити форму капітану Марко Россі. Той поніс її до трибун, почалися переговори. Після годинної бесіди з лідерами фан-руху футболки вдалося повернути, і матч був дограний. «Дженоа» поступився - 1:4.
Підсумок. Дисциплінарна комісія постановила - два наступних домашніх матчі «Дженоа» пройдуть без глядачів. Клуб оштрафували на 30 тисяч євро. Двом зачинщикам заворушень було заборонено відвідувати стадіони протягом п'яти років. Форварду Джузеппе Скуллі, розмовляти з фанатами, виписали дискваліфікацію на місяць за те, що він заздалегідь знав про плановану акцію, але нічого нікому повідомляти не став.

НІМЕЦЬКИЙ фальстарт
Дата. 15 травня 2012.
Матч. «Фортуна» - «Герта».
Деталі. У відповідному матчі за право виступати в бундеслізі було жарко. Спочатку фанати «Герти» дуже емоційно відреагували на гол своєї команди і викинули на поле з десяток фаєрів. Коли ж суддя матчу Вольфганг Штарк додав до основного часу матчу ще 7 хвилин, начудили вже місцеві вболівальники.
Прийнявши черговий свисток за фінальний, вони вибігли на поле. Футболісти екстрено сховалися в роздягальнях, і по стадіону оголосили: матч буде дограний лише тоді, коли всі повернуться на свої місця. Через 15 хвилин поле розчистити - ворота були не пошкоджені, хіба що не вистачало шматка газону, вирваного на пам'ять одним з фанатів.
Підсумок. На щастя для «Фортуни», матч таки дограли, і команда пробилася у бундеслігу вперше за 15 років. Після фінального свистка вболівальники вибігли на поле ще раз - тепер уже порадіти по-справжньому. «Фортуну» покарали, частково обмеживши відвідуваність і закривши доступ на кілька трибун - близько 20 тисяч чоловік позбулися місць на перші дві домашні зустрічі клубу в бундеслізі.

БОЖЕВІЛЬНІ африканців
Дата. 13 жовтня 2012.
Матч. Сенегал - Кот-д'Івуар.
Деталі. Після того як на 71-й хвилині форвард гостей Дідьє Дрогба реалізував пенальті і зробив рахунок 2:0 на користь «слонів», сенегальські фанати збожеволіли. Вони влаштували на трибунах пожежа і почали закидати поле петардами.
Уболівальники Кот-д'Івуара в цілях безпеки були вимушені вибігти на поле, після чого місцева поліція евакуювала їх і івуарійський гравців зі стадіону.
Підсумок. Близько 30 осіб отримали пошкодження. Збірної Сенегалу було присуджено технічну поразку - таким чином, вона не змогла відібратися у фінальну частину Кубка Африки-2013.

УДАР В ОБЛИЧЧЯ
Дата. 19 жовтня 2012.
Матч. «Шеффілд Уенсдей» - «Лідс».
Деталі. На 77-й хвилині півзахисник «Лідса» Майкл Тонг зрівняв рахунок, і через кілька секунд на поле вибіг фанат гостьової команди. Він прокричав щось в обличчя воротареві «Шеффілда» Крісу Кіркленд та вдарив того в обличчя. Воротар впав на газон, а хулігану вдалося сховатися.
Підсумок. Воротареві була надана медична допомога, і матч продовжився. Суд визнав хулігана винним і оголосив вирок - 16 тижнів тюремного ув'язнення.
Категорія: Рейтинги, факти, події | Переглядів: 646 | Додав: Roland | Теги: динамо москва, фанати, Зеніт Санкт-Петербург, Рома Рим, бійка, Динамо Київ | Рейтинг: 0.0/0