Головна » 2010 » Листопад » 11 » 51026 зіграних хвилин, 741 матч, 310 голів ...
00:23
51026 зіграних хвилин, 741 матч, 310 голів ...
Алессандро Дель П'єро, збірна Італії, Ювентус, новини, новости, новости, футбола, футбол, футбольные новости, футбольні новини, новини футболуДень народження - сумне свято, особливо для футболістів. Нікому не хочеться старіти і йти на другий план, на задвірки, по-справжньому великих і заслужених людей пам'ятають завжди. Дев'ятого листопада легендарному капітану туринського «Ювентуса» Алессандро Дель П'єро виповнилося тридцять шість років. Якщо поділити життя Алекса на складові частини, то під грифом «Ювентус» можна знайти сімнадцять «біло-чорних» років життя. Дель П'єро радував не тільки прихильників "Юве", а й національної збірної Італії, хоча його внесок в успіхи «Скуадри адзурри» завжди був помітно нижче, ніж найяскравіші сторінки в історії «бьянконеррі». Дель П'єро ще не закінчив свою кар'єру, навіть у своєму похилому для футболу віці він примудряється грати по два рази на тиждень «від дзвінка до дзвінка» і забивати, забивати, забивати. У кар'єрі всіх гравців завжди можна відшукати кілька значущих деталей, у випадку з Дель П'єро таких можна знайти п'ять - шість десятків, але розмір друкованого формату звужує наші пошуки, залишаючи на вибір читачів лише п'ятнадцять найбільш пам'ятних моментів у кар'єрі Алессандро Дель П'єро.
ПОДІЯ 1. Дебютний м'яч (1992)
Все, як відомо, починається зі старту. Гольова кар'єра Алессандро Дель П'єро - з заміни у матчі Серії В між «Падова» і «Тернаной» двадцять другого листопада 1992-го року. Господарі поля в той день вдосталь познущалися над «Тернаной», заколоти на її ворота п'ять сухих голів. На не самому кращому за якістю полі зовсім ще молодий і «зелений» Алекс з'явився з шістнадцятим номером на спині. Свій перший м'яч Дель П'єро провів наступним чином: прийняв передачу, увійшов у штрафну, підробив собі м'яч парочками торкань, зблизився з воротарем і направив «снаряд» у дальній нижній кут. Цей м'яч можна переглядати і переглядати, не тільки тому, що він є першим у професійній кар'єрі Дель П'єро. Справа ще в тому, що більше Алекс ніколи не відрізнявся не в футболці «Ювентуса». Природно, інших голів у складі «Падови» Дель П'єро не проводив.
ПОДІЯ 2. ТОЙ САМИЙ М'ЯЧ У ВОРОТА «Фіорентина» (1994)
Відносини між туринським клубом і представниками Флоренції завжди були не найкращими в Італії. Після переходу Роберто Баджо в «Ювентус» про дружбу між П'ємонтом і Тосканою можна було забути раз і назавжди. Можете собі уявити стан вболівальників «старої синьйори», коли четвертого грудня 1994-го року «Фіорентина», приїхавши в Турин, повела до тридцять шостій хвилині з рахунком 0:2. Байа і Карбоне забезпечили флорентийцам виграний перший тайм. До того моменту Дель П'єро ще не до кінця розкрив весь свій потенціал, але в 1994-му році про нього вже говорили як про талановитого нападника. Однак, саме пам'ятний удар по воротах «Фіорентини» приніс Алексу прізвисько «Пентуріккіо». Крім Байа і Карбоне у складі флорентійців блищав Габріель Омар Батістута, підходив до піку своєї форми. Аргентинський форвард у той день у воротах «Ювентуса» не розписався, але відтягував на себе велику увагу. В атаці було потрібно щось неординарне для того, щоб переламати сценарій матчу. У другій половині матчу «Ювентус» притиснув флорентійців до їхніх воріт, а Джанлука Віаллі двома ударами зрівняв рахунок за чотири хвилини. Йшла передостання хвилина матчу, коли Дель П'єро в дотик переправив м'яч по дузі над воротарем «Фіорентини», отруєний в штрафний майданчик гостей з лівого краю центру поля. Цей гол дозволив «Ювентусу» зберегти віру в завоювання чемпіонства, першого за дев'ять останніх років.
ПОДІЯ 3. Парашут У Дортмунді (1995)
З моменту другої події пройшов всього один рік, але наскільки ж Алессандро Дель П'єро виріс! Це стосується і його професійних якостей (подивіться, скільки потужним гравцем став Алекс за своєю комплекції) і всіх інших (зміни в зовнішності також впадають в очі). Дортмундська «Боруссія» в ті роки вважалася головним німецьким клубом у Лізі Чемпіонів, шляху «Ювентуса» і «Боруссії» в середині 90-х років частенько перетиналися. У Дортмунді Дель П'єро обожнював наносити влучні удари по воротах господарів поля. Двадцятиоднорічний форвард пьемонтцев на груповій стадії Ліги Чемпіонів 1995-1996 граючи закинув правою ногою м'яч «парашутом» у дальній верхній кут.
ПОДІЯ 4. ЯВА ПЕНТУРІККІО (1995)
Наступний забитий м'яч Алекса стане його справжньою візитною карткою на довгі - довгі роки. Якщо після гола у ворота «Фіорентини» його почали порівнювати з відомим італійським художником, то вивірений удар під хрестовину володінь бухарестської «Стяуа» остаточно і безповоротно закріпив за Дель П'єро титул «футбольного художника». Цікаво, що гольову передачу віддавав саме Чіро Феррара - людина, яка через чотирнадцять років стане біля керма «Ювентуса».
ПОДІЯ 5. ШТРАФНИЙ при аншлагу (1996)
Туринська арена «Делле Альпі» не завжди заповнювалася під зав'язку, але в матчі-відповіді чвертьфіналу Ліги Чемпіонів проти мадридського «Реала» все було інакше. У першому матчі в Мадриді «бланкос» перемогли з рахунком 1:0 завдяки єдиному голу Рауля. Рахунок по сумі двох зустрічей зрівнявся на шістнадцятій хвилині, коли Алессандро Дель П'єро зі штрафного удару прошив «стінку» і руки Сантьяго Канісареса. У другому таймі Мікеле Падована оформив вихід «Ювентуса» до півфіналу, відправивши «Реал» на запасний шлях. «Ювентус» в тому сезоні домігся перемоги в Лізі Чемпіонів (у останній для себе раз), а Алекс став ключовою фігурою «старої синьйори», забивши в одинадцяти зустрічах шість м'ячів.
ПОДІЯ 6. Інтерконтинентальний ДИВО (1996)
Тоді ще не було клубного чемпіонату світу, а звання найсильнішого клубу світу оскаржували два представники Європи та Південної Америки. «Ювентус» на правах найсильнішої команди Ліги Чемпіонів УЄФА зустрічався з тріумфатором Кубка Лібертадорес аргентинським «Рівер Плейт», у складі якого блищали Аріель Ортега, Марсело Салас, Хуліо Крус, Енцо Франческолі та інші відомі особистості. Алекс Дель П'єро забезпечив туринцям звання кращого клубу світу точним ударом під поперечину після розіграшу кутового.
ПОДІЯ 7. ДІАМАНТОВА П'ятка (1997, 2002)
У Дель П'єро мало м'ячів, забитих головою, зате його фірмовою рисою стали штрафні удари і блискучі за виконання «постріли» п'ятами своїх ніг. Голи, проведені п'ятами в сучасному футболі - рідкість, але у Дель П'єро таких накопичилося відразу два у важливих матчах для «Ювентуса». На жаль, перший м'яч не дозволив туринцям піти від поразки у фіналі Ліги Чемпіонів проти дортмундської «Боруссії», зате другий був проведений в знаменитому туринському дербі після виконання штрафного удару Павла Недведа. Дивіться і насолоджуйтеся!
ПОДІЯ 8. КРАЩИЙ ПЕРСОНАЛЬНИЙ СЕЗОН (1998)
Події відправляють нас в 1998-й рік. Удар п'ятою по воротах «Боруссії» вже позаду, але блискучі гри з «Монако» - попереду. 1998-й рік став найкращим для Дель П'єро в області результативності. Нападаючий провів тридцять два голи у сорока семи поєдинках у всіх змаганнях, став кращим бомбардиром Ліги Чемпіонів. Найвища «точка польоту» припала на півфінальні гри з «Монако», в яких Дель П'єро забив чотири м'ячі. У першому матчі в Турині він оформив "хет-трик», а в Монте-Карло запам'ятався фантастичною з техніки «пострілом».
ПОДІЯ 9. Промахи У ФІНАЛІ ЄВРО (2000)
У кожного футболіста є не тільки позитивні запам'ятовуються події, але і негативні, які назавжди залишаться в нашій пам'яті. На популярному в інтернеті порталі YouTube існує навіть градація невдалих ударів Дель П'єро у фіналі європейського чемпіонату в 2000-му році. Повівши 1:0, італійці в другому таймі мали кілька відмінних моментів для того, щоб втихомирити французів і домогтися перемоги, але в двох випадках Дель П'єро заслужив осуду всієї країни. Той самий Фаб'єн Бартез, якого Алессандро із задоволенням забивали голи у півфіналі Ліги Чемпіонів у 1998-му році, в ближньому бою був сильнішим Алекса, а в другому випадку Дель П'єро пробив правіше необхідного. Чи потрібно згадувати, кого саме згадували в першу чергу італійські вболівальники на наступний ранок після прикра поразка в додатковий час?!
ПОДІЯ 10. САМ Фернандо Йерро в Дурня (2003)
Через сім років після знаменитої перемоги на "Делле Альпі» туринці знову приймали «Реал» у Лізі Чемпіонів, уже - в півфіналі. Мадридці стали тільки сильніше з Раулем, Роналдо, Фігу, Зіданом, який тонко знав всі особливості Алессандро. Як не попереджав француз своїх партнерів, ті все одно промахнулися. У Мадриді "Реал" переміг 2:1, але «Ювентусу» знову вдалося відіграти фору. Тільки подивіться, з якою легкістю Дель П'єро в чужій штрафній розправився з капітаном «вершкових» Фернандо Йерро! На жаль, шлях «Юве» у фіналі завершився поразкою в серії післяматчевих пенальті.
ПОДІЯ 11. РЕАБІЛІТАЦІЯ ЗА ЄВРО-2000 (2006)
У складі збірної Італії Алессандро Дель П'єро проявив себе не так, як йому хотілося б. Інша обстановка, інші партнери та інше ставлення до себе увагу зробили свою чорну справу, але все-таки є в кар'єрі Алекса - члена «Скуадри адзурри» позитивні спогади. У тридцять один рік Дель П'єро підняв над своєю головою кубок світу, а за кілька днів до цього нападник "Ювентуса" у півфіналі чемпіонату світу з Німеччиною забив другий м'яч у ворота Йенса Леманна після тонкої передачі Альберто Джилардіно. Італійці в Дортмунді рвали і метали проти господарів, забивши два переможні голи на двох останніх хвилинах. Дель П'єро був випущений на заміну в другому додатковому таймі.
ПОДІЯ 12. ДЕМОНСТРАЦІЯ ВІРНОСТІ (2006)
Одні показують свій патріотизм гордовитим цілуванням клубних емблем, інші доводять своє ставлення до того чи іншого спортивному товариству справою. Після переможного для Італії чемпіонату світу члени «Ювентуса» опинилися перед вибором: залишатися в Серії В, куди заслали «стару синьйору» за минулі гріхи або шукати більш належне місце для зірок, щойно стали чемпіонами світу. Дель П'єро разом з парочками товаришів зробив так, що до кінця своїх днів він буде вважатися еталоном відданості і вірності одному клубу. Алекс разом з клубом пережив смутний час, за рік повернувся в еліту і почав виходити на свій звичний рівень.
ПОДІЯ 13. ІТАЛІЙСЬКИЙ Бомбардир (2008)
В італійському футболі є тільки два гравці, що стали кращими бомбардирами два роки поспіль у різних лігах. Першому досягнення підкорилося Паоло Россі, а другим став Алессандро Дель П'єро, який виграв у тридцять три роки з 21 м'ячем звання кращого бомбардира чемпіонату Італії 2007-2008. Роком раніше Дель П'єро був кращим голеадором в Серії В. У тому ж 2008-му році Алекс став найбільш успішним бомбардиром «Юве» в історії клубу за загальною кількістю забитих м'ячів.
ПОДІЯ 14. ОВАЦІЯ «Сантьяго Бернабеу» (2008)
Мадридський «Реал» залишився зручним суперником для «Ювентуса». Після повернення до Ліги Чемпіонів «стара синьйора» в 2008-му році двічі знищила «вершкових». У двох іграх групового раунду з "королівським клубом» туринці добилися перемог, а Алекс провів три м'ячі. В іспанській столиці Дель П'єро після відходу з поля отримав овації «Сантьяго Бернабеу», що може бути приємніше?!
ПОДІЯ 15. ОСТАННІЙ РЕКОРД (2010)
Останнє досягнення Дель П'єро датовано двома тижнями. «Ювентус» проводив дуже складний для себе виїзний поєдинок в Мілані проти однойменної команди. У другому таймі за рахунку 1:0 на користь гостей Дель П'єро підкараулив передачу Сіссоко і оформив свій 179-й м'яч у «Ювентусі» в рамках Серії А. За цим показником він вийшов на перше місце в історії команди. Чи потрібно говорити, що практично всі інші клубні рекорди «Ювентуса» вже давно належать генію?
51026 зіграних хвилин, 741 матч, 310 голів, 4 титули кращого бомбардира, 20 трофеїв - історія продовжується!
Валерій КАРАПЕТЯН, Calcio News
Категорія: Рейтинги, факти, події | Переглядів: 537 | Додав: Roland | Теги: збірна італії, Футбол, футбольные новости, Новости, Ювентус, футбольні новини, Алессандро Дель П'єро, новини, футбола | Рейтинг: 0.0/0